☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
ZelenaGroznica
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 21.06.2015, 19:41
Ima zahvala: 6 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la ZelenaGroznica »

Na jednom selu sam pronasao dosta biljki dature stramonium, proslo leto sam nabrao 15 zrelih caura, pojeo 80 semenki i nista, jedino nisam video na blizinu tri dana. Ja mislim da je fora u tome da proslogodisnje caure ne rade, vec samo ovogodisnje na vrhu biljke, ja sam brao ove nize caure jer ove gore nisu bile zrele. Ovo leto cu da uzmem dosta semena da mogu da razbacam svuda. Moze neko da objasni zasto seme nije dobro, za sta je stetno itd.. I ako se zna koliko su stetni ostali oblici konzumiranja, kako on konzumira i to.. Kako to da ljudi zavrse na psihijatriji, nisu vise isti ljudi, ostaje efekat par godina, to ne bi trebalo da se desi, mislim da se meni nece desiti, ali kako mogu da znam. Koristicu sve delove biljke ali u dalekoj buducnosti. Koji je za pocetak naj manje stetan oblik konzumacije, razmisljam o pusenju lisca, ako je neko pusio moze li da mi kaze kakovo je delovanje kad se pusi? posle koliko krece delovanje? koliko traje? moze li da se odredi doza...?

https://www.youtube.com/watch?v=u12SZAyMp54
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Perun »

Hmm, najbolji način za koristit daturu.
Sljedeći; zasadiš daturu u zgodnom kutku vrta ili balkona, smotaš đoku, sjedneš ispred nje i diviš se teksturi obliku i papirolikim cvjetovima.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la pecurko »

Pušenje lišća je odlično za ublažavanje napada astme i prevenciju istih.

Ta rečenica "mislim da se meni neće desiti" je sigurna odbrana od neželjenih dejstava scopolamina, atropina i drugih alkaloida Solanacea.

Sad ozbiljno: nadji na jesen zrele otvorene čaure, čije su semenke crne, oralno uzmi 20-30 semenki i čekaj bolove u mišićima i pustinju u ustima. Ako joj budeš drag dozvoliće ti da gledaš kroz zidove, da čitaš misli i vidiš razne entitete.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Fallenleaf
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 25.06.2015, 20:46
 pohvaljen: 3 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Fallenleaf »

Ako pojedeš 444 sjemenke osjećaš se kao ljudska buktinja iz fantastične četvorke :thumbsup: !
ZelenaGroznica
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 21.06.2015, 19:41
Ima zahvala: 6 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la ZelenaGroznica »

pecurko je napisao/la: Sad ozbiljno: nadji na jesen zrele otvorene čaure, čije su semenke crne, oralno uzmi 20-30 semenki i čekaj bolove u mišićima i pustinju u ustima. Ako joj budeš drag dozvoliće ti da gledaš kroz zidove, da čitaš misli i vidiš razne entitete.
Hvlala na savetu, semenke zrele raspuknute caure sam i uzeo, pojeo 70-80 i jedino sto sam osetio je bilo slepilo tri dana, mislio sam da nece nikad prestati, jako sam se naljutio zbog toga sto mi se desilo i mislio sam da daturu vise nikad necu ni pogledati. Ali evo opet imam zelju da je probam, uzeo sam jutros jednu veliku razgranatu biljku, skinuo svo lisce sa nje i oko 6-7 krupnih zelenih caura. Lisce ide na susenje a sa caurama ne znam sta da radim. Koliko mogu da stoje? Jel smeju da se osuse? Da ih stavim u frizider ili tako nesto?
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la antoniopavaroti »

ako nisi pročitao knjige Carlosa Castenede ..obavezno pročitaj..Veoma je mnogo pisao o daturi i o njezinim močima..Moraš biti veoma veoma oprezan , kao što kaže Don Huan , vrač iz tih knjiga : " Ona je poput žene , veoma je posesivna , ili te prihvati ili odbaci " Ako te prihvati pružit će ti nevjerojatne stvari , nezamislive običnom čovjeku , ali moraš biti veoma veoma oprezan sa njom , jer dajući ti moć ona te sve više i više uvlači u svoju mrežu . Jednog dana ćeš se prevariti , uzeti previše napitka ili se namazati njezinom mašću preko sljepoočnica .. "
-Šta bi se onda desilo ? upitah
- Morao bi biti veoma jak i veliki brujos da se vratiš sa tog puta . Takvih je malo. Znam neke koji su pogriješili i nikad se nisu više vratili .Njihovo tijelo je bilo tu ..ali um , duh , nije bio sa njima ..ponavljam ti , sa njom nema šale čak i oni koji godinama ljubuju sa njom i misle da znaju sve njezine tajne...jednom pogrješe i cap.. gotovo ! Ja osobno imao sam tu sreću da me nije prihvatila ali ti..ti nisi te sreće...ti si se odma zaljubio u njezine moći..zato te upozoravam...budi veoma veoma oprezan sa njom ."

eto.. možda ti ovo pomogne...ja osobno sam radio sa njom prije dosta dosta godina..ali , prejaka je bila zame..na vrijeme sam prestao ..bio sam preslab .
Još i sad ona me prati , raste godinama iz pukotine u tlakovcima..uz moju kuću ,jedno priznajem..garantirano je to magijska biljka..ako te ne želi nikad je nečeš naći ili ako si joj se zamjerio..to se meni desilo ..No to je druga i duga prića...

....
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
ZelenaGroznica
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 21.06.2015, 19:41
Ima zahvala: 6 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la ZelenaGroznica »

Hvala. Ne znam.. Plasi me, ali me i privlaci, pojeo sam pola caure, mislim da je bila zelena, semenke su bile bele i sitne, ne kao kod zrele. Efekti nisu bili nikakvi, bol u nogama, suvo grlo, gubljenje ravnoteze.. Probacu uskoro da pojedem malo vecu celu cauru, mislim da bi to bila prava doza. Kakvo je tvoje iskustvo sa njima, na koji nacin si ih uzimao?
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la antoniopavaroti »

u čaju...počneš sa 30-50 zrelih sjemenki...pa pratiš kako se ponaša ..možeš kasnije pojačavati po desetak sjemenki sve više dok ne vidiš koja ti je mjera..Naravno možeš napraviti i vještičju mast čiji datura sastavni dio , još velebilje i ne sječam se točno dodatno dvije tri supstance ...sve se skuha sa svinjskom mašću i fijuuuu ..letiš. Naravno , pripreme moraju biti precizne i oprezne kao i namjera . Ponavljam , ne preporučam je nikome jer je nestalna i prevrtljiva pa nekom jedna doza ništa a drugome našteti ...u svakom slučaju pamet u glavu i počni sa Pan pivom , to če ti biti sigurnije a i hranjivije.. :D
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
PicASSo
rank3
Postovi: 69
Pridružen/a: 11.12.2013, 08:43
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la PicASSo »

Evo ja sam bas sinoc prvi put probao bio sam pijan i imao sam u novacniku cca 300-350 sjemenki uze sam pola onako od oka znaci oko 160 komada. iznenadilo me sto nisam imao bed trip jer sam bio na koncertu i bilo je dosta ljudi nisam osjetio nikakve neželjene efekte(mozda i jesam jer se dosta toga nesjecam ma da frendovi kazu da sam bio ok osim kad sam pricao sa nekom osobom koja nepostoji,kad su mi to ispricali sjetio sam se da nije samo jedna osoba bila u pitanju :D ) stvarno mi je bilo super za par mjeseci cu opet pojesti ovu drugu polovicu nezelim bas precesto.jedino sto sam ljue okolo napadao da su uzeli tipkovicu sa poda (naravno nije je bilo)toga se nesjecam frend mi je to ispricao.jedina zamjerka mi je bilo sto su halovi pre realni tako da je tesko skuzit jel tripujes ili se to stvarno događa.i jos jedna malo manja je to sto usta budu suha ko kad se zavrti 5 pljugi a nema se sta za pit.

Ee da i da nebi doslo do zabune nimag glup da odjednom pojedem 160 sjemenki nego sam to kroz par sati.jeo sam prvo 20 pa sam svakih pola sata sat jos po 15 i kad sam je osjetio presto sam.ee i josjedna losa nuspojava je zamagljen vid kad po mraku nema svjetla ok je ali kad je dan ili ispod nekog jaceg svjetla osjeco sam se ko sismis.



Ajde da jos dodam i najdrazidio hehe :p .znaci hodam okolo i samo u jednom trenutku mi se slika zavrti i sve se vrati u normalu ko da sam 30-ak sekundi sanjao otvorenih ociju dok hodam.


Postoji i jedna snimka u trajanju od 20 minuta hahah ja je jos nisam vidio al danas cu :)



joj da i zaboravio sam naglasit da sjeme nije bilo skroz zrelo(zato sam vjerovatno pojeo toliko,a nisam overio hahaha :) ) , one skroz zrele nisam htio brat.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la antoniopavaroti »

....moje su sjemenke još zelene..a i nikad nisam uzimao zelene.... Nisam nikad ni uzimao tako postepeno ko ti , nego sam kuhao čaj od kakvih stotinjak sjemenki..nekad i više ....Vizije su bile prerealne...ah..prekrasne boje .Ponekad me odvela u nepoznate krajeve da sam i dan danas uvjeren da su bili realni kao i ljudi a i još neka nepojmljiva bića koja sam znao susretati... Obavezno uzmi ametist sa sobom jer sam primjetio da datura voli ljubičasti ametist i slaže se sa njim..
Dan danas raste par žbunova kraj kuće ali više je ne uzimam...Možda bi bilo interesantno probati je sa gljivama ...neznam..Bez eksperimenta nema spoznaje...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori