Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
FalloutBoy
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 06.08.2011, 01:18
Ima zahvala: 3 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la FalloutBoy »

Pozdrav svima!
Imam jedno pitanje vezano za uzgoj na kokosovom tresetu,naime htio bih kokosu dodati vermikulita(da omjer bude 60/40 coco/verm) i zanima me da li povrsina substrata treba biti djelomicno ili cijela prekrivena micelijem prije nego maknem foliju i stavim na fruitanje? malo me to zbunjuje jer,koliko sam shvatio,kada se koristi samo verm dovoljno je da micelij preuzme cca 30ak% povrsine,dok je s kokosom slucaj 100% prekrivanja povrsine(dnevnici od 314,bili su od velike pomoci do sada btw,pa thanks)
“I wanted to change the world. But I have found that the only thing one can be sure of changing is oneself.” A.Huxley
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la sinnerman »

@ Tengu
Ionako mikrotraka ide preko vate (ne one pamučne), i naravno da dihta dovoljno.

Nisam siguran da je sama mikropore traka dovoljna da se zaštitiš od kontaminacije....

Za vrijeme kolonizacije ne trebaš svijetlo.

Kasnije će bilo koje raditi, ionako im treba samo radi smjera rasta....

Neka me isprave drugi ako sam u krivu...

Ako si novi član ne rade ti PP-i ili privatne poruke, pitanja postavljaj tu. :thumbsup:
Zadnja izmjena: sinnerman, dana/u 18.10.2012, 22:10, ukupno mijenjano 1 put.
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la sinnerman »

@ Falloutboy

Pusti i pogledaj svakoga dana, te kad vidiš da prestane širenje micelija onda vadi iz mraka.
I da je 10% uspijeti će ali ćeš imati manje pinova....
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Dobro je pustiti da se 100% kolonizira jer coco coir djeluje i kao hranjivi supstrat, a ne samo kao rezervoar vode kako djeluje vermikulit.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Sta je ovo, evo vec oko 11 dana nema da mi se pojavi micelij u teglama, nista se ne oseca na kiselinu itd.
Temperatura se krece od 20 do 23c* i u totalnom je mraku, znam da mrak nije obavezan da je cak i bolje kad ima malo dnevnog svetla ali...
Malo mi je to previse 11 dana?
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la sometimes »

i meni se to isto desava, ali meni je malo krenuo micelij sa dna teglice i dalje ne ide ,a na drugima uopce, isto tako kao tebi.....

....ja sumnjam u svoj osobni print, ali opet zasto je na jednoj krenulo i stalo - pojma nemam
....it didn't make any sense.....
Tengu
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 21.08.2012, 15:36
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Tengu »

Tegle su u plastičnom inkubatoru u mraku,od kontaminacije eventualne ih dijeli samo mikrotraka koja prekriva rupice kroz koje sam injekulirao sopre :/, ima tko kakav savjet da to ispravim a da ne otvaram tegle ?! Hvala!
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la mr. gljiva »

2 sloja micropore trake (te medicinske) bi trebale biti dovoljne za zaustavljanje kontaminacije i za dovoljnu izmjenu zraka- znam jer sam probao i tako. Izgleda si mislio raditi kejkove (kolače) sa brašnom i vermikulitom pa neznam zašt si to stavio u teglu jer nećeš moći izvaditi osim ako nisu tegle ravnih stjenki, i pogotovo mi nije jasno zašto si to tresao?
I kako si uspio staviti sloj suhog vermikulita da štiti od kontaminacija i svejedno sve dobro protesti,a da ti se isti nije pomješao sa ostatkom. I kako su radio inokulaciju? kroz otvorene rupice ili kroz rupice prko kojih je bila već micropor traka?
skuliran do jajc :thumbsup:
Tengu
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 21.08.2012, 15:36
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Tengu »

Protresao sam sve jer sam negdje na forumu čitao da je to dobro napraviti da se micelj proširi :( ...

Radio sam preko rupica na kojima je bila mikrotraka, i nakon inokulacije sam ponovo preljepio rupice mikro trakom eto, dakle dastavim još jedansloj mikrotrake i to je to ?!

Tegle su mi bile jedine pri ruci u tom trenutku, aništa razbit ćemo ih ako treba samo da kolonizacija uspije :)

Pozz i hvala ;)
Avatar
Otto Grunf
rank3
Postovi: 82
Pridružen/a: 26.09.2010, 16:04
Ima zahvala: 25 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Otto Grunf »

Raz, Kukuruz I Druge Zitarice Koje Ljudi Koriste Se Trpaju U Tegle Pa Protresu Kad Im Trecina Bude Kolonizovana, Ne Ide Verm. U Tegle.
Ovo Si Trebao U Case, Pa Verm. Na Vrh I Sve Folijom Poklopis.
Ali Bice Nesto I Od Toga, Uz Razbijanje...
Odgovori