Kontaminacije

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Red »

Uuu krasno izgleda :) mozda nesto iz porodice Trichocomaceae :-? zaba je bolji po pitanju identifikacije, ja samo nagadam...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la HypnoToad »

Krasan primjerak prave Trichoderme! :)
Uništi tu teglu bez otvaranja, ako je otvoriš milijuni spora će završiti na tebi, tvojoj odjeći i svakoj površini, i možeš zaboraviti uspješni grow u bliskoj budućnosti. Ako baš moraš spasit teglu, steriliziraj je 1h u ekspress loncu i onda otvori.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la 314 »

drago mi je da vam se sviđa moja kontaminacija =p~
inaće ja ni jednu teglu ne koristim dva puta, sve bacam, je bezveze i nepotrebno, al' koštaju skoro ništa....a i ja mirnije spavam :blinkk:
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Red »

zbilja steta pacat tegle. nije da ih kupis sterilne, iste su kao i nakon growa. a sterilizacija jednako radi i na staroj i na novoj tegli :ymdevil:
znam da ne kostaju nista, ali radis nepotreban otpad koji se da iskoristiti :P svoje skupljam od krastavaca i ajvara itd. ali stoje u garazi i cekaju kad zatreba.

svakom svoje :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la 314 »

c, da, malo nepromišljeno od mene, taj kliker mi je prekrila uloga ludog znanstvenika :cheesy:
istina, sad ih spremam i nosim doma roditelju za drugu upotrebu....
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Namaste
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 08.05.2012, 12:38
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Namaste »

pre svega pozdrav odlicnoj ekipi, pratim vec neko vreme, danas sam odlucio da se pridruzim. vec sam u prvom pokusaju sa argentina cubensis sa FSRE na razi, napravicu i dnevnik ovih dana, sad me zanima jel moguce da micelium poplavi od razbijanja razi u tegli tokom kolonizacije? cini mi se da se ne siri, primetio sam ga posle 2 ili 3 muckanja na par grudvica razi sad ga posmatram dal ce se siriti. jos jedan pozdrav svima :psy
When you change the way you look at things, the things you look at change.
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la sometimes »

ja sad prvi put radim sa razi, prije sam radio kejkove tako da nisam strucnjak ali mislim ako je plave boje da je moguce da je to micelij, meni su znali i kejkovi tako poplavit na mjestima i sve je bilo uvijek ok...

samo da nije neka druga boja,smaragdno zelena ili slicno jer to nije dobro....

mozda da neku sliku okacis ljudi ce ti znati bolje pomoc ako vide o cemu se radi

a koliko ti vremena vec stoji u teglicama to???
....it didn't make any sense.....
Avatar
Namaste
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 08.05.2012, 12:38
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Namaste »

brz odgovor :) nadam se da je tako, videcu kroz par dana sta se desava, stoji u tegli 10ak dana.
When you change the way you look at things, the things you look at change.
Avatar
tommyzg
rank3
Postovi: 81
Pridružen/a: 30.01.2012, 18:36
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la tommyzg »

meni je znao proso u teglici isto poplavit kad bih tresao tegli, vjerojatno od kondenzata unutar teglice.

Mene zanima predzadnja kontaminacija sa slike iz prvog posta koji je stavila Red, tj cini mi se da sam ju dobio(gljiva rasto malo cudno,neke stapke idu u spirale, neke su jako grbave,savinute itd) stavit cu slike cim budem u mogucnosti..zanima me ustavi dali se mogu konzumirat, jer ce grow bez problema doc do kraja a cini mi se da ce bit i vrlo plodna berba
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la pecurko »

@Tommy- Mozes sve koristiti ako je gljiva, bez obzira na morfoloske deformacije, bar ja tome ne pridajem neki znacaj.
@namaste- ako smem da pitam zasto si ih tresao 2-3 puta za 10 dana?
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Odgovori