(◕‿-) Mush Mush galerija

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la sometimes »

.......da, da, i ja bi volio znati koji je to super kejsing, ako nije tajna?

pozdrav i posadi broda

a ja, za moje halucigeno popodne imam kompletan obrok (tanjur gljiva i salica "kave") =)) :))

slika

slika
....it didn't make any sense.....
Avatar
dimitrije
rank3
Postovi: 95
Pridružen/a: 15.12.2013, 19:38
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la dimitrije »

Evo sad ću da vam objasnim, nije ništa komplikovano. Za tegle sam koristio samo raž po receptu sa mushplanet.nl ali pošto nemam sexpress lonac, raž sam prokuvavao dva puta, jednom uveče i jednom sutra ujutru kad odstoji. Jedina razlika je što kad sam pravio casing (koristio sam za to običnu zemlju za kaktuse) nisam ga zabetonirao da sve sve crni, pošto sam skontao da im je tako teško da probiju površinu, nego sam ga razmazao sa jako puno otvorenih mesta kroz koje izviruje miucelijum, tako da sve izgleda prošarano crno/belo :) Izgleda da je to plemenitoj buđi bilo dosta gotivno, pošto se za nedelju dana sve skroz zabelilo, i pojavile su se hiljade i hiljade pinheadova, znači cela površina je bila u belim gromuljicama :-o ... posle su rasle sve jedna preko druge :D Evo ovde ima ceo postupak s još nekom stručnom literaturom što sam pokupio po raznim bespućima interneta: https://drive.google.com/folderview?id= ... =drive_web
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la M & R »

Dobar pocetak dana, hrana, a kavu i da ne spominjem .. fin zrak .. sunce priroda .... UŽIVAJ frende !! :psy tj. - znam da jesi i da uzivas ..!! :p :thumbsup:
Vjerujerm da bi se neki mjenjali s tobom .. :ymdevil: :ymdevil:
Namaste :)
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
dimitrije
rank3
Postovi: 95
Pridružen/a: 15.12.2013, 19:38
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la dimitrije »

sometimes je napisao/la:
a ja, za moje halucigeno popodne imam kompletan obrok (tanjur gljiva i salica "kave") =)) :))
Kaže moja maca da njena baba ima na gajbi istu takvu šolju, da nisi ti babin alter ego? :))
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la sometimes »

nekad davno, kad smo bili jos Jugoslavija, preciznije prije nekih 30-ak godina, zivjelo se naravno bolje nego sad, islo se je i u Trst (Italija) puno češče nego sad, pogotovo mi sta nam treba sat vremena do tamo....., iiiiii, to je salica od Nutele, imale su samo plasticni poklopac na kojima je pisalo Nutela, naravno nama je majka kupovala svaki put jednu tako da smo na kraju imali set od 4 komada, za svakog clana obitelji po jedna i kao sta vidite vrlo su kvalitetne kad su izdrzale 30 i vise godina, ja, kad sam se selio od svojih sam uzeo te salice jer su mi nekako ostale uvijek drage, sad koristim dvije za gljive i dvije za kavu, i kako imam puno polovnih setova salica i skoro niti jedna nije ista, ja jos uvijek najraddije ujutro popijem kavu iz nje i :smokee:

...eto, to je povijest te salice...... :)) :)) :))

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
Homunculus
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 06.05.2013, 09:27
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 38 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Homunculus »

Drago mi je da i tebi i gljivama prija. :D
“Stop consuming images and start producing them.”
Terence McKenna
Avatar
Kovjastik
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 10.07.2013, 22:48
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 4 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Kovjastik »

Evo da okačim šta sam izveo. Ovo mi je drugi kejs u životu i baš je lep taj Mazatapec. Raž, verm/coco 50/50, ekspres onac, 24C. Hvala Majka :x
slika
slika
slika
slika
slika
slika
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1248
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 557 puta
 pohvaljen: 461 put

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la AFX »

dimitrije je napisao/la:A ovo je sa specijalnim kasingom najnovije generacije: :D
Pa opiši nam ga malo :)
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
dimitrije
rank3
Postovi: 95
Pridružen/a: 15.12.2013, 19:38
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la dimitrije »

AFX je napisao/la:
dimitrije je napisao/la:A ovo je sa specijalnim kasingom najnovije generacije: :D
Pa opiši nam ga malo :)
Evo slike kako je izgledalo u početku:

slika

slika

slika

slika

slika

Znači kasing je bio najjednostavniji mogući, zemlja za kaktuse iz prodavnice opreme za bilje (to mi je trenutno bilo pri ruci), i malo je prokuvana u vodi pre stavljanja. Prilikom aplikacije kasinga ga nisam zabetonirao, nego sam ga lagano prošarao, tako da je sve bilo puno praznog prostora kroz koji je izvirivao živ miucelijum.
Nemojte to nikom reći [-X
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la dr.manijak »

Spremanje printova za FSRE..
Privitak/ci
DSC_0405_resize.JPG
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Odgovori