Kontaminacije

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la mandelbrot »

Jos nema gljiva ali mislim da ce biti ok...izbilo je na povrinu i sad je u onoj fazi kad se nis deseava prije gljiva....bumo vidli...mozda dobim ljubicaste gljive :D
z = z*z +c
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la mr. gljiva »

:thumbsup: woooooo

evo meni se 2. put sjebalo od bakterije
nepravilno grijanje i kondenzcija, kreten #-o :confusedd:
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Red »

ah mali, bas mi je zao #-o
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la mandelbrot »

Samo nemoj odustat ;)
z = z*z +c
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la mandelbrot »

Evo samo da javim, ono sto sam pisao o onoj ljubicastoj kontaminaciji...ipak je bila neka kontaminacija...jer evo do danas nema gljiva...i ima neki slatkasti miris...pa sam danas to sve bacio...
z = z*z +c
prvakultivacija

Re: Kontaminacije

Post Postao/la prvakultivacija »

Kao prvo pozdrav svim ljubiteljima gljiva :thumbsup:
Ovako kao sto nick govori ovo mi je prva kultivacija. U pocetku sam imao 4 tegle.
nakon tjedan dan jedna je pokazala sivkastu boju pa sam je izvadio vani i na kraju se pokazalo dobrim potezom. 3-4 dana kasnije jos jedna tegla pa-pa :ohnoo: A sad ono sto me muci imam jos 2 tegle i danas sam htio sve to zgotoviti (100 kolonizacija u oba dvije) kad pogledam malo bolje imam par zutih tockica ali to je vise kao da je netko ubacio par kapi medice (zuta prozirna boja ). jbg. prijatelj mi je kasno rekao da slikam i stavim ovdje na forum, pa sam onako, sto sad protresao tegle tako da se sad raspao i mecelium a i te zute tocke. Po ovim slikama sto sam vidio po forumu nema niti jedne koja izgleda poput ovih mojih, mislim slicne su ali ove moje su full sitne u odnosu na ove prikazane primjerke.
Uglavnom slike idu za par dana da se malo micelium oporavi. Ima li ikakve sanse da ako i je nastupila kontaminacija micelium uspije poraziti to zuto jer omjer je oko 99 naprama 1
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la HypnoToad »

To su metaboliti, sve je dobro, niš ne brini!
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
prvakultivacija

Re: Kontaminacije

Post Postao/la prvakultivacija »

HypnoToad je napisao/la:To su metaboliti, sve je dobro, niš ne brini!




Vec mi je lakse, nadam se da si u pravu, kao sto rekao stavit cu slike za koji dan kad se ponovo micelijum razvije pa cemo viditi.

Hvala na brzom odgovoru.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la HypnoToad »

Ako ti je sve bijelo (100% kolonizirano), onda nemože biti ništa drugo. Bakterije se mogu pojaviti samo na nekoloniziranom zrnju.
Metaboliti se neće vidjeti kada se micelij oporavi, trebat ćeš čekat bar tjedan dana da se opet počnu izlučivat.
Iskoristi te tegle i ništa ne brini.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
prvakultivacija

Re: Kontaminacije

Post Postao/la prvakultivacija »

HypnoToad je napisao/la:Ako ti je sve bijelo (100% kolonizirano), onda nemože biti ništa drugo. Bakterije se mogu pojaviti samo na nekoloniziranom zrnju.
Metaboliti se neće vidjeti kada se micelij oporavi, trebat ćeš čekat bar tjedan dana da se opet počnu izlučivat.
Iskoristi te tegle i ništa ne brini.

Lako je reci tebi ne brini se kad imas iskustva :thumbsup:
Trenutno imam vremena pa mi taj tjedan ne igra neku ulogu u svemu tome, samo bi htio stavitisliku pa da znamo 100 posto o cemu se radi.
i reci mi na koja je temperatura najbolja za razvijanje micelijuma
Odgovori