Lov na Psilocybe u divljini

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 444
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 97 puta
 pohvaljen: 281 put

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la storm.raver »

n00bX je napisao/la: 06.12.2020, 16:28 Izbacio je neki klip pre mesec dana gde isto bere P. semilanceatu, verovatno na istoj lokaciji. Mozda je slagao, meni bi bilo bas glupo da jeste, jer ne vidim razlog, u Bugarskoj su ionako legalne.
Ma ne mislim da je neki kao lazljivi tip nego mi deluje kao da se zajebava...jer jedan sekund cuti kao da razmislja sta da kaze, i onda kaze Kosovo (i bukvalno krene da se smeje istog trenutka).

Evo i ovaj njegov komentar sa istog videa:
media/images3/1607294123.jpg

Cini mi se se zeza malo na taj racun, jer cesto pise i da je Makedonija Bugarska i te fore, to je naravno samo moja procena, mozda lokacija i jeste Kosovo, moguce je naravno.
:mushroom: learning things :mushroom:
Kreso montejrka
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 28.05.2021, 22:15

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Kreso montejrka »

Pozdrav pronasao sam ove gljive u dvoristu pa me zanima koje su
media/images3/1622302278.jpg
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la HypnoToad »

Panaeolus foenisecii.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Kreso montejrka
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 28.05.2021, 22:15

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Kreso montejrka »

Pozdrav zanima me i ova vrsta
Slika:
media/images3/1622397975.jpg
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la HypnoToad »

Coprinellus disseminatus.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Kreso montejrka
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 28.05.2021, 22:15

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Kreso montejrka »

Pozdrav gljive na panju od agacije, koja vrsta?
Slika: media/images3/1630348655.jpg
:mushroom:
kale.kikor
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 29.04.2021, 11:12
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 42 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la kale.kikor »

pozdrav.
za ''magice'' gljive sam se zaiteresovao pred kraj prosle godine, i prvo sto sam poceo da istrazujem je gde ih mogu naci u prirodom stanistu (zvuci najlakse-dodjes i uberes,mada treba ih naci)
Posto sam bio zakasnio za psilocibe serbiku, odlucio sam se da probam sa uzgojem kubensisa.
I ovaj poduhvat mi za sada nije posao za rukom i za sada ne preduzimam nista dalje jer sam malo obeshrabren. agar stoji tako kako sam ga ostavio i ceka bolje sutra...
No, prodje godina i dodje jesen kao najpogodnije godisnje doba za rast pecuraka, a sa njime i moja namera da nadjem gljive u prirodi.
Kako sam pretrazio ceo internet i sakupio sto vise informacija o psilocibe serbici, odlucio sam da nju potrazim kad dodje pravo vreme.
Mesto gde bi ih trazio sam zakljucio, ima ih po celoj srbiji (planinski deo) ali sam bas a ovoj temi video da ih je neko prosle godine nasao a valjevskim planinama, stoga, uz malo srece i lagane setnje od dan,dva,tri koliko god, nadam se da cu ih naci tamo.
sto se vremena tice, kazu da rastu od oktobra do decembra, mada mi ce ovaj oktobar ne cini preterano pogodnim za rast gljiva jer je dosta topao i bez padavina, a ja ne zelim da trazim nesto sto trenutno ne postoji ( nije izraslo),
pa eto ko se razume ako je u stanu da pomoge bio bih zahvalan.
pitanje je koja temperatura im najvise odgovara? vidjao sam da su ih nalazili sa temperaturama ispod nule, ali koja bi temperatura bila maksimalna za rast ovih pecuraka? hvala unapred!
Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode, sve si premudroscu stvorio.
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 486
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 311 puta
 pohvaljen: 262 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Firmus »

kale.kikor je napisao/la: 04.10.2021, 19:20 pozdrav.
za ''magice'' gljive sam se zaiteresovao pred kraj prosle godine, i prvo sto sam poceo da istrazujem je gde ih mogu naci u prirodom stanistu (zvuci najlakse-dodjes i uberes,mada treba ih naci)
Posto sam bio zakasnio za psilocibe serbiku, odlucio sam se da probam sa uzgojem kubensisa.
I ovaj poduhvat mi za sada nije posao za rukom i za sada ne preduzimam nista dalje jer sam malo obeshrabren. agar stoji tako kako sam ga ostavio i ceka bolje sutra...
No, prodje godina i dodje jesen kao najpogodnije godisnje doba za rast pecuraka, a sa njime i moja namera da nadjem gljive u prirodi.
Kako sam pretrazio ceo internet i sakupio sto vise informacija o psilocibe serbici, odlucio sam da nju potrazim kad dodje pravo vreme.
Mesto gde bi ih trazio sam zakljucio, ima ih po celoj srbiji (planinski deo) ali sam bas a ovoj temi video da ih je neko prosle godine nasao a valjevskim planinama, stoga, uz malo srece i lagane setnje od dan,dva,tri koliko god, nadam se da cu ih naci tamo.
sto se vremena tice, kazu da rastu od oktobra do decembra, mada mi ce ovaj oktobar ne cini preterano pogodnim za rast gljiva jer je dosta topao i bez padavina, a ja ne zelim da trazim nesto sto trenutno ne postoji ( nije izraslo),
pa eto ko se razume ako je u stanu da pomoge bio bih zahvalan.
pitanje je koja temperatura im najvise odgovara? vidjao sam da su ih nalazili sa temperaturama ispod nule, ali koja bi temperatura bila maksimalna za rast ovih pecuraka? hvala unapred!
HypnoToad je napisao/la: 30.05.2021, 20:41 ...
Evo, nadam se da je Hypno još sa nama.
Avatar
long_pipe_magician
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 06.01.2014, 11:38
Ima zahvala: 74 puta
 pohvaljen: 30 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la long_pipe_magician »

Gdje je ta legenda ?
kale.kikor
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 29.04.2021, 11:12
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 42 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la kale.kikor »

mozda treba neki ritual il prizivanje
tipa
hugula hangula Sveta Sveznajuca Hipnozabo, obskrbi nas znanjem
ne,samo postovanje
Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode, sve si premudroscu stvorio.
Odgovori