Lov na Psilocybe u divljini

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
nasumicnoime
rank2
Postovi: 24
Pridružen/a: 21.10.2020, 19:02
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 4 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la nasumicnoime »

Imam jedno pitanje. Pokusao sam da skinem print sa mnogo ovih serbica koje sam nasao, ali daju bas slab print. Probao sam i stare i mlade ali nijedna nije dala jak print. Ostavio sam ih i po preko 12 sati i dalje nista. Da li one jednostavno ne izbacuju mnogo spora ili ja negde gresim?
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 444
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 97 puta
 pohvaljen: 281 put

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la storm.raver »

nasumicnoime je napisao/la: 21.11.2020, 13:02 Imam jedno pitanje. Pokusao sam da skinem print sa mnogo ovih serbica koje sam nasao, ali daju bas slab print. Probao sam i stare i mlade ali nijedna nije dala jak print. Ostavio sam ih i po preko 12 sati i dalje nista. Da li one jednostavno ne izbacuju mnogo spora ili ja negde gresim?
Cao nasumicni. Gresis tako što su ti mnogo suve. Nakvasi klobuk sa malo vode i uzmi mladje primerke. Prekrij nekom posudom i nakvasi oko pecurke malo da bude vlazno. Ja sam uzeo sto printova svi su jako crni i jaki sa primesama ljubičaste.
:mushroom: learning things :mushroom:
nasumicnoime
rank2
Postovi: 24
Pridružen/a: 21.10.2020, 19:02
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 4 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la nasumicnoime »

storm.raver je napisao/la: 21.11.2020, 13:10
nasumicnoime je napisao/la: 21.11.2020, 13:02 Imam jedno pitanje. Pokusao sam da skinem print sa mnogo ovih serbica koje sam nasao, ali daju bas slab print. Probao sam i stare i mlade ali nijedna nije dala jak print. Ostavio sam ih i po preko 12 sati i dalje nista. Da li one jednostavno ne izbacuju mnogo spora ili ja negde gresim?
Cao nasumicni. Gresis tako što su ti mnogo suve. Nakvasi klobuk sa malo vode i uzmi mladje primerke. Prekrij nekom posudom i nakvasi oko pecurke malo da bude vlazno. Ja sam uzeo sto printova svi su jako crni i jaki sa primesama ljubičaste.
To mi je i palo na pamet. VIdeo sam nekog na internetu kako stavlja kapljice vode na sesire kad ih stavlja da printaju. Veceras idem u lov pa ako budem sta nasao uzecu dobre printove pa onda pokusati da malo prosirim te spore oko mesta gde sam ih nasao. Hvala na odgovoru.
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 444
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 97 puta
 pohvaljen: 281 put

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la storm.raver »

nasumicnoime je napisao/la: 21.11.2020, 13:02
To mi je i palo na pamet. VIdeo sam nekog na internetu kako stavlja kapljice vode na sesire kad ih stavlja da printaju. Veceras idem u lov pa ako budem sta nasao uzecu dobre printove pa onda pokusati da malo prosirim te spore oko mesta gde sam ih nasao. Hvala na odgovoru.
Srećno u lovu !! Ima ih i dalje, ja isao da trazim bukovacu al nisam se bas usrecio pa sam nabrao saku serbike ( ovaj put sam ih i ja nasao u crnogorici )
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
Hrast
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 18.11.2020, 14:18
Ima zahvala: 1 put

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Hrast »

E a jel' temperatura kod vas niska? Ovde u Zagrebu oko 0°C ne znam jel do geografske dužine ili što? Ja bio na okolnim brdima nmv + 600m gljive su zaleđene :/ ove šta su narasle sporedne pa ne znam jel mi uzalud dalje tražiti...
Klaatu barada nikto
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 444
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 97 puta
 pohvaljen: 281 put

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la storm.raver »

Hrast je napisao/la: 21.11.2020, 20:06 E a jel' temperatura kod vas niska? Ovde u Zagrebu oko 0°C ne znam jel do geografske dužine ili što? Ja bio na okolnim brdima nmv + 600m gljive su zaleđene :/ ove šta su narasle sporedne pa ne znam jel mi uzalud dalje tražiti...
Dnevne su oko 7, 8 stepeni bile. Nocu je pocelo pre neki dan u minus da ulazi.
Nznm sta da ti kazem, i ovde je najednom previše zahladnelo, vidi malo nize, mozda i bude u toku dana ponešto. Ne vole gljive zimu, i ovde su se proredile, polako idu u zimski san.
:mushroom: learning things :mushroom:
nasumicnoime
rank2
Postovi: 24
Pridružen/a: 21.10.2020, 19:02
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 4 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la nasumicnoime »

Danas sam bio na istom mestu kao poslednja dva puta. Tamo je sneg i mraz. Mraz je uhvatio svuda po par cm u dubinu. Sad najavljuju neke malo vise temperature neko vreme, pa se pitam da li bi mogle opet malo da krenu kad se sve to otopi? Verovatno cu probati i na nekoj manjoj nadmorskoj visini, oko 600m, ali pitanje je da li cu ih naci na nekom novom mestu. Storm raver mislis li da ce ih biti u nasem kraju?
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 444
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 97 puta
 pohvaljen: 281 put

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la storm.raver »

nasumicnoime je napisao/la: 21.11.2020, 20:48 Danas sam bio na istom mestu kao poslednja dva puta. Tamo je sneg i mraz. Mraz je uhvatio svuda po par cm u dubinu. Sad najavljuju neke malo vise temperature neko vreme, pa se pitam da li bi mogle opet malo da krenu kad se sve to otopi? Verovatno cu probati i na nekoj manjoj nadmorskoj visini, oko 600m, ali pitanje je da li cu ih naci na nekom novom mestu. Storm raver mislis li da ce ih biti u nasem kraju?
Ahahahaha sneg kazes, serbike se grudvaju =)) ...Ne znam stvarno da li će se otopiti, nocu je vec jak mraz. Nisu prvobitno najavili ovako hladno da ce biti, računao sam posle ove kise da ce kraj novembra biti relativno 'topao' i pomalo vlazan, sto bi znacilo dobru zetvu. Sad ih je mraz uhvatio i pitanje je. Spusti se nize, mozes i na 300, 400. Dal ih ima tu, fuck me if i know, ali vredi pokušati.
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 444
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 97 puta
 pohvaljen: 281 put

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la storm.raver »

Postovane kolege, neka vas sneg i led ne oteraju iz sume, danas sam bio na otprilike 580m i uspeo sam naci polu-zaledjene Psilocybe Serbica. Jedva se vide od lisca i snega.
Da li su expandirale od leda, ne znam, ali ove su bile najveće do sad.
Evo podelicu slike, malo mi se u glavi muti, jer su bile toliko sveze, prelepo mirisale na zemlju, drvo, sneg i sumu, plus prelepi zimski ambijent i svez vazduh, da sam morao pojesti jednu na licu mesta.
Zivela priroda !

slika
slika
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
Hrast
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 18.11.2020, 14:18
Ima zahvala: 1 put

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Hrast »

Super... ja sam samo trubače nabro 😑
Klaatu barada nikto
Odgovori