Psihodelici i vegeterijanstvo

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Devil'sChase »

NAPOKON :)
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Devil'sChase »

I eto ga, sad na temelju svega toga što su napisali, možemo valjda zaključit da je najbolje da čovjek bude svejed jednostavno, i da se više nitko ne svađa jer nikam nebu to vodilo.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Red »

ma neeema svađe. tema je zanmljiva pa imamo više pogleda na istu stvar. zanimljivo za pročitati, svako po svom, u tome i ljepota :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1567
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 425 puta
 pohvaljen: 1449 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Beyond Le Fov »

hm, zapravo da, ja pišem iz svoje neke idealističke perspektive. ali da, čovjek je svejed.

mi smo mašine, vrhunske mašine za preživljavanje, snalaženje, učenje, samosvjesni vrhunski programi, ako gledaš čisto iz fizičke perspektive u odnosu na Zemaljske uvjete.

...i onda uzmeš psihodelik, Bog ti opali šamar, i najednom ti se izlije u um čitav svemir novih perspektiva, svijet se rastopi i sve postaje samo igralište energija, ništa više nije stvarno osim svijesti... i rodi se ideja duše i života na visokim energijama

al onda te opet tvoja priroda podsjeti tko si i gdje si... i dalje priča ide u sve moguće i nemoguće smjerove
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la sinnerman »

Ne moraš me niti podsjećati na moje fizičke ili genetske granice... Jest istina je, mi smo kao vrsta mogli doći na ovaj stupanj razvoja zbog svejedenja, ali sada osim u nuždi dal trebamo još uvjek?
Možemo li preživjeti jedući sirovu hranu (bezmesno)? Ah ne morate mi odgovoriti.
Ja nisam vegetarijanac. Ali i cole mi se teško ostaviti... šta to govori o meni... a ne puno (dobroga). Jesu li to sve (i fizička i psihička) moja ograničenja.
Ipak, doći će dan kad se rješimo fizičkih (i psihičkih) ograničenja.
Ako smo tako savršeni što nas euforija ne pere od jutra do noći? :questionn:
A oko čega bi se onda trudili? :questionn:
Zapravo nas samo nedaća, nesreća i nezadovoljstvo tjera napred, zar ne? :ohnoo:
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Devil'sChase »

Ahhhh..... BEyond ovo nije mogao bolje opisat...
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la pecurko »

Sreca ili ne, mi sada imamo izbora sta cemo jesti, birati boje i ukuse, sastav hrane...

Predugo nismo bili zaista gladni, onako bas gladni :ymdevil:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
foculusater
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 01.10.2012, 12:24
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la foculusater »

Lipo da su se smirile ''strasti''...al ipak moram napisati svoje..
Na kraju se vecina slozila da su ljudi svejedi, ali ''svejedi'' u biti ne postoje.postoje mesojedi koji jedu biljke da bi procistili organizam,biljojedi koji jedu samo biljke i biljojedi koji povremeno pojedu meso.To su ti takozvani svejedi,za koje su se na kraju strucnjaci slozili i zakljucili da su to biljojedi koji se ponekad ''pocaste'' mesom.To vam cak pise i na wikipediji.I (nama slicne vec navedene) cimpanze spadaju u tu kategoriju,dok ostali majmuni,npr (takodjer nama slicne) gorile jedu samo biljke.
Istina je da je covjekov organizam prilagodjen hrani biljnog podrijetla ali naravno da se te cinjenice ne mogu cuti cesto zbog ekonomskih razloga mesne industrije.
B12,aminokiseline i slicne tvari koje sadrzi meso sve se mogu naci u biljnom podrijetlu...
Svi mesojedi jedu sirovo meso i ''miris i okus'' krvi i svjezeg mesa im stvaraju glad sto nije slucaj kod covjeka koji mora obrađivati meso. Sad stvarno neznam sto je navelo covjeka da pocne loviti i to je jedina cinjenica sto me zbunjuje. Ali dokazano je da covjek cak duze zivi bez mesa i da mnogi ljudi u bolesti prestaju jesti meso i to im pomogne pri ozdravljenju.
U svakom slucaju svak neka jede sto hoce.jer ipak smo velika vecina odgajana i ucena da jedemo meso tako da ce samo manjina promjeniti stav.
Samo je bitno ne ugrozavati druge. Ja sam samo napisala neke cinjenice al time ne zelim na ikog vrstiti ikakav pritisak.
Jedino mi je zao kada mi svi govore da vegetarijanci teroriziraju druge i odmah se svi koji jedu meso osjecaju ugrozeno kad kazem da ne jedem meso pa bez ikakvog povoda reagiraju protunapadom.
To je sve zbog par pojedinaca koji vole biti na televiziji i smatraju sebe najboljima..i takvi (kao sto zna biti obicaj kod manjinskih skupina) stvaraju takvu sliku o svima koji se vegetarijanci.
Dok mene kao vegetarijansku skoro svaki drugi covjek kojeg upoznam osudjuje i ruga mi se zbog tog dok ja nisam nikom ista prigovorila.
Ali mi je drago da se vecina na kraju,kada se rjese nesporazumi, slaze oko okrutnosti masovne mesne industrije...
Peace ;)
Avatar
Alkaloid
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 16.09.2010, 14:47
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 28 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Alkaloid »

foculusater je napisao/la:Jedino mi je zao kada mi svi govore da vegetarijanci teroriziraju druge i odmah se svi koji jedu meso osjecaju ugrozeno kad kazem da ne jedem meso pa bez ikakvog povoda reagiraju protunapadom.

Vegetarijanci teroriziraju druge svojim nejedenjem mesa, pederi svojim pederiranjem (i paradiranjem), srbi srbovanjem, hrvati hrvanjem, romi rominjanjem, crnci crnovanjem... da ne nabrajam dalje... prava sreća da ima dovoljno normalnih koji su spremni da milom ili silom brane svoju (i tuđu) normalnost. S obzirom da sam svjestan da je najbitnije što drugi misle o mojim osobnim izborima ja se za svaki slučaj prvo uskladim s mišljenjem većine. Da ne bih, ne daj bože, bio drukčiji. Savjetujem to i svima drugima.

:mushroom: m :mushroom: i :mushroom: r :mushroom:
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Shanti »

Osobno ne definiram sebe kao "vegeterijanac" jer ne vidim uopće bilo kakvu potrebu za dodtanim etiketiranjem i odvajanjem u ovom svijetu. Pa i razne identitete koji nastaju iz tih poistovjećivanja. Ne jedem meso osim ako baš ne moram, i to je to.
Dosta sam ljudi čuo kako govore da su pravi mesožderi, karnivoari je li...a u životu nisu 1 životinju zaklali...nema baš smisla... :-?

Jedno je jest meso, a drugo je jest meso i govoriti stvari tipa: pa što, i biljke ionako pate, mi smo svežderi, ne mogu preživit i sl. ;)
Odgovori