Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
kale.kikor
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 29.04.2021, 11:12
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 42 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la kale.kikor »

nisam uspeo da skapiram stoga imam pitanje-kako se pravi nova tema?
zeleo bi detaljno da opisem moj rad u still air box-u, koliko vidim nema takve teme, a vi biste me ispravili gde gresim i pomogli bi onima koji manje znaju.
da li je to uopste pametno sa obzirom da nikad uzivo nisam video suvu ili svezu curku ?? komicna tragedija
Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode, sve si premudroscu stvorio.
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 485
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 311 puta
 pohvaljen: 261 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Firmus »

Radi slobodno, nece da skodi ;) Al najbolje pogledaj neki video na yt, ima dosta kanala dobrih.
slika
Avatar
jagodica.bobica
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 16.11.2021, 21:33
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la jagodica.bobica »

Poz ekipa, treba mi savet. Da li se isplati kupovati ove turske ekspres lonce sa kupujem prodajem? Cena im je oko 4500 za 15 litara. Da li mislite da mogu uspesno da odrade sterilizaciju? Ponuda polovnih i kvalitetnih ekspres lonaca je ocaj, a ne daje mi se bas 200 evra za neki fensi.
nek se sruši ceo svet ako neće preokret
harp
rank5
Postovi: 176
Pridružen/a: 09.06.2021, 10:27
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la harp »

jagodica.bobica je napisao/la: 21.11.2021, 22:42 Poz ekipa, treba mi savet. Da li se isplati kupovati ove turske ekspres lonce sa kupujem prodajem? Cena im je oko 4500 za 15 litara. Da li mislite da mogu uspesno da odrade sterilizaciju? Ponuda polovnih i kvalitetnih ekspres lonaca je ocaj, a ne daje mi se bas 200 evra za neki fensi.
lonac od 15psi možeš nabaviti jedino iz sad-a. 100$ plus shipping od 100$ odprilike. carina kad dode do tebe, tko zna kolko para.
turski od 11psi agar kuhas 45min, a spawn skoro 4h. izvedivo je, ali moras paziti da lonac ne ostane bez vode.
Avatar
jagodica.bobica
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 16.11.2021, 21:33
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la jagodica.bobica »

Da li je obavezno za dezinfekciju koristiti izopropil alkohol i gde on moze da se kupi?
Gde ima da se kupi velika kanta sa dobrim poklopcem za pasterizaciju supstrata?
nek se sruši ceo svet ako neće preokret
harp
rank5
Postovi: 176
Pridružen/a: 09.06.2021, 10:27
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la harp »

kanta za farbu. faktorica. vjerojatno prazne postoje u pevexu, bauhausu il tak nešto.

dezinfekcija. bilo sto za dezinfekciju. bar sada su aktualni dezinficijensi. osobno pospricam samo sab i ostavim 30min. niti koristim rukavice, niti spricam ruke. skalpel steriliziram do "crvenog usijanja" i s time uzimam uzorke. smatram da možeš dezinficirati koliko god hoćeš, ali ako ti sterilna tehnika nije dobra uvijek ces imati problema s kontaminacijom.
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 485
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 311 puta
 pohvaljen: 261 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Firmus »

jagodica.bobica je napisao/la: 21.11.2021, 22:42 Poz ekipa, treba mi savet. Da li se isplati kupovati ove turske ekspres lonce sa kupujem prodajem? Cena im je oko 4500 za 15 litara. Da li mislite da mogu uspesno da odrade sterilizaciju? Ponuda polovnih i kvalitetnih ekspres lonaca je ocaj, a ne daje mi se bas 200 evra za neki fensi.
Ja koristim taj turski koji ide do 11 bara, kuham 2:30 h i imao sam na pocetku uspjeh vise od 50%, sad malo manje, ali svakako nije lose kuhat i malo duze. Ali koristim i rešetku na dnu od grila, tj nešto da malo podigne tegle jer nevalja da su skroz na dnu. A ne treba ti izopropilni alkohol, skroz je dovoljan etanol od 70% i naravno plamen za skalper i iglu.
Bogz_Okupaci
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 23.10.2018, 16:32
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Bogz_Okupaci »

slika

Miceliji prestali da rastu, valjda zbog hladnoće. Ovaj sa slike koji je zabijelio stoji već 2-3 tjedna i nema nikakvih pinova. Izbacuje nekakve smolaste nakupine.

Pokraj njega stoje 2 BRF kolača koji su davno porođeni, njima hladnoća ne smeta, očekujem da će izbacit i četvrti flush. Trenutno je od njih bilo 220 gr svježih gljiva.

Imam još 2 BRF kolača u čaši, malo im fali da koloniziraju cijelu čašu, ali nema nikakva pomaka preko mjesec dana.

Jel mogu išta učiniti da ih spasim ili da čekam proljeće, pa krenem sve ispočetka?
harp
rank5
Postovi: 176
Pridružen/a: 09.06.2021, 10:27
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la harp »

prije nego metaboliti, rekao bi mycogone. ako je onda je sve kontaminirano i trebaš paziti da ne kontaminiras cijeli grow prostor.
kale.kikor
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 29.04.2021, 11:12
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 42 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la kale.kikor »

Bogz, na kojoj si temperaturi drzao kolace za vreme kolonizacije i kolika im je temeratura sada kad se poradjaju?
Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode, sve si premudroscu stvorio.
Odgovori