Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Kako kaže gljiva kolonizirat će se ok, čak možda brže i sigurnije nego da je mokriji, a nakon potpune kolonizacije baci 24sata na dunk, pa ćeš imat i dobar 1. flush!
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la luther7hrol »

mr. gljiva je napisao/la:a neznam kak si uspio pročitati da istisneš rukom vodu iz kokosa? rekao sam ostaviti u nekom cjedilu 12h da višak vode SAM izađe iz njega. kad bi ga takvog uzeo u šaku (bez stiskanja ikakvog) on bi bio poprilično natopljen vodom,ali se ništa nebi cjedilo iz njega.
i ovo će micelij bez problema kolonizirat,ali ne očekuj neki prebogati 1. flush.
izgleda treba posebno napisati guide pasterizacije kokosa popraćen sa milijun slika inače se ne skuži poanta :p
Pa nisam cijedio kokos, zapravo sam te poslušao i kokos samo ocijedio preko noći, nisam ga uopće dirao, vermikulit sam iscijedio dobro rukama, i onda skombinirao verm i kokos i tek onda cijedio šakama takvu smjesu zato jer je bilo stvarno jako mokro, odnosno puno je vode bilo na dnu tegli od vermikulita pošto sam njega malo jače namočio odnosno brzinski sam ubacio malo više vode da se hidrira a nisam izlio višak odmah.
Ipak sam malo pošpricao odstajalom vodom po mješavini donjeg i gornjeg sloja "torte", tek toliko da dodam malo dodatne vlage, ništa ekstra.

Evo, probat ću sada za iduće tegle koje će mi za koji dan sazrijeti uopće ne stiskati smjesu, nego samo dobro iscjediti verm a nakon kombiniranja kokosa i verma smjesu ne dirati, tako bi bilo bolje? :)
HypnoToad je napisao/la:Kako kaže gljiva kolonizirat će se ok, čak možda brže i sigurnije nego da je mokriji, a nakon potpune kolonizacije baci 24sata na dunk, pa ćeš imat i dobar 1. flush!
Dunkam nakon nekoliko dana kada bi se sve trebalo zabijeliti tako da potopim u nešto s vodom i stavim u friž, zar ne?
putnik
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 07.01.2014, 23:49
Ima zahvala: 5 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la putnik »

bok ljudi :) ...evo ovako... znaci kolonizirao mi se supstrat(samo verm) i evo vec tjedan dana nikako da mi izbiju pinovi (temp je 23 C)... e sad prva tri dana sam prskao po jednom dnevno (dva puta bi spricnuo)i onda kasnije sam vidio da je na miceliju puno malih kapljica vode i prestao sam spricat.....zadnja cetiri dana samo luftam cca. 5 puta dnevno, ali pinova nikako :( ...e sad neznam sta da radim s tim, da li da vise luftam, manje luftam ili da i sa spricanjem nastavim... iskustva nemam nikakvog (prvi grow) pa sam malo zabrinut i napet oko svega toga :) obecajem da kad steknem iskustva necu ovoliko ispilavat :P ....hvala svima na pomoci i lijep pozdrav :D
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Mary Jane. »

Ajde molim te ako možeš uslikati pa stavit sliku da vidimo?
Zanima me kako si to složio i kako sve izgleda...ako je sve zdravo mora propinati kad tad!
Samo luftaj sto više, kad otvaraš boks probaj ako imaš poklopac pa mahnut s njim par puta i daj im svijetla, friškog zraka malo mahni da se to unutra sve izmjeni i pojavit ce se prvi pinovi...meni je inace uvijek kroz par dana, brijem da tjedan nikad nisam cekao, samo odjednom ujutro kad se probudim i pogledam kad ono 100 komada pinova :D
i da, ne znam kolika ti je vlaga unutra ali održavaj boks vlažnim neka se iznutra po stijenki cijede kapljice a miceliju voda nista ne smeta, temp bi ja možda podigao na 25 da vidim oce bit kakve izmjene...
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
putnik
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 07.01.2014, 23:49
Ima zahvala: 5 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la putnik »

evo slikicee :D ...znaci ormar je otvoren konstantno i svjetlo upalim kad zade sunce oko 4-5 pa dok ne odem na spavanac

media/images/1390817190.jpg
media/images/1390823724.jpg
media/images/1390853208.jpg
media/images/1390850462.jpg
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la oseloth »

Po meni puno vlage. Ima kapljica po miceliju. Evaporacija je bitan faktor. Malo smanji temp i skočit će pinovi
putnik
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 07.01.2014, 23:49
Ima zahvala: 5 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la putnik »

tnx :) ....za sada je na 23....da smanjim na 22 ili jos nize?
Avatar
muscaria
rank5
Postovi: 182
Pridružen/a: 28.10.2012, 17:47
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la muscaria »

Zašt izgleda tako "pjenasto"? Jel miriši na gljive? 22-23 je OK temperatura!
Peace, Love, Sharing & Understanding
Naturalis
rank2
Postovi: 29
Pridružen/a: 07.01.2014, 15:24
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Naturalis »

Nemoj da prskas po supstratu nego samo po kontejneru , da bude znojav. stavi posudu sa mlakom vodom da bude vlaznost veca. Ako ti je previse suvo unutra nece nista krenuti.
putnik
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 07.01.2014, 23:49
Ima zahvala: 5 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la putnik »

evo ovako....imam dobre vijesti :D ...izbila su mi prva tri pina napokon....ajmeee sretan sam ko nova godina haha :) ....ugl nebi znao zasto je tako pjenasto....mirisi na gljive da.
e sad treba li rijede luftat sad kad su pocele rasti gljivice ili ne? ...i da li je moguce uzeti nakon sto su gljive izacile zadnji flush malo razi iz sredine i ubacit to u teglu sa razi umjesto spora? hoce li se na taj nacin ubrzati proces kolonizacije? je netko pokusao mozda? :)
Odgovori