Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Vid Svante »

Meni su gljive rasle ko luda na 29 stupnjeva u stanu tak da neznam koja panika se stvara, al vjerojatno ovo što Hypno Toad kaže da je kontaminacija isto voli te temp.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la shroomko »

Fenix94 je napisao/la:Ne grejem ja nego ovi iz toplane kako naloze tako mi je a kuhinjica mala pa tamo 26 stepeni stalno :D
Sve mi se nalazi u jednoj vecoj komodi i kada upalim CFL doda jos 2-3 stepena sto je ukupno 30 pa me malo brine :(

A za frizider sam pitao jer samo pogresno propratio tutorial jedan. Pisalo je da tek kad krenu male pecurkice da se vide onda ide u frizider a ja sam teglicu stavio pre toga pa im onda dao par sati svetlosti i eno u teglici pecurkice se vide pa ne znam dal da je poradjam ili opet, mozda glupo pitanje ali prvi put pa ne bih da bude bedak :)
Pogledaj Lets Grow Mushrooms na youtube, ne ovo.
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 513
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 200 puta
 pohvaljen: 239 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

ima tko iskustva sa prebacivanjem mice koja je na kukuruzu na sterilnu zob, ali nije očišćena nego u ljuskicama.....stavio sam 2 kg kuhat sad, planiram prebacit nešto miceliziranog kukuruza na to, iako vidim da svi krkaju očišćenu, smatram da bi trebalo nešto biti i uspješno...

primjetio sam da kad radim sa konjskom balegom, konj jede i zob, i ljuskicu, i slamu, sve se nalazi u balegi, ja ju rastvorim namočim i dalje ko sa svakom bazom...

jedan kolač stavljam danas na frutanje, ostalo širim, probat ću čak micelij od kukuruza kojih imam par da su krenule kontaminacije odvojiti, oprati zdrav dio micelija i s njime pokušati proširiti micu samo sa jednim djelom te zobi koju kuham.....žao mi bacit ljepe komade mice koja ima mali komad kontaminacije....lani sam uspio sa kontaminiranog kukuruza zdravi dio iskoristiti, samo sam širio na balegu i humus...

zanimaju m iskustva ako ima netko sa zobi u ljskicama, yoohoo, :P...idem ocijediti zobečku moju lepu predragu....:)

edit:

od mice koju mi je bilo žao sam pomješao sa prokuhalom zobi, kod kuhanja zobi sam dodao gipsa žlicu, prije tog sam zob ispirao dosta i namakao par sati...

2 kolača su mi samo sigurna nekako samo, kukuruz se fino drži pa sam ih odvojeno svakog na frutanje okinuo, ponajviše radi printeva, jer nemam više...

kako sam zob skuhao, a imam još i kokičara i pola printa, i vremena, planiram noćas u kuhinju opet, i to sve izpočetka sa sterilizacijom i inakulacijom...
nebojim se da iz ta 2 neću dobiti gljivice nego da potrošim tih pola printa a i da odradim sa sterilnom zobi u ljuskici po ps-u koliko mi uvjeti dozvoljavaju...

kod kritičnih radnji mogu koristiti vanjsku temperaturu koja mi je sad -12....na tom ništa ne mrda i ne gmiže valjda :psy

najviše me zanima kako će se kukuruz koji sam razmrvio po samo prokuhanoj zobi krenuti, složio sam 3 paketa osrednja, možda kila sve skupa :cheesy:
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
Fenix94
rank3
Postovi: 50
Pridružen/a: 23.08.2016, 18:02
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Fenix94 »

Kada se radi dunking, potapamo kolac u vodu da bi se rehidrirao. Sta se jos moze dodati od suplmeata da vise pecuraka moze rasti?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Ništa. Gljive ne absorbiraju anorganske spojeve iz tekućih gnojiva kao biljke, one jedu i probavljaju organsku materiju. A ako želiš močiti u nešto organsko, kao npr. kavu, budi siguran da to isto vole plijesni koje su daleko agresivnije od gljiva.
Zato se treba pripremiti dovoljno hranjiv supstrat na početku dok micelij gljiva aktivno raste i ima snage prestići sve kontaminacije.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Fenix94
rank3
Postovi: 50
Pridružen/a: 23.08.2016, 18:02
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Fenix94 »

Detaljno objasnjeno nema sta ! :)
Avatar
Fenix94
rank3
Postovi: 50
Pridružen/a: 23.08.2016, 18:02
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Fenix94 »

Evo opet mene ljudi, obrao sam prvu pecurkicu pa me zanima jel ovo oko sto vidim :)
Kad sam secnuo peteljkicu primetio sam da se javlja neka plavkasta boja tj nesto izmedju pepeljasto sive u plavkaste boje, da li je to uredu?
slika
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Kontaminacija!! Bacaj odmah!!






Oksidacija psilocina zapravo. :P :P
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
amanita.amanita
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 11.01.2017, 15:48
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la amanita.amanita »

Pozdrav ekipa!
Zadnja izmjena: amanita.amanita, dana/u 19.01.2017, 00:12, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la antoniopavaroti »

huana.meri je napisao/la:ima tko iskustva sa prebacivanjem mice koja je na kukuruzu na sterilnu zob, ali nije očišćena nego u ljuskicama.....stavio sam 2 kg kuhat sad, planiram prebacit nešto miceliziranog kukuruza na to, iako vidim da svi krkaju očišćenu.....
To se meni sviđa , pravi naučni pristup ...razne konbinacije , razne mogučnosti , probati ono što možda niko nije i pedantno bilježiti rezultate..eto svaka pohvala tebi i tvojem entuzijazmu :ymhug:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori