Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Razmisljao sam da stavim kejsing jer sam negde procitao da su onda bolji flushevi tj na svaki milimetar po gljiva maltene. Meni ni ovako nisu losi flushevi ali uvek treba teziti ka boljem.

Ja sam sada slikao ceo svoj proces kako ih ja uzgajam pa cu okaciti svoj gajd kako ja radim, naravno to svo znanje je pokupljeno odavde, ali sam ga ja detaljno sa slikama zabelezio bas iz tih razloga.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
dimitrije
rank3
Postovi: 95
Pridružen/a: 15.12.2013, 19:38
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dimitrije »

Zgubidane burazeru, ja sam mislio da me trolujete :D Bilo mi je čudno kako to da svima uvek bude ista potencija, kad sam se više puta ispalio tako što sam jeo treću berbu koja nije bila ni blizu prve, pa sam posle došao do tog nekog odnosa 1-3-5 za doziranje berbi.
Avatar
advict1
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 07.09.2011, 17:10
Ima zahvala: 36 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la advict1 »

Draga mama imam jedno pitanje za tebe :D
Krenuli su pinovi,sad su vec pecurkice,ali 3 dana necu biti tu pa necu moci da luftiram :/ sta da radim,da izbusim jos rupa na poklopcu ? valjda nece nista kriticno da se desi :/
To fathom Hell or soar angelic, just take a pinch of psychedelic :)
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1248
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 557 puta
 pohvaljen: 461 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

advict1 je napisao/la:Draga mama imam jedno pitanje za tebe :D
Krenuli su pinovi,sad su vec pecurkice,ali 3 dana necu biti tu pa necu moci da luftiram :/ sta da radim,da izbusim jos rupa na poklopcu ? valjda nece nista kriticno da se desi :/
Daj ih tu bejbisiteru :D
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
advict1
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 07.09.2011, 17:10
Ima zahvala: 36 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la advict1 »

Nazalost nisam u mogucnosti :/ ne znam, izbusicu dosta rupa na poklopcu,lepo proluftati pre nego sto odem,valjda ce biti ok za toliko..
To fathom Hell or soar angelic, just take a pinch of psychedelic :)
Avatar
dimitrije
rank3
Postovi: 95
Pridružen/a: 15.12.2013, 19:38
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dimitrije »

Ma samo ih ostavi, znaju oni da se brinu sami za sebe. Dobro ih proluftiraj i zalij, i neće im ništa biti tri dana. Samo moraš paziti da ti ne probiju poklopac, meni se već dešavalo da moram da ih ostavim par dana, pa kad se vratim pečurke samo što ne probiju vrečku.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1248
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 557 puta
 pohvaljen: 461 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

dimitrije je napisao/la:meni se već dešavalo da moram da ih ostavim par dana, pa kad se vratim pečurke samo što ne probiju vrečku.
Pa to nije ni loše :cheesy: :psy :mushroom:
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
dimitrije
rank3
Postovi: 95
Pridružen/a: 15.12.2013, 19:38
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dimitrije »

De loše :))
glineni lonac
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 05.01.2014, 20:20
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la glineni lonac »

pozdrav, evo ja opet trebam malu pomoć :) dakle prvi put radim, tegle su mi 80% bijele (1 od 5 se kontaminirala) i sad pripremam lagano ostalo. odlučila sam se za kejsing 50% verm 50% coco coir. Sve sam kupila i sad je došao tren da namočim ovaj coco coir pa sam zbunjena. Naime u gajdu o ovom kejsingu piše da potopimo ciglu (imam prešani coco coir u cigli) u 400ml vode, ali ne piše kolika je njoj cigla, odnodno, što ako ja imam veću ciglu pa treba više mililitara? ja imam prešanu ciglu od 600g, u koliko vode da je potopim da bi dobila suhi coco kad upije? ispričavam se ako je pitanje glupo, meni je važno :) pozdrav :)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

uzgoj-na-kokosu-coco-coir-t93.html
Ovdje sam napisao da treba oko pola litre vode za svakih 100g kokosa, davno je to bilo, ne sjećam se više, valjda je točno. To je količina vode prikladna za korištenje kokosa za gljive, ako ga se želi koristiti za terarijsku podlogu onda se stavi dosta manje. I ta voda bi trebala biti kipuća, ili vruća oko 80*C.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori