Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Pa poberi sve što možeš uhvatiti prstima i dunkaj blok. Ono što ne nastavi rasti nakon dunanja je abortiralo i možeš počistiti.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Chegi »

Geler je napisao/la:Dobro vece, opet ja :)
Ovako, moze li neko da mi kaze sa slike, sta je pin a sta nije, ove velike sam ubrao, ali pinovi me bacaju u rebus, hocu da stavim na dunk i treba da ocistim sve, ali ne znam sta da odstranim a sta ne, sve sto lici na pecurku cu izvaditi, ali ako se zagledate videcete gooomilu malih belih grumuljica koje pretenduju da postanu pecurke jednog dana, e sad neke su pocele malo da se izduzuju i krecu da rastu, da dobijaju boju, ne znam gde da povucem crtu i da kazem ovo je pecurka, ovo nije? Na stranim forumima sam nesto kopao, kazu da je ovaj Mexican Dutch King nezgodan strejn jer nema tacno definisane flusheve vec gljive tako rastu svako malo kako im se hoce. Racunam da je prvi flush gotov i natopio bih sto pre jer je sve dosta suvo vec, tako daa, pomoc :mushh:
slika
Iz mog (ne tako velikog) iskustva ne treba puno da lupas glavu sta je abortus a sta ne, u glavnom te male gljivice koje su tek krenule, a koje imaju skroz crni klobuk su abortusi i treba ih iscupati, ostale gljivice koje se tek naziru(pinovi) slobodno ostavi i tako dunkaj, posle dunka ces zapaziti da su se sve te male gljivice poprilicno zadebljale(napile vode) i nastavice da rastu u drugom flushu (ako zapazis da neke ne rastu i imaju crne klobuke,cupaj :) ).


P.S. Vidim da su tvoje ove manje gljive same po sebi dosta tamne, u mom growu te skroz male crne gljivice sto se vide na slici su bile definitivni abortusi, ali su moje gljive bile dosta svetlije same po sebi pa nije bio problem zapaziti abortuse :-?
Avatar
milorad1612
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 02.09.2015, 21:00
Ima zahvala: 83 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la milorad1612 »

Koliko dugo se mogu videti tragovi gljiva i da li ih pokazuju testovi koji se rade na urinu? Hvala
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Do 7 dana, standardi testovi ne pokazuju.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Chegi »

Da li je sredstvo na kome pise aktivni sastojak: Benzalkonijum hlorid, dovoljno za dezinfekciju terarija?

Bas mi je tesko da pronadjem ponovo sredstvo koje sam ranije koristio na bazi hlora (na cijoj je deklaraciji pisalo Aktivni hlor(smesa hipohloraste kiseline i natrijum hipohlorita) 0.09%,Hlor-dioksid 0.0002%) ...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Šta nema kod vas u svakoj prodavnici varekine, tj. izbjeljivača s 9% natrijevim hipokloritom, ako se nekako drugačije zove? Toga bi stvarno trebalo biti bilo gdje, vrlo jeftino. U kombinaciji s etanskom kiselinom (9% alkoholni ocat), ništa ne preživi.
Benzalkonijum klorid je ok, više manje, ali je skup i ima drugu primjenu primarno.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Chegi »

Imam varekinu i u kuci, rastvor natrijum hipohlorita sa 4% aktivnog hlora u momentu punjenja.
A sto se tice etanske kiseline,imam alkoholno sirce( Sadrzaj ukupne kiseline izrazene kao sircetna:min 9%), jel na to mislis?

Koliko bih cega trebao da ubacim u mesavinu? :)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

NI SLUČAJNO NE MIJEŠAJ VAREKINU I SIRČE!!!!! Otpušta se plinoviti klor i može trajno naškoditi ili gore. Ja sam u potpunosti kriv, krivo sam se izrazio. Mislio sam kombinacija u smislu da prvo pošpricaš s varekinom, pustiš 10 min da djeluje pa ispereš s vodom, zatim ponoviš isto to s octom.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Chegi »

Eto,to nisam znao, samo sam znao da mi je varekina odboja jer je vrlo lepo objasnjeno na deklaraciji da je opasna hemija u pitanju i da moze raznu stetu da napravi :D

A u koliko vode da razblazim varekinu? Jos pre nekoliko dana mi je palo na pamet da pomesam varekinu i vodu i to da koristim kao dezinfekciono sredstvo na bazi hlora,ali nisam bio siguran koliko varekine da sipam u koliko vode,+sam procitao ove Opasnosti i onda sam odustao :)

To bi mi bilo najprakticnije,voda+varekina,naspricam po terariju i gotovo,ako je to ok. Cak bih i sirce preskocio :)
Avatar
milorad1612
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 02.09.2015, 21:00
Ima zahvala: 83 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la milorad1612 »

slika
Da li su ovo ozbiljne kontaminacije?
I sta da radim? Mislim da je to zbog kondenzacije koja kaplje sa poklopca
Odgovori