Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Wolfshade »

Wolfshade je napisao/la:Ufffff...koja ULTRA spora kolonizacija... uvjeti savršeni, temperatura, vlaga, print masan da takvog još vidio nisam a 25 dana danas tegle tek oko 1/3 kolonizirane...ajd bar nema tragova kontaminacija što je napredak u odnosu na prošli put :eevil:
E sad stvarno...

Evo će za koji dan 2 mjeseca odkad sam spore ubacio u tegle. Micelij se razvija puževom brzinom, nekih 75% tegli je kolonizirano zasad, čak sam mijenjao temperaturu sa 29 na 26 stupnjeva ali se sve nastavilo svojim usporenim tempom. Mislim da je problem u tome što je raž previše stisnuta i nabijena. Kako me što duže stoji sve više strah kontaminacije razmišljao sam o tome da kejsam te odprilike 3/4 kolonizirane tegle pa da vas priupitam dali je i koliko to pametno raditi.
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la wizard.hannah »

Kod zdravog micelija...nebi trebalo biti problema...zatvoriti če sam micelij tu rupu...
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
jtrax
rank5
Postovi: 180
Pridružen/a: 19.01.2011, 10:37
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la jtrax »

wizard.hannah je napisao/la:Kod zdravog micelija...nebi trebalo biti problema...zatvoriti če sam micelij tu rupu...

aha..ok tnx
Avatar
jtrax
rank5
Postovi: 180
Pridružen/a: 19.01.2011, 10:37
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la jtrax »

jos jedno :) kad su suhe... kolko je najbolje uzeti za trip neki solidni? :) sa svježima znam situaciju :)
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la wizard.hannah »

Ja recimo trenutno imam 4 cakea koji su samo kaj ne groblje. Ali mi kroz tjedan dana daju oko 1-2 grama suhih. 1gram suhih češ osjetit. Dok 2 grama je neka medium doza. Reči ču da je 3 grama nešto poput pola 150mikrogramskog Acida. Dok 5 grama prelazi Acid cijeli. Jer je psilo sam po sebi drugačija šema od acida. Falit če ti euforija MDMA koju imaš od sviježih. Ali ukratko gram akta, 2 grama su osrednji trip, 4 grama več kvalitetan jači trip. 6 grama heavy dose...najbolje ako imaš za 4 čovjeka...A solo ako uzimaš..a opet ne želiš da te kuže...želiš biti "skriven", do 2 grama. :mushroom: :thumbsup:
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
jtrax
rank5
Postovi: 180
Pridružen/a: 19.01.2011, 10:37
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la jtrax »

hehe..tnx..nema skrivanja.od mojih doma mislim.. znaci 3 za pocetak...onda za kojih mj dana dalje
Avatar
talking head
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 07.05.2011, 20:42
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la talking head »

Kao prvo, pozdrav zajednici i cestitke na citavom sajtu; kolicina erudicije oko uzgoja i pedagoske metode u gajdovima ("cekaj da se ohladi! CEKAJ!!") garantriraju rezultate i najsmotanijim stonerima.

Sa zadovoljstvom vas izvjestavam da sam slijedio vase metode uzgoja na razi / pf tek, i za sada imam kolonizaciju u razvoju na 7casa napunjenih 50/50 mjesavinom sitnog vermikulita i rizinog brasna, te 2 staklenke razi (preporucam da savjet o ubacivanju razi nakon namakanja u kipucu vodu te naknadnog susenja unesete u sluzbeni gajd, jer mi se cini presudnom). Dakle, sve sto sam inokulirao se pokrenulo, za sada bez kontaminacija. E sada, kako stvari stoje, prvo cu trebati poroditi jednu staklenku sa razi jer je zaista daleko odmakla (inokulirana je 23. 04., zajedno sa svim ostalim) i imam dvojbe oko terarija.

Dakle, sve staklenke i case drzim na 26 stupnjeva u plasticnom kontejneru s poklopcem koji se grije na nacin opisan u vasem guideu (nalazi se u drugom, identicnom kontejneru sa vodom i grijacem). Radi se o klasicnim prozirnim plasticnim kontejnerima koje kupite u Bauhausu za 50 kn.

Planiram raz izbaciti u posudu od sladoleda, 1l i zanima me slijedece:

1) Trebam li probusiti rupe na samoj plasticnoj posudi od sladoleda (i dodati onu sinteticku vatu) i koliko od povrsine vermikulita da to napravim? Da li da te rupe izbusim tek kada micelij izbije na povrsinu vermikulita ili nakon?

2) Da li da te posude od sladoleda, s koloniziranom razi i vermikkulitom, ostavim u istom terariju sa ostalim casama i razi u teglama koje se jos nisu kolonizirale do kraja ili da preselim na hladnije mjesto (temperatura je oko 25-26)?

3) Da li trebam u samom plasticnom kontejneru (terariju) - probusiti rupe (i staviti vate) ili ga je dovoljno jednom dnevno razluftati?

4) Hoce li pomoci ako dodam u terarij jedan onaj najmanji najslabiji ventilatorcici od kompjutora (ima ih za 20kn) i staviti na najmanju voltazu, ne da uvlaci ili izvlaci zrak, nego tek toliko da se stvori neka minimalna cirkulacija zraka ili to nije potrebno?

5) Kako cu u jednom trenutku imati fruiting i pfteka i razi, mogu li jednostavno u citav terarij dodati perlita na dno i staviti na njega i kolacice i posude od sladoleda s koloniziranom razi (ili ce to biti previse vlage za raz, s obzirom na perlit koji je tu zbog pf tek-a?

---

p.s. poklonio mi je frend hrpu gljiva (f+ i b+), s tim da je taj f+ bio minijaturan i UZASNO slan pri gutanju, skoro nepodnosljivo, dok je b+ bio regularne velicine i onaj normalan blagi gljivasti okus. Radi se o susenim gljivama naravno, pa me cisto interesira da li su ti f+ bili abortusi, jer imali smo dojam da nas je ta prva tura f+-a jako malo pukla, a uzeli smo svaki 3grama, te smo zbog toga nakon sat vremena smazali svatko jos 2grama b+-a i onda je tek poceo show. Pa me zanima da li bi bilo sto s tim f+-om da smo se jos malo strpili.
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la CAM »

laremka :unsure:.....


Ja imam pitanje

Ugl kolači daju i frutaju još znači prvi flush još nije nit završio znači još minimalno mjesec dana, no u međuvremenu stavio sam tegle (12 njih ) inokulirao ih , na 29 stupnjeva, i sad su gotovo sve bijele, što da radim nema mjesta u boxu :-? da ih stavim u friđ?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Red »

@ talking head

1) Trebam li probusiti rupe na samoj plasticnoj posudi od sladoleda (i dodati onu sinteticku vatu) i koliko od povrsine vermikulita da to napravim? Da li da te rupe izbusim tek kada micelij izbije na povrsinu vermikulita ili nakon?

ne treba nista busiti na posudi. samo sve iskrcaj unutra i pokrij folijom dok micelij bar malo ne izbije na povrsinu

2) Da li da te posude od sladoleda, s koloniziranom razi i vermikkulitom, ostavim u istom terariju sa ostalim casama i razi u teglama koje se jos nisu kolonizirale do kraja ili da preselim na hladnije mjesto (temperatura je oko 25-26)?

mozes ostaviti u istom, pogotovo dok cekas da micelij izbije na povrsinu. a ako vec je onda bi mozda bilo bolje tu posudu staviti u kontejner gdje je temp manja, da potakne gljive.

3) Da li trebam u samom plasticnom kontejneru (terariju) - probusiti rupe (i staviti vate) ili ga je dovoljno jednom dnevno razluftati?

neki probuse rupe pri dnu kontejnera i provuku vatu kroz rupe, a neki ne buse nista vec otvaraju par puta na dan. Sa rupama je puno bolje, manje zezancije oko otvaranja non stop

4) Hoce li pomoci ako dodam u terarij jedan onaj najmanji najslabiji ventilatorcici od kompjutora (ima ih za 20kn) i staviti na najmanju voltazu, ne da uvlaci ili izvlaci zrak, nego tek toliko da se stvori neka minimalna cirkulacija zraka ili to nije potrebno?

mozes se ti igrati sa time ako zelis, nije na odmet, ali rupe i/ili otvaranje ce biti dovoljne.

5) Kako cu u jednom trenutku imati fruiting i pfteka i razi, mogu li jednostavno u citav terarij dodati perlita na dno i staviti na njega i kolacice i posude od sladoleda s koloniziranom razi (ili ce to biti previse vlage za raz, s obzirom na perlit koji je tu zbog pf tek-a?

mozes sve potrpat u isti kontejner, zasto da ne. vlage treba, ali ne previse, imaj na umu da ti u periodu frutanja treba manja vlaga nego tokom kolonizacije. redovitim luftanjem ili rupama na kontejneru ces to izbalansirat ;)

---

p.s. poklonio mi je frend hrpu gljiva (f+ i b+), s tim da je taj f+ bio minijaturan i UZASNO slan pri gutanju, skoro nepodnosljivo, dok je b+ bio regularne velicine i onaj normalan blagi gljivasti okus. Radi se o susenim gljivama naravno, pa me cisto interesira da li su ti f+ bili abortusi, jer imali smo dojam da nas je ta prva tura f+-a jako malo pukla, a uzeli smo svaki 3grama, te smo zbog toga nakon sat vremena smazali svatko jos 2grama b+-a i onda je tek poceo show. Pa me zanima da li bi bilo sto s tim f+-om da smo se jos malo strpili.

za abortuse kazu da su cak i jaci (ako su bili abortusi), i po meni bi 3 gr trebala imati efekta itekako. moguce da ste mogli pricekat jos malo i da bi efekt sigurno osjetitli jace, ali ovako ste samo nadogradili sa b+. nema veze, sta je tu je, bitno da ste se zabavili.

@ Cam

ako nemas mjesta nigdje sa njima, stavi u frizider na cekanje, dok ne bude vrijeme. Mozda jednostavno da kupis jos koji kontejner ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la CAM »

Evo moga terajčika, s kejkaćima, cijeli je plav od spora jer ne želim kidat još ostavit ću 12 sati tj ostavio sam 12 sati, jel mi netko može reći koji je strein ovo?Zaboravio sam od FSR na alu foliju pa eto pitam...

slika

slika
Zadnja izmjena: CAM, dana/u 09.05.2011, 15:06, ukupno mijenjano 1 put.
Odgovori