(◕‿-) Mush Mush galerija

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Golub
rank2
Postovi: 23
Pridružen/a: 06.12.2020, 17:08
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Golub »

Box no.1 - 21h razlike izmedju gornje i donje fotografije

slika

Box no.2 - 15h razlike izmedju gornje i donje fotografije

slika
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Horos »

Horos je napisao/la: 27.09.2017, 23:46 :ymhug: media/images2/1506563633.jpg jedna i od meneslika


Golden Teacher pola tegle razi sa kokos konjskim supstratom u litarskoj kutiji i jos pride ubrano 90g prvih otvorenih. ja presrecan
Themistocles evo nasao sam moje bebe od pre
zvonac
rank2
Postovi: 29
Pridružen/a: 14.01.2021, 10:18
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la zvonac »

slika
slika

Sporo ali sigurno, mjesec dana u tegli.
Themistocles
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 22.01.2021, 21:19
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Themistocles »

Nisam strucnjak ali prema onome sto do sada znam mam da bi trebao da skines tu foliju mozda zbog vazduha?
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 486
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 311 puta
 pohvaljen: 262 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Firmus »

Da, ako imas micropore traku ili sinteticku vunu, ne treba ti folija. Neko ni ne busi rupe, nego samo olabavi poklopac staklenke, ali onda treba pazit kad ih premjestas da se sjetis toga da ih ne ne prospes. Iako, bolje je rjesenje napravit rupu na sredini, jer je tako manja šansa kontaminacije kad uštrcavaš spore.

I kad ih prebacis u kutiju ista stvar, bolje da je poklopac olabavljen nakon sto napravis kutiju, a ne zabrtvljen, ali kao sto vidis one se prilagode vecini uvjeta.
zvonac
rank2
Postovi: 29
Pridružen/a: 14.01.2021, 10:18
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la zvonac »

Themistocles je napisao/la: 09.03.2021, 09:39 Nisam strucnjak ali prema onome sto do sada znam mam da bi trebao da skines tu foliju mozda zbog vazduha?
Ima smisla, na ovim teglama ce ostati folija, imaju rupu sa trakom preko, tek tako da kada sam vec cekao ovako dugo da ne zeznem sve kako bi uštedio jos tjedan dva.
Na sljedećim cu probati bez pa javim :D

Nadam se da će brže ici kada prebacim u coco coir
Zadnja izmjena: zvonac, dana/u 09.03.2021, 22:41, ukupno mijenjano 1 put.
zvonac
rank2
Postovi: 29
Pridružen/a: 14.01.2021, 10:18
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la zvonac »

Firmus je napisao/la: 09.03.2021, 22:05 Da, ako imas micropore traku ili sinteticku vunu, ne treba ti folija. Neko ni ne busi rupe, nego samo olabavi poklopac staklenke, ali onda treba pazit kad ih premjestas da se sjetis toga da ih ne ne prospes. Iako, bolje je rjesenje napravit rupu na sredini, jer je tako manja šansa kontaminacije kad uštrcavaš spore.

I kad ih prebacis u kutiju ista stvar, bolje da je poklopac olabavljen nakon sto napravis kutiju, a ne zabrtvljen, ali kao sto vidis one se prilagode vecini uvjeta.
Tegle su od krastavaca, i onda njihov cep to vec dosta dobro zatvori sa svojom težinom, a i volim gledati te tegle 5 puta dnevno pa je rupa i traka sigurnije haha
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Horos »

Au braco moja gledam mesec dana prorasta micelijum teglu i nije jos. Presuvo zrnevlje garant. A druga stvar, sto bre ne pravite tecnu kulturu? Dok sam ja gajio zlatne lepotice sa LQ od inokulacije do zasejavanja supstrata 7 dana. Lq jede zito ko besna
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 389
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 182 puta
 pohvaljen: 243 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la faceOff »

Reci mi jel lako ustanoviti eventualne kontaminacije u LC?
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Horos »

Najbrza metoda je da je prosto inokuliras i vidis vec za par dana. Mada mnogo puta sam pravio lQ i cubensisa i bukovace nikad nisam imao kontame. desavalo se kad sam na saburo podlogama radio izolaciju strejnova iz spora, igrao se malo, jel nisam imao laminarnu komoru, nego sa gorionikom radio, pokazala mi drugarica foru kako oni u biohemijskoj laboratoriji zasejavaju pod gorionikom. Jako vazno da napravis poklopce za tegle sa sterilnim portom za inokulaciju. Okacicu jednu temu sa opisom kako se radi
Odgovori