☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Devil'sChase »

Hvala :)
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la wizard.hannah »

Neznam zašto se hiosciamin toliko spominje???

To je najslabiji od svih tropanskih alkaloida. Neču bubat napamet ali scopolamin ga dere XXX puta.
Tako da gledaj više količinu scopolamina zatim atropina. Uz to najbolje je atropin izbjegavati ili ga u najmanjoj dozi uzimati po biljci jer više djeluje stimulativno na krvožilni sustav. Odnosno opasno za srce. Scopolamin je taj koji uzrokuje delirij il halucinacije. Nešto malo više od LSD-a je aktivna linija scopolamina po miligramaži.
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la dr.manijak »

Skoro sam bio na pecanju pa sam ulikao par slika, ima oko 50-ak caura neke pukle neke zelene.
Lepa je za gledanje NE ZA DIRANJE. :)

slika
slika
slika
slika

:thumbsup: :thumbsup:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Devil'sChase »

Dajte recite, iam malu daturu stramonium divlje izraslu pokraj kuce, dost se kasno rodila i kad sam za vikend gledo imala je raspuknutu zelenu cahuru, tj polzelenu pol smedu, valjda sam je trebo ostavit da skroz posmedo?, ugl sjeme u raspukotinama je bilo crno, a ova dolje u svjezijem dijelu smedu, e ja sam ubro jer netreba mi 100 sjemenka neg par sam, sad cini mi se da smede su mozda nezrele da klijaju? jel sam u pravu? al nebitno iam dost crnih, vjerujem zrelih
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Red »

ako si nasao crne, bit ce dobro. ove druge nisu sazrile.
inace stramonium ima crne, dok inoxia narančasto/smeđe kada sazrije. čahura se skuplja taman kada sva posmeđi, kada krene sama pucat da izbaci sjeme, e onda si siguran 100% ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Devil'sChase »

Ma znam to da, samo sam htio potvrditi da ove smede nevrijede, jer nevolim nista bacati dok nisam siguran, i sad neznam jel to zbog male biljke ili je tako inace, ali sjemenke dature stramonium kaj sam pobro su 2put manje neg sjemenke inoxie i ljubicaste kaj iam. Al opet sve oke :)
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Morpheus »

Ovog leta sam ja bas intenzivno konzumirao daturu, pa da podelim neke opste utiske.
Jacina zaista mnogo, mnogo varira od biljke do biljke, cak i na istoj biljci moze da bude drugacije od caure do caure. :) Za snove, svi pricaju, ali ja nikad nisam primetio, nazalost, a inace volim lucidnost :(
S druge strane, ume biljka jako da zavara, moja iskustva su bila uglavnom blaga, evo do poslednjeg puta, kada me je puklo ekstremno jako i ne na prijatan nacin ni malo. Teskih delirijuma je bilo tu i tamo, ali ono sto je stvarno strasno jeste osecanje koje moze da izazove, ponekad sam se osecao kao da samo lebdim kroz neko nistavilo i to odsustvo svega je bilo beskrajno jezivo, kao da plutam sam u sred Atlantika. :D

Svakako, raste u ovim krajevima i to poprilicno dobro, ali evo, sada gledam, susi se polako, prosla sezona :(
No, stizu nam pecurkice :mushroom: S njima bar nema brige :D
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Morpheus »

Evo,opet ja sa Daturom :D
Ljudi, znaci kad vec planirate Daturu,to znaci da na dalje ostavljate vremena za trip!
E, sta sam ja danas otkrio da je kul- ostaviti vremena i pre tako da uzimate semenke malo po malo u toku celog dana.
Ja sam nasao starije ostatke iz steka- oko 30ak semenki koje sam slucajno razvukao i prilicno je prijatno i neagresivno. :psy
Ali,pazite na dozu koja vama odgovara!!!
(:LoveSexDrugs:)
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 31.08.2010, 13:34
 pohvaljen: 3 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la (:LoveSexDrugs:) »

Za sve one koji misle da se mogu nosit sa daturom dovoljno dobro da ne zavrse u bolnici ili dozive neko sranje predlazem im da opet razmisle. Nije vrijedno tog unistavanja tijela a i opcenito razbijanje deliricima :/. Ne kajem se zbog iskustva s daturom ali nisam siguran dali je to bilo potrebno, mogo sam izbjeci neke probleme i neugode u zivotu da sam to preskocio. A i posljedice cak i ako si ne sjebete fizicki nisu bas tako kratkotrajne. Svi vi ovdje se nebi nikad zajebavali sa ljepilom, jel tako? Tako nisam ni ja niti bi ali svjestan sam toga da po mnogim standardima nije nista losije nego datura. Cak bi se za efekte moglo reci da cesto mogu biti duhovniji. Jer efekti su blizi disocjativima nego deliricima. Ali ne pada vam na pamet da to radite, zar ne? Kad se vec idete trovati bolje vam je i zdravije imat halove cak i od pretjerivanja s necim i nespavanja. Cak su i ti efekti slicniji psihodelicima nego efekti delirika.

Iskustvo deliricima koje bi mozda jednog dana htio ponovit je bilo u ajmo reci sub-treshold dozi u kombinaciji sa psihodelicima. I opet nisam siguran dal bi i to uopce nekome preporucio.

Ako bas morate konzumirati daturu onda ju bar smotajte (opet sto rjedje) sa ganjom i prakticki si eliminirajte sanse da cete si odsjeci penis ili usne :thumbsup: .
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Morpheus »

Zato je bitno da svako zna svoju dozu,koja mu lezi za efekte koji mu opet odgovaraju :)
Odvaljivanje od bilo cega je lose,ali ovako mislim da nekome moze da prija datura. :psy
Odgovori