Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Red »

nemam pojma jel ti miris cudan radi toga, mozda nije, ali ja volim svoje tegle imati otvorene, tj prekrivene necim ako grijem ili u ormaru... svejedno. uskoro ces saznati kakav je to miris...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
jtrax
rank5
Postovi: 180
Pridružen/a: 19.01.2011, 10:37
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la jtrax »

drzim u ormaru..otvorio sam sad i pomirisao kroz vatu jedne tegle..i to nije taj miris ..mislim da su tek 2 dana unutra i nekako mi najvise vuce na plastiku ili taj ugrijani silikon ..neznam..kako kazes..vidjet cemo..ali sad idem napraviti neki bolji inkubator..manji i da mi bolje temp odrzava sa nekom izolacijom..jer sobna temp mi je otprilike 19... a heat bomb mi ju dize na zeljenu temp..ali mislim da mu je taj kontejner preveliki i ima previse razmaka od tegla.. sad bar znam jednu stvar vise .. nadam se da jos ima spasa..imam sprice u friđu još pa ako ne uspije ponovo.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Ubacio sam raz u konjski izmet i stavio preko posude onu kesu za kolace tj prijanjajuca folija, i samoposle 2 sata vec ima neki ruzan miris, jel da drzim otvorenu posudu, da se ne upari previse/.?
Da li da ostavim otvoreno i na kojoj temperaturi?
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Da li si to pravilno pasterizirao?
Kako si pripremio?
Posudu trebaš pokrit s aluminijskom folijom, ili najlonskom folijom, nije tliko važno, važno je samo da napraviš nekoliko rupa da može disat.
To što ima loš miris mi ukazuje da su već bakterije počele divljat i da pasterizacija nije dobro obavljena...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la extranoize »

naišao sam na hranu za divlje ptice :D
pa me zanima jel se metoda razlikuje u odnosu na raž ili sve isto?
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

HypnoToad je napisao/la:Da li si to pravilno pasterizirao?
Kako si pripremio?
Posudu trebaš pokrit s aluminijskom folijom, ili najlonskom folijom, nije tliko važno, važno je samo da napraviš nekoliko rupa da može disat.
To što ima loš miris mi ukazuje da su već bakterije počele divljat i da pasterizacija nije dobro obavljena...
Da do 70c* i onda oko sat vremena hladio, pomesao sa jednom teglom od 720 ml razi i ubacio u posudu, mada manje vise to mi je neki normalan miris, kao sto se osecao iz tegle koja je bila skroz bela, jer je bio jedan deo u tegli koji nije imao nikakvu boju samo je malo smrdeo na kiselu raz, ali to nije smetalo ostatku tegle niti je bila boja..
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la kontaminacija »

a kakva su ti govna bila ?
mora to odstajat na livadi mjesec dva tri da malo kiša spere sumpor iz toga.

nije mi jasno hmmmm
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

U istom kontejneru mi je 2 PF-teka i ovo sa konjskim govnetom, malo mi cudno mirise ovo sa konjskim govnetom, jel tomoze da smeta ovim PF-tekovima, ako ovo drugo nije dobro, dele vazduh ali ne i posudu.
Kao sto se vidi na slikama
http://img713.imageshack.us/g/dscn1235r.jpg/
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
jtrax
rank5
Postovi: 180
Pridružen/a: 19.01.2011, 10:37
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la jtrax »

jtrax je napisao/la:drzim u ormaru..otvorio sam sad i pomirisao kroz vatu jedne tegle..i to nije taj miris ..mislim da su tek 2 dana unutra i nekako mi najvise vuce na plastiku ili taj ugrijani silikon ..neznam..kako kazes..vidjet cemo..ali sad idem napraviti neki bolji inkubator..manji i da mi bolje temp odrzava sa nekom izolacijom..jer sobna temp mi je otprilike 19... a heat bomb mi ju dize na zeljenu temp..ali mislim da mu je taj kontejner preveliki i ima previse razmaka od tegla.. sad bar znam jednu stvar vise .. nadam se da jos ima spasa..imam sprice u friđu još pa ako ne uspije ponovo.

poz..slozio sam drugaciji setup i puno mi je pomoglo sa temperaturom.

http://img266.imageshack.us/f/dsc02940x.jpg/

http://img214.imageshack.us/f/dsc02943t.jpg/

stavio sam preko kante majcu zbog tame a i dovoljno je prozračna. vise nama nikakvog lošeg mirisa pa predpostavljam da je zbog grijanja silikona i plastike a zrak nije kuda imao izlaziti. temp je na 28-29.. do koliko max smije ici?jer je heat bomb unutra i stoji pored radijatora...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Temperatura ti nikad nebi smjela prelazit 26*C.
Mrak ti nije potreban tijekom kolonizacije, to je stara i pogrešna informacija.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori