Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Mary Jane. »

Pozdrav.
Interesira me jedna stvar, pročitao sam sve što ste pisali vezano za grow gljiva. Zninteresiran sam da se i sam u tome iskušam pošto što se tim do sada nikad nisam bavio. Želim probati pa šta bude da bude, jedino mi nije jasno gdje mogu nabavit/naručit 'spore', tj. odakle mi gljiva s koje ću uzeti print? :-s Sve sam pročitao vezano za kako se pravi print i kako se prebacuje u špricu. Napravili ste odlične guide i stvarno vam svaka čast za jako kvalitetan i detaljan sadržaj.
Pa, eto ako može tko pomoć da samo to nabavim i dalje mi je sve jasno :D ...
Hvala unaprijed. ;)
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Jel si ti citao forum uopste?
Imas na http://fsre.nl/?page_id=76
Odatle svi verovatno uzimamo.
Imas o tome i ovde temu, da si malo koristio searche verovatno bi video. ;)
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Wolfshade »

Recite mi koje su prednosti casinga verm/kokos 50/50 pred običnim vermiculiteom? Dali vam se iz iskustva pokazalo bolje ili je to u praksi sve isto?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Red »

Mary Jane. je napisao/la: jedino mi nije jasno gdje mogu nabavit/naručit 'spore'
✰ Gdje nabaviti Spore i Sjemenke kaktusa i bilja? ✰ ovdje ti je sve na fino detaljno objasnjeno.
Wolfshade je napisao/la:Recite mi koje su prednosti casinga verm/kokos 50/50 pred običnim vermiculiteom? Dali vam se iz iskustva pokazalo bolje ili je to u praksi sve isto?
osobno nisam nikada radila sa tim mixom jer sam prelijena :blinkk:
ali, da...ljudi su imali fenomenalne rezultate. za pocetak se odluci za jednu, pa sam testiraj. ili pokusaj obije odjednom, samo je pitanje mixa. igraj se i kombiniraj, mozda se iznenadis a mozda i ne :ymsmug:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

A čuj, uzgajanje gljiva na raži pokriveno s mokrim vermikulitom je otprilike kao da uzgajaš pomidore u kanti sa šljunkom, pod umjetnim svijetlom i tu i tamo zaliješ s malo gnojiva.
Gljive će izrast, naravno jer se bore za opstanak, ali to nije ni blizu optimalnim prirodnim uvjetima. U prirodi cubensis raste isključivo direktno iz izmeta preživača.
Kada se napravi substrat baziran na coco coiru, on donekle imitira prirodne uvjete, jer sadrži većinu potrebnih hranjivih tvari, i na sličan način zadržava vlagu unutar substrata, ne na površini.
Cubensis je jako prilagodljiv, pa će rast iz svega, ali niti jedna druga gljiva takve uvjete nebi prihvatila.
Ali da odgovorim na tvoje pitanje, ako ćeš samo kejsat zrnje, dođe ti na isto s čim ih pokriješ.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Mary Jane. »

Totalno krivu temu sam čitao, sve sam detaljno gledao ovdje "Gljive: Sve vezano uz Magične gljive i Uzgoj"
"Općenito" nisam obišao, moj bed, sorry. #-o
Ipak vam hvala na odgovorima, budem si nešto našao i naručio...
Do slušanja, zzz ;)
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Wolfshade »

HypnoToad je napisao/la: ...
Znači ako sam te dobro shvatio za bolje rezultate preporučaš miks kokosa sa raži za kolonizaciju i kejs mješavinom ili vermikulitom, svejedno?
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Imam pitanje, jel sada kad sam stavio raz izmedju vermakulita, treba da bude skroz zatvorena folijom da nema uopste vazduha, ili treba da luftiram dnevno?
I jos jedno pitanje.
KAd mi micelj bude na 2/3 posude, da li onda da ubacim u frizider na 12/24h ili samo da otkrijem.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Red »

to pise u svakom gajdu... sada je mrak i neotvaranje, 100% vlage da se micelij prosiri na gornji kejsing.

sto se tice frizidera, kako zelis. na tebi je.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Ovo sto u uputstvu pise za gajenje gljiva, da treba lampa male voltaze nekoliko sati dnevno, koliko je to sati, 2-3 sata manje ili vise, sta vi mislite koje je najbolje vreme za lampu dnevno da drzim upaljenu? :mushh:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Odgovori