Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la klada »

evo i slike na pitanje u prethodnom postu slikaevo ga
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la ljacve55 »

To je to,neznam gdje si naručio al oni tamo pune puno više šprica sa jednog printa nego mi.Nema ih puno al je dovoljno,samo ju protresi dobro prije inokulacije.
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la ljacve55 »

Dajte mi recite kako vam izgleda ovo?
Prvi mi je uzgoj ovako od printa nadalje.
Jučer je bio 10 dan inkubacije.
Radi se o GT na raži+kokos/konjsko.Nisam tih 10 dana provjeravao pa se sada bojim overlaya.
slika
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la klada »

Jebiga nisi ti shvatio post niti pogledao sliku, radi se o tome da nemožeš protresti spore u šprici, jer su spore kao u nekoj kompaktnoj sluzi koja pliva u toj vodi...to se ja pitam šta je i kak s tim inokulirat.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

To su hife, proklijale spore. Ima ih i neproklijalih okolo, protresi divljački i špricaj. Možeš istisnuti i taj micelij samo će onda većina otići u jednu teglu. Tresi, probaj razbit tu masu, ako ne ide znaj da ima spora i tamo gdje ih nevidiš.

Ljacve, ako ti je u tome raž pomiješana s supstratom onda je sve super, ako je to kejsing onda bi moglo biti problema. Btw, owerlay kod P. cubensis ne postoji, ono što ljudi zovu owerlay je samo jako neefikasni način uzgoja, kejsing, koji izmakne kontroli i gubi svoju funkciju stvaranja vlažne mikroklime. Pravi owerlay je tvrda masa hifa koji štiti micelij od livadnih požara i suše koja im prethodi.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Black
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 01.02.2016, 07:55
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Black »

Mene isto zanima koliko spore žive u šprici,u hladnjaku.I ja sam od printa uradio 8x9 ml, u startu je s miceljem bilo sve normalno a osalo sam čuva.Kad sam pripremio nove tegle i uzeo šprice oko spora koje su bile na dnu se isto stvorila neka "kao sluz" koja je čak zaštopala iglu.
U teglama niti kontaminacija niti micelja,pretpostavljam da su spore mrtve.
Znači nije pametno cijeli print smočit !?!
I još nešto o sporama, kad uzmemo print sami (recimo da je sve ok urađeno),mogu li se spore koristit odmah? :sunn:
Razlika između lijeka i otrova je u količini !
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la ljacve55 »

HypnoToad je napisao/la:To su hife, proklijale spore. Ima ih i neproklijalih okolo, protresi divljački i špricaj. Možeš istisnuti i taj micelij samo će onda većina otići u jednu teglu. Tresi, probaj razbit tu masu, ako ne ide znaj da ima spora i tamo gdje ih nevidiš.

Ljacve, ako ti je u tome raž pomiješana s supstratom onda je sve super, ako je to kejsing onda bi moglo biti problema. Btw, owerlay kod P. cubensis ne postoji, ono što ljudi zovu owerlay je samo jako neefikasni način uzgoja, kejsing, koji izmakne kontroli i gubi svoju funkciju stvaranja vlažne mikroklime. Pravi owerlay je tvrda masa hifa koji štiti micelij od livadnih požara i suše koja im prethodi.
Da to je raž pomiješana sa supstratom,nisam kejsao,a što se tiće overlaya,pročitao sam da kod kubensisa ne postoji al ipak da provjerim kod tebe.Ti si mi ipak najsigurniji i hvala još jednom ;)
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la ljacve55 »

Black je napisao/la:Mene isto zanima koliko spore žive u šprici,u hladnjaku.I ja sam od printa uradio 8x9 ml, u startu je s miceljem bilo sve normalno a osalo sam čuva.Kad sam pripremio nove tegle i uzeo šprice oko spora koje su bile na dnu se isto stvorila neka "kao sluz" koja je čak zaštopala iglu.
U teglama niti kontaminacija niti micelja,pretpostavljam da su spore mrtve.
Znači nije pametno cijeli print smočit !?!
I još nešto o sporama, kad uzmemo print sami (recimo da je sve ok urađeno),mogu li se spore koristit odmah? :sunn:
Kako to misliš cijeli print smočiti????
Spore sastružeš u destiliranu/prokuhanu/ohlađenu vodu u donekle sterilnom okruženju,staviš u šprice i u hladnjak na barem 24 sata.To ti dođe nešto poput klijanja jer one su sjeme gljiva.
Kad uzimaš print i kad si ga otisnuo skineš klobuk sa folije/papira i ostaviš da se osuši 24 sata.Nakon toga može se koristiti
Pa imaš dobrih gajdova tu na forumu.Čitaj,uči,ja sam isto nov u ovom al sam se potrudio da naučim osnove po gajdovima pa možeš tako i ti.Svi bi sve nabrzinu
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1248
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 557 puta
 pohvaljen: 461 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

Ne moraš stavljati u hladnjak na 24 sata, možeš odmah u teglu.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la antoniopavaroti »

ljacve55 je napisao/la:
Black je napisao/la: Pa imaš dobrih gajdova tu na forumu.Čitaj,uči,ja sam isto nov u ovom al sam se potrudio da naučim osnove po gajdovima pa možeš tako i ti.Svi bi sve nabrzinu
he he .. svi bi sve na brzinu...dobro kažeš...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori