Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
cj80
rank4
Postovi: 111
Pridružen/a: 04.01.2014, 11:24
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la cj80 »

Jace stisisni substrat u posudama vece je pa kolacic brze gubi vlagu ak ti se nedesavaju kontiminacijski problemi
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Zgubidan »

Nema veze sa dva sloja folije. Micelij ne raste samo po rubu, pa mu to nebi trebalo smetati, čini ti se jer micelij ne raste po suhom vermu koji je pao od gore, al to nije problem. A da protreseš kejkove prije nego ih nasporaš? Da se to slegne... Možda je previše riže pa je sve preljepljivo?
Usput, zašto bušiš prvu foliju prije kuhanja? Stavi dvije, pa kad ih ideš sporati, gornju makni, donju bušiš sa iglom, nema potrebe prije ju bušit, pa vratiš gornji sloj folije.
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
drimena
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 31.07.2011, 12:42
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la drimena »

Pa prvu foliju busim jer mi se cini da se od temperature u casi stvori veliki pritisak i kasnije kad ih izvadim folije budu naduvane.nisam bila sigurna da li je to nesto lose pa sam probusila rupe za svaki slucaj.
Pokusavala sam da protresem kejk ali nista,kolac od smedjeg brasna se skupio i tako stoji.mozda ima malo vode...
Inace,ja stavljam promjer verm/brasno 3:1 ali mislim da bi bilo bolje 2:1.sta vi mislite?
Svaki savjet mi vrijedi puno. Pozdrav
Download complete
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Zgubidan »

Ja isto stavljam 3:1:1, 2:1:1 mi je premokro. Moze 2:1 verm:riza, ali pazi s vodom.
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Zgubidan »

Jeli može škoditi previše kave?
Iako svi stavljaju kavu tek u kejsing, ja odlučio probati staviti kavu direkt u tegle s kukuruzom i vermikulitom. Sad je drugi pokušaj s puuno više kave neg prvi put. Omjere i količine ne znam pošto je sve odokativno... Prvi put je trebalo kojih 4-5 dana više do pojave micelija nego bez kave, ful kolonizacija za 3 tjedna što ja na kraju ispalo isto ko bez kave. Dakle mici je dulje trebalo da krene ali je brže došo :) Iz tegle sam bez kave dobio 80-100g, sa kavom 120-140g. Dakle sve super... Sad drugi pokušaj i mica se pojavila tek nakon 12 dana, znači kasni kojih tjedan dana... Pa se pitam, jel to može biti coffe overdose? Nisam sad stavljao kavu ko blesav, prvi put oko 3 žlice, sad 5...
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la shroomko »

Što znači riječ osujećenost?
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la antoniopavaroti »

onemogućen .. spriječen u nećem , ...recimo nešto planiraš ali se to iz nekog razloga ne realizira nečijim ili nekim djelovanjem ,kužiš?
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la shroomko »

Hvala
Avatar
Minja
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 09.04.2012, 22:31
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la Minja »

Naručivala sam spore dva puta i oba puta mi je stiglo .. prošle i pretprošle godine .

Ali mi ni jednom nije uspelo da odgajim nešto :( podloga mi se ubuđala oba puta , mada nisam upotrebila celi prošlogodišnji print ..imam još četvrtinu ili polovinu ... pitam se da li je još uvek upotrebljivo ??? jer spore u prirodi mogu dugo da opstanu do povoljnih mikroklimatskih uslova ...

XXX

:psy :psy :sunn: Pozdrav svima
Zadnja izmjena: HypnoToad, dana/u 08.09.2014, 15:39, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: Kršenje pravila foruma.
Avatar
pjegava hijena
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 08.03.2013, 01:02
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la pjegava hijena »

Minja je napisao/la:Naručivala sam spore dva puta i oba puta mi je stiglo .. prošle i pretprošle godine .

Ali mi ni jednom nije uspelo da odgajim nešto :( podloga mi se ubuđala oba puta , mada nisam upotrebila celi prošlogodišnji print ..imam još četvrtinu ili polovinu ... pitam se da li je još uvek upotrebljivo ??? jer spore u prirodi mogu dugo da opstanu do povoljnih mikroklimatskih uslova ...

XXX

:psy :psy :sunn: Pozdrav svima
Iz Pravila foruma:

"14. Bez ponude/potražnje ilegalnih proizvoda
Zabranjena je rasprava i izmjena informacija o nabavci ilegalnih droga. Većina stvari, biljaka i gljiva koje ovdje spominjemo su u ex-YU zemljama još uvijek ilegalni dok sloboda govora postoji, zato, da bismo ovaj sajt održali legalnim, strogo je zabranjeno nuditi i/ili tražiti prodaju ili razmjenu bilo čega što je ilegalno u bar jednoj od država bivše Jugoslavije, počevši od sjemenki, spora, biljaka i gljiva i ostalih srodnih pripravaka.

Skrećemo vam pažnju da je strogo zabranjeno obraćati se ljudima, a posebno administratorima sajta, kako na forumu tako i preko privatnih poruka sa zahtjevima za nabavkom (prodaja/poklanjanje/razmjena) bilo kakvih ilegalnih sredstava i ukoliko tako nešto napravite možete i najverovatnije ćete biti upozoreni a u krajnjem slucaju uklonjeni sa foruma."

Naruči ponovno print ili probaj s ovim što ti je ostao, ako paziš na higijenu u ta 2 ili 3 ključna koraka i imaš relativno povoljne uvjete, nebi trebala imati problema s uzgojem! Ako ne uspije, probaj opet, rezultati neće izostati ako uložiš malo vremena, truda i ljubavi! :) Sretno!
Odgovori