Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Ne kužim što točno misliš, idealno je da imaš CFL žarulju daylight spektra od 6500K, voltaža je uvijek ista a dovoljno je ~25 wati, i da je držiš na 12/12 režimu.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Za pecurke, ja imam ovu stednu sijalicu

http://www.lakewoodconferences.com/dire ... 2U_CFL.jpg

140V-250V
50-60Hz
Marka Apollo

Znaci da je drzim nad pecurkama 12 h upaljenu, od kad izbije belo iznad vermakulita 30-40 posto pa sve do branja?

Na ovaj deo mislim
E sad... tu posudu MORAŠ staviti u plastične kontejnere. Jer oni če zadržavati potrebnu vlagu koja gljivama treba a to je 70-80% vlage. Zatvori kontejnere sa poklopcem ili sa folijom, bitno je da bude zatvorena radi vlage.
Sada je potrebno svjetlo. NE direktno svjetlo ili sunce. Gljive nisu kao biljke, one reagiraju na jako malu količinu svjetla. Kada mycelium osjeti svjetlo tek onda počne izbacivati gljive prije ne.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Red »

ali cekaj, koliko sam ja tebe razumjela ti si tek porodio tegle i cekas da micelij izroni na povrsinu?

ovo sto si ti okacio to je faza kada micelij vec izbije na povrsinu. mislim da si jedan korak preskocio.

sada treba biti na mracnom mjestu, na istoj temp kao do sada i treba pricekati micelij, u zatvorenoj posudi. KADA micelij izbije vani, makar 20% do 30% onda izlozi zraku i svjetlu (zarulji). Pise ti, mislim da si to preskocio...ako sam te dobro razumjela.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Ja sam pre 5-6 dana porodio, i izbilo je na povrsinu poprilicno, oko 20%, necu jos, ali da znam kad budem stavio sijalicu koliko da je drzim upaljenu.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
jtrax
rank5
Postovi: 180
Pridružen/a: 19.01.2011, 10:37
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la jtrax »

dnevno svijetlo nije dovoljno ? pitam pa da nabavim sijalicu ako mi bas treba
Avatar
krasta-zg
rank5
Postovi: 152
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:12
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la krasta-zg »

dnevno svjetlo je dovoljno,ali sa zaruljom je bolje,u svakom slucaju mozes i bez zarulje :mushroom:
Kažu da ce smak svijeta 2012.E pa neće, jer moj jogurt vrijedi do 2013.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Red »

rezim sa lampom 12/12, ali i dnevno svjetlo je dovoljno ;) jedino ako bas nemas mogucnosti to drzat negdje na vidljivome i osvjetljenom, onda bolje lampa, cisto radi boljih rezultata.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
jtrax
rank5
Postovi: 180
Pridružen/a: 19.01.2011, 10:37
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la jtrax »

ma kod mene moze biti na vidljivome..nije to problem..vec pitam tek toliko da vidim sta je bolje.. znaci žarulja CFL ...
popularni

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la popularni »

evo sada sam pročitao jedan grow log.. i malo me zbunjuje jedna stvar..
ja sam prije 2 dana "posadio" svoje, u kutije od sladoleda i pokrio folijom.

čekam da mica probije, i sada me zanima jeli trebam provjeravati vlažnost casinga dok čekam da izbije, ili pošpricati vodom u slučaju suhoće tek kada otkrijem foliju i stavim ih u FC.. tj. kada je već izbio na površinu?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Red »

ako si vermikulit dobro pripremio, nema potrebe za prskanjem.

vjerujem da ce ti sve biti ok. nemoj sada nista dirati, cekaj neka izbije. kada otkrijes i vidis da je eventlano suho, onda prskaj, ali sumnjam da ce trebati posto sve stoji zatvoreno 100%, nema kako da se posusi i da hoce :ymdevil:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori