Kontaminacije

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Horos »

drugari imam problem sa wet spot kontaminacijom. vec 3 turu tegli koje pripremim mi napada wet spot. i to se pojavi odmah, posle par dana. koristio sam prvi put raz, pa tritikal i psenicu na kraju. i sve troje napala prokletinja. namakao sam u mlakoj vodi zrnevlje 12 sati, nakon toga osusio i stavio sat vremena u ekspres lonac. stvarno ne znam sta jos da uradim. i da, svaki put je bilo od drugog printa spore, jer sam se iscimao da nije zbog toga, i printovi su full sterilno uzeti, koliko se samo moglo.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1567
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 425 puta
 pohvaljen: 1449 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Beyond Le Fov »

probaj sa kukuruzom
Avatar
recycler
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 29.07.2011, 03:14
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la recycler »

Sve mi se cini da sam negde o ovome citao, ali sada ne mogu naci :confusedd:

Moze li se u nekim slucajevima tegla ponovo baciti u PC, pa inokulirati ponovo?
As Above So Below
As Below So Above
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la 314 »

trebam HELP

pogledajte pa recite al je tegla za baciti ili ne?
ako ne - što je činiti?

neprijatelj stoji tako par dana bez promjene....

hvala :x
DSCF0505.JPG
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la jackal83 »

vec sam spomenuo na mom topicu(moze li bez verm))mislim da se tak zove,,
100% mi se cini da sam kontaminirao sprice svih 10 komada,,jel naravno ja biser idem izdvajat spore u sprice a prije toga ZAPALIO joint :((

a sve ljepo napravio inkubator kupio grijac tetru s termostatom ma joooj dodje mi da vristim,, :(( ako je kontaminirano a jest 99% ,,oceli se to odmah primjetit u teglama ,"oplodio" sam kukuruz ima evo treci dan jos se nista ne javlja,,,,
ako je kontaminirano s necim oce li pocet rast kakve pljesni il jednostavno nece nista rast,,moja pretpostavka da ce rast hjebena bakterija kojom sam kontaminirao sprice :ohnoo: :ohnoo:
A lakse mi je doc do eldorada nego novih spora :((
narucivat preko one stranice nemogu jel imam dosje,pa me malo trta,,
Zadnja izmjena: Red, dana/u 12.12.2011, 09:51, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: bez potraznje... direktne/ indirektne
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Red »

@314, da izgleda kao neka gadarija. kako se ponasa sada? jel se rasirila, bacio si? promatras?

@jackal83- bez panike... mozda sve bude ok kao sto sam rekla i u temi koju si pokrenuo. Ili ce nesto krenut, ili nece. ili ce biti dobro ili nece a saznat ces uskoro. Pricekaj. Na tvom mjestu ja bi sve ponovo ponovila ako se i pojavi kontaminacija. nemoj sve pobacat, pokusaj jos jednom.
ne razumijem zasto mislis da si sve zeznuo jer si prije zapalio?
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la 314 »

Red je napisao/la:da izgleda kao neka gadarija. kako se ponasa sada? jel se rasirila, bacio si? promatras?
nisam bacio, još uvijek stoji tako. verm sam pripremio, jer su već spremne za selidbu, pa sam mislio dok vadim raž maknuti i baciti taj loš dio.

ne čini mi se ko kontaminacija od zadnji put, imal sam onu sivu, sve je pojela.....ova stoji i ne mrda...
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Red »

:thumbsup: super onda! ako ne mrda lako ces moci taj dio izdvojiti, baciti i fino ostatak iskoristit. nadam se da ce sve biti ok :)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
BigJoe
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 26.11.2011, 11:55

Re: Kontaminacije

Post Postao/la BigJoe »

Bok svima... :D

Evo,jutros stavio na drugu inkubaciju 3 tegle (proso-verm-gips,kejsano sa verm-coco coir-gips 50-50steriliziran 1h u eks. loncu jučer).Naravno,sa alkoholom sam prošo sve površine i alate,oprao sam ruke sa antibakt. sapunom i navuko rukavice.Uglavnom pratio sam standardnu proceduru.Ostavio sam ih na 23 C u posudi i doso nakon 2 sata da malo prozračim
E sad,po mirisu imam osječaj da nešto ne štima.Ima neki čudan miris koji se miješa sa coco coirom,pomalo baca na kiselo pa se bojim da nije možda neka bakterija to prouzročila.Stim da tegle prilikom otvaranja imale su miris na svijež zdrav miceliji!!!

Dali je moguće da se več nakon 2-3 sata osjeti kiseli miris bakterija ili je to možda nešto drugo???Please help!!!
Ona živi duboko u meni,jedan vječni šapat unutar vječnog sna...
i više ne razlučujem granicu svoga tijela,raspršen sam
ona se smije,ona voli kad sam zbunjen
i ne pokušava mi pomoći,postaje dio mog ludila
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la 314 »

ćao ljudi, evo jdne kontaminacije od mene, nisam otvaro teglu da pomirišim, dosta mi je bilo da je vidim :)

sad mene zanima koja je to vrsta kontaminacije, zbog čega se dogodila, kako, koliko je opasna itd itd....jer je baš interesantna :) thx
DSC00283.jpg
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Odgovori