Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la jackal83 »

pecurko je napisao/la:I ta neonka verovatno ima negde na sebi oznaku 965 ili 840 ili 865...prvi broj označava količinu iskorišćenja svetlosti, a druga dva kelvinažu(pik svetlosti u određenom spektru), znači 965 je odlično iskorišćenje čisto bele svetlosti od 6500k,...ja koristim takodje neonku silvania 942 od 4200K, pečurke rastu bez problema.

mislim ((ja sam noob ali nacitani noob)) da nemaju veze te high tech lampe sa rastom moje su pocele fino pinanje i rast u doslovno ambijentalnom svjetlu od obicne zarulje sa zida
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
Avatar
Veseljko
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 30.12.2011, 14:14
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Veseljko »

Žaba , red bilo tko sa savjetom pomagajte!!!!!! :(( :((
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Veseljko, neznam koji je problem, trebao bi vidjeti slike, ali sigurno s uvjetima nešto ne valja (vjerujem da nema dovoljno izmjene zraka).
Neznam zašto svi brijete na te pumpe i ventilatore, šta je toliko teško 3 ili 4 puta na dan otvoriti box i poklopcem mahnuti par puta prema posudi? To naglo strujanje zraka ('vjetar') daleko bolje potiče pinanje nego polagana izmjena zraka pumpom.

jackal83 je napisao/la: mislim ((ja sam noob ali nacitani noob)) da nemaju veze te high tech lampe sa rastom moje su pocele fino pinanje i rast u doslovno ambijentalnom svjetlu od obicne zarulje sa zida
Itekako imaju, mnogo usporednih testova je napravljeno i one sa direktnom 65000K svjetlošću su pokazale daleko bolje rezultate.
jackal83 je napisao/la:primadorie
Primordij.

Ne brini se oko viška vode, neće ništa trulit i sve će biti normalno.
Špricaj kao i do sada, 2-3 puta na dan po malo.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Veseljko
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 30.12.2011, 14:14
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Veseljko »

Ma imaš pravo što se tiče pumpi (reba neko vrijeme da se uštima) ali šta mogu kad nisam u mogućnocti provjetravati. Evo iz ovih stopa idem to propuhat majku mu , valjda će pomoći i jedan put dnevno..(iako sam ja prvih tjedan dana to vadio van tako da kisika je dobilo po
meni)?!?
Mislim da sam čiao negdje da se može roknut u fridge preko večeri pa nazad u box...(ispravi me ako griješim)

p.s.
poplavila je površina micelija od špricanja (valjda ne smeta?)

sad cu probati web camerom to riješit jer još nemogu do footića
Avatar
Veseljko
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 30.12.2011, 14:14
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Veseljko »

To je i test za klimu, piše da je anti bakt. itd. pa ako zasere ću reći da su me prevarili jer mi je zasrala gljive :)) šalim se... ma jebiga šta bude bit će ako se nije dosad zarazila niti neće jer već godinu dana testiram da li stvarno trebaju sterilni uvijeti i mogu ti reći da ljudi pretjeruju jer ja sve radim iznad pećnice, u agar pa dalje i no problemos (bar do trenutka kad treba propinat :mushroom: )
Sad sam otvorio svih 12 rupa za ulaz zraka i povećao još vrijeme rada pumpe za pola sata pa ako sad ne propina idem kupiti bocu kisika pa da vidim ko neće izrast :eevil: :eevil:

ps
može biti jer su spore stare 2-3 god. ?!?!?
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la jackal83 »

cujes sta ti se govori, mahat, iznad dva puta dnevno ujutro i navecer mozes da ga jebes ujutro se budis navecer ides spavat((to znaci da imas vremena)),,,,KAKVA KLIMA BOATI

mahanjem zajebes gljivu da pomisli da je u shumi,i da vjetar puse :D ;) ((to je jedan od trigera kolko sam ja izucio u ovo kratko vrjeme
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
Avatar
Veseljko
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 30.12.2011, 14:14
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Veseljko »

da budim se i idem spavati samo ne u blizini (čitaj jaaako daleko tako da ne stignem više od jednom dnevno... ) nebitno (-| Iiiii da propinalooooo propinalooooo propinalooo propinalo o jeiiiiii :psy :mushroom: :psy
Ipak ih je klima zajebala a možda i ne...nebito biće gljivice :mushh: :mushh: :cheesy: :cheesy:
sad će slika samo da skužim kako !

Evo ih
slika
slika
slika
slika
Na zadnjoj se jedino uspije vidit (na 12h) ali ima ih pun k. svugdje!! :cheesy:
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la jackal83 »

svaka cast veseljko ;) :thumbsup:


PITANJE MOJE :-ss :-ss :-ss

STAVIO SAM DVA mala kejsinga jedan sa manje zrnja s kojim sam experemintiro di sam sa vermom i cocosom radio kejs,,stavio sam zlicu kave(((toz prokuhan dva puta)) u cocos i to rasporedio,,,,

e sad u tom experimentalnom RODILO DIVLJACKI I ZAVRSIO SA SVIME,dobio vise nego sam se nadao,,,
E SAD ovaj koji sam radio po Ps-u: rodio mi je neke mutirane jebacke velike mutante :psy i par "clustera" abortusa,,imali su obadva iste potpuno iste uvjete jedan do drugog stajali u kutiji,,,
Negdje sam cito (na shromeryu il mycotopiji)) ako prvi flush bude abortiran bez razloga da ce drugi flushevi bit masivniji,,,


imali itko kakav komentar na ovo,jel mi nije jasno ovaj sto je rodio mutirane i nekolko clustera" abortusa radio sam sve po PSu ,,a ovaj sto sam experementiro s kavom i gdje ima dosta manje zrnja on je fakat :mushroom: :mushroom: :mushroom: :thumbsup: :thumbsup:

NEGO OVAJ STO MI JE rodio mutante i par clustera koji su abortirali ,,dali da ga okrenem(stoji u onoj staklenoj posudi za lazanje)) da bude ko kolac na suhom i da ga malo keysam cocom,,,,,,NIJE MI JASNO zasto je toliko lose rodio a imo iste uvjete ko ovaj drugi koji je odlican prinos imo za tako malu kolicinu zrnja
[/b
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
mazija
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 20.11.2011, 13:03

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la mazija »

imam pitanje vezano za tegle, imam osjećaj da sam previše gipsa stavio unutra koji je upio svu vodu. Već sedam dana se ništa nije pojavilo, da li da dodam koji ml. vode u tegle ?
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Nemoj, time mozes samo da zeznes dosadasnji trud, sacekaj malo mora nesto da se pojavi.
Jedino ako nisi cementirao teglu sa kilo gipsa. :)
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Odgovori