Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Zgubidan »

Izbuši rupe pri dnu boxa...
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
advict1
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 07.09.2011, 17:10
Ima zahvala: 36 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la advict1 »

Mislim da nema potrebe za tim ventilatorima itd,izbusis rupe na boxu,i luftas par puta na dan,kad stignes... nisam mnogo iskusan,ali meni evo prvi grow ide sasvim ok :)
To fathom Hell or soar angelic, just take a pinch of psychedelic :)
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Koj kejsing da stavim preko ovog konjskog, sta mislite sta bi bilo najbolje, imam vermikulita, konjskog, gipsa, zemlje. Nemam kokosa ali ako bi bilo dobro kupicu.
I pitanje naravno jel bolje sa ili bez kejsinga? Gde su vece flushevi sa ili bez?
Privitak/ci
lajjj.jpg
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la WEEDetix »

verm i konjsko vele da je najbolje i u svakom slucaju najhranjivije ,mada meni od uvjek kokos bolje zvuci i prirodnije se ponasa od verma da sam j u tvojoj situaciji stavio bi konjsko i kokos
slika
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Aj videcu bas da stavim verm i konjsko pa da vidio sta ce da bude.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

NEEE!!!!!!!
Nikako konjsko u kejsing!!! Konjsko mora biti pasterizirano i potpuno kolonizirano, nikako ne može služiti kao kejsing, kejsing mora biti potpuno ne hranjiv.
Po meni je najbolje čisti vermikulit, može i mješavina s kokosom.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Zato je i meni bilo cudno, kako konjsko..
Kad je samo vermikulit onda se sav zalepi i bude tvrd kao neka guma, videcu sa kokosom da pomesam ako nadjem...
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la sometimes »

naravno, pa taj gornji sloj sluzi samo kao barijera protiv kontaminacije i da daje potrebnu vlaznost miceliju, tu nije bitna nikakva hranjivost, to dobivaju iz onog stoje vec napravilo micelij (raz, brasno od smedje rize, druge bobice, konjski izmet - ali ne kao gornji slij umjesto vermikulita) samo mi nije jasno zasto tek sad to stavljas gore, ja inace stavim odmah, ustvari cim premjestim kolonizirano zrnje iz staklene teglice ili vec sta(micelij)u posude tako da micelij prodje i uhvati recimo vermikulit (ako si se za njega odlucio) sa donjim slojem tako da kad skines prvi flush i nadolijes vodu da se namoci 24h da ti nebi sav vermikulit otisao sa vodom kad ju izbacujes prije novog flusha, tj. prije ponovnog stavljanja u kontejner za porod.

ja osobno, kad mi se porode staklenke (recimo sa razi) stavim na dno posude namoceni vermikulit (cak ga ne dezinficiram u expres loncu) onda ide sloj kolonizirane razi i na vrh sloj namocenog vermikulita i bez folije to ide odmah u kontejner za porod jer sam cuo da svijetlo dobro djeluje na micelij i da se prije probije kroz vermikulit, zabijeli povrsinu od vermikulita i pocnu izbijat pinovi.....

pokuao sam cak doslovno promjesat koloniziranu raz sa namocenim vermikulitom, ne radit u slojevima, jedino malo na vrhu posude posipat da se ne vidi raz radi opasnosti od kontaminacije i isto bude dobro....

ne razumjem kako sad tebi kad iznad ovog koloniziranog sloja posipas recimo namoceni vermikulit ili kokos - kako probiju pinovi, ili se mora micelij opet uhvatiti i za taj gornji sloj????

pozzz i sretno!

eat mushrooms and prosper

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Zgubidan »

Pa da. Pošto je sloj vermikulita samo barijera protiv kontaminacija, a ovo je došlo do ove faze bez istih, ima li smisla sad išta stavljati gore?
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Zgubidan »

dimitrije je napisao/la:Evo ne znam boga mi, nesam školovao :)
To padanje potencije sam primetio još prvi put kod kupovnih boxova od onih onlajn šopova, znači prva berba naraste (golden teacher je bio), osušim preko noći, pojedem 1.5 gram i istopim se :psy (a još se pre toga tripujem da će biti malo). Sledeća berba, pečurke narastu nekako višlje od prošlih, pojedem sličnu količinu i bude mi neki lajt trip. Posle toga sam uzeo printove i sam pravio na razi (B+), i obično ih odmeravam ako je prva berba 1-1.5 do 2gr , ako je druga onda 2-2.5 do 3gr.
Sad stvarno ne znam, možda zavisi od metode sušenja (radio sam i na klimi, i na rerni, i na suncu), možda da li se jedu odma u roku od par dana ili kad odstoje par meseci, a možda i to što oni holanđani iz šopa stavljaju stiropor na dno kolača, da se pre potroši, pa moraš kupiti opet.
Pošto je ovo bilo aktualno baš u vrijeme prvog mi flusha, a danas sam brao drugi, žrtvovao sam po gljivu od oba i zgnječio ih i moram priznati da je ova iz drugog flusha puno manje poplavila! Jest da mi je drugi flush nikakav, ali ako je suditi po plavoj boji, pad potencije je drastičan! Bar u mom slučaju, možda je bolje kod boljih drugih flusheva. Pa moje isprike, ali do sad sam bio uvjeren da ti priča ne drži vodu.
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Odgovori