Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Nema sladak okus.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1248
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 557 puta
 pohvaljen: 461 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

ChilI je napisao/la:Nisi mi nista pomogao. Trebao bi biti sladak ukus, to nisi napisal.
Kako bi ti to pomoglo ako već znaš? :D
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la antoniopavaroti »

ChilI je napisao/la:Moze odgovor od onih, koji so probali amanito muscaria. Kakav ima ukus suha goba i miris ako ga ima?
.ne budi nezahvalan...Šta bi htio? Doktorsku disertaciju o toj gljivi ? Pa ako te toliko zanimaju detalji i hočeš više uzmi si trud pa malo pročitaj literaturu , siguran sam da ima na netu a i po knjižnicama.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

antoniopavaroti je napisao/la: .ne budi nezahvalan...Šta bi htio? Doktorsku disertaciju o toj gljivi ?
To bih još i mogao da se malo potrudim, ali natjerat je da bude slatka, to nikako! :D
Muscaria sadrži neke prirodne glutamate, koji djeluju slično kao MSG, pojačavaju okus drugoj hrani, tako da je muscaria u praksi jedna od najboljih začinskih gljiva.
A šta je ovaj dobio da je slatko, to pojma nemam.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la antoniopavaroti »

HypnoToad je napisao/la: A šta je ovaj dobio da je slatko, to pojma nemam.
Pa mogu da budu slatke , što nebi mogle ...ako ih pacaš u medu par mjeseci ;) :D
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
ChilI
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 20.12.2012, 14:31
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la ChilI »

antoniopavaroti je napisao/la:
ChilI je napisao/la:Moze odgovor od onih, koji so probali amanito muscaria. Kakav ima ukus suha goba i miris ako ga ima?
.ne budi nezahvalan...Šta bi htio? Doktorsku disertaciju o toj gljivi ? Pa ako te toliko zanimaju detalji i hočeš više uzmi si trud pa malo pročitaj literaturu , siguran sam da ima na netu a i po knjižnicama.
:)) nemam komentara na tvoje pisanje, jer nije u duhu foruma nego na nivoju kafane :)

Da li je neko pokusao napravit nektar nesmrtnosti, vodu zivota, ambrosio? Ili drukcije, da li upoce neko na ovom forumu to zna napravit, iskustva?
_______________________________________________________________________________________________________

Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la antoniopavaroti »

ChilI je napisao/la: :)) nemam komentara na tvoje pisanje, jer nije u duhu foruma nego na nivoju kafane :)

Da li je neko pokusao napravit nektar nesmrtnosti, vodu zivota, ambrosio? Ili drukcije, da li upoce neko na ovom forumu to zna napravit, iskustva?
A nemoj tako , pa ima i finih kafana . Uostalom mnogi poznati svjetski pisci i slikari stvarali su svoja remek djela u kafanama ili su bar crpili ideje i dobivali inspiracije .
Nego da te pitam ; ovo o nektaru nesmrtnosti (Slovenac?) , jer to ozbiljno pitaš ili je to nekakav hec?
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
ChilI
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 20.12.2012, 14:31
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la ChilI »

Hehe, strinjam se s tobom, absolutno, u smislu, da nemaš znanja. Znanje dobiješ putem knjiga i učitelja. Kako pišeš, kod tebe je izostalo i jedno i drugo. A to šta pišeš pretpostavljam da si naučio u kafani. Nivo pisanja. Unapred ti se izvinjavam, da ne budeš uvredzen. Tako razumjem tvoje pisanje.

Pitas, ako sem videl sladku gobu. Nisam, jer to se ne da videti. A za okus sam pitao i dobio odgovore.
Pitanje nisem dao za hec, nego da dobijem odgovore od onih koji imaju znanja.
Zao mi, što ti nisi medzu njima.
_______________________________________________________________________________________________________

Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Da li pod 'ambrozijom' misliš na ono što promovira stranica http://ambrosiasociety.org/ ? Stavljanje suhih komada muscarie u slatki sok? Ako da, onda je to naprosto smiješno, potpuna laž i prijevara, već sam se ranije osvrnuo na to, jedino što ćeš uzgojiti je plijesan koja se nalazila na gljivi, a to može biti sve od blago psihoaktivnih, benignih do onih vrlo toksičnih. A. muscaria zahtijeva mikoriznu asocijaciju sa drvenastim biljkama za rast, neće samo tako 'oživjeti' i rasti u soku.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
ChilI
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 20.12.2012, 14:31
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la ChilI »

Da, to sam mislio. Jesi mozda radio kakve testove po tom pitanju? Probe.
_______________________________________________________________________________________________________

Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami
Odgovori