Kontaminacije

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la shroomko »

semperviva je napisao/la:Inače, pitanje za sve ljude ograničene prostorom, kako riješavate problem s usisavanjem?
Prebacis u drugu sobu, usisas sobu, pricekas da se slegne prasina i vratis.
pssihijatrija
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 30.11.2014, 18:01
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la pssihijatrija »

Ljudii pojavila mi se neka zuta tvorevina na vec koloniziranom cakeu, cake je bio u fazi pinanja , tj pinovi su mali skroz i izbila mi neka kao zuta sluz :S, ali samo an jednom cakeu , ja sam ju maknula iz glow boxa , koji je uzrocnik toj kontaminaciji i koja je to bakterija ako netko moze pomoc :(?
Avatar
Klaypex Delusion
rank5
Postovi: 186
Pridružen/a: 16.06.2013, 12:08
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 33 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Klaypex Delusion »

pssihijatrija je napisao/la:Ljudii pojavila mi se neka zuta tvorevina na vec koloniziranom cakeu, cake je bio u fazi pinanja , tj pinovi su mali skroz i izbila mi neka kao zuta sluz :S, ali samo an jednom cakeu , ja sam ju maknula iz glow boxa , koji je uzrocnik toj kontaminaciji i koja je to bakterija ako netko moze pomoc :(?
Ne brini =). Micelij kako jede, tako i sere...
Ne bi trebalo, ali ako bude zeleno ili crno onda je zagađeno =\
"Since that day, I haven't been the same" :mushroom:
pssihijatrija
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 30.11.2014, 18:01
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la pssihijatrija »

falat' :D
Avatar
semperviva
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 07.04.2015, 16:50
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la semperviva »

Može li mi itko reći što nije u redu s ovim gljivama? U growu je sve bilo u redu, ovo se dogodilo tokom sušenja. Prva je tura, bila je probna, nema veze ako se baš jako sjebalo i ako su za baciti ali me interesira šta je to točno i jesu li ovakve gljive sigurne za konzumiranje (miris im je normalan ali ta boja mi ne ulijeva povjerenje...)

Hvala :)

slika
slika
slika
slika
Watson
rank2
Postovi: 26
Pridružen/a: 17.09.2015, 17:20
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Watson »

Pozdrav..

Zanima me da li je ovo kontaminacija
Bilo je sve u redu do jučer, dok nisam protresao teglu, i onda vidio ovaj zeleni dio, koji se ne miče nit se ne širi..slika
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Chegi »

semperviva je napisao/la:Može li mi itko reći što nije u redu s ovim gljivama? U growu je sve bilo u redu, ovo se dogodilo tokom sušenja. Prva je tura, bila je probna, nema veze ako se baš jako sjebalo i ako su za baciti ali me interesira šta je to točno i jesu li ovakve gljive sigurne za konzumiranje (miris im je normalan ali ta boja mi ne ulijeva povjerenje...)

Hvala :)
Nisam zapazio ovako nesto nigde na forumu, kako si susio?
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la wonaabi »

@semperviva kolko dugo si to sušio i u kakvim uvjetima?
meni izgledaju ok, pogotovo ako imaju normalan miris nebi trebalo bit razloga za brigu.

mozda bi bilo bolje da ti savjet daju iskusniji članovi, ali moj prvi i jedini poluspješni grovv je dao nekih 5g suhih u prvom flushu na 1 kutijicu od sladoleda.prestale su rast prije potpunog otvaranja klobuka, neke su dobile i crne crte.posušio sam ih u 3 dana i dobio fungoliniće tamnije od tvojih.draga mi je rekla da to bacim u smeće, da ćemo poumirat od toga.vrag mi nije dao mira pomirisao sam ih i mirisale su ko što bi i trebale, kad sam gricnuo mali komadić imao je okus kao što bi trebo, jeo sam po 1 g svakih 40min, kad sam došo do 4 bilo mi je zabavno :D .nikakva mučnina ni bed trip
recite ne yogi, kao drogi!
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Chegi »

Nemam uopste mnogo iskustva sa suvim gljivama,moje su izgledale totalno drugacije od ovih,nekako su bile dosta lepse,ove bas izgledaju zlobno i otrovno:D Meni dosta lice na moje prezrele gljive iz poslednjeg flusha koje su ceeele bile crne,ogromne i imale su malo belih tackica po sredini klobuka,hteo sam da slikam pa da pitam na forumu da li bi zapravo i te prezrele gljive mozda funkcionisale kada bi se osusile ali su toliko lose izgledale da sam sve bacio [-(
wonaabi je napisao/la:@semperviva kolko dugo si to sušio i u kakvim uvjetima?
meni izgledaju ok, pogotovo ako imaju normalan miris nebi trebalo bit razloga za brigu.

mozda bi bilo bolje da ti savjet daju iskusniji članovi, ali moj prvi i jedini poluspješni grovv je dao nekih 5g suhih u prvom flushu na 1 kutijicu od sladoleda.prestale su rast prije potpunog otvaranja klobuka, neke su dobile i crne crte.posušio sam ih u 3 dana i dobio fungoliniće tamnije od tvojih.draga mi je rekla da to bacim u smeće, da ćemo poumirat od toga.vrag mi nije dao mira pomirisao sam ih i mirisale su ko što bi i trebale, kad sam gricnuo mali komadić imao je okus kao što bi trebo, jeo sam po 1 g svakih 40min, kad sam došo do 4 bilo mi je zabavno :D .nikakva mučnina ni bed trip
Izvinjavam se ljudi za offtopic ali kako je uzimati 1g na 40 minuta?sto ne recimo 3g odjednom?Ja sam svaki put uzimao sve odjednom i u glavnom kasnije uzmem jos malo(nikada nisam zapazio da mi se pojacao trip,kao da samo te gljive koje uzmem na pocetku funkcionisu,a ove kasnije su uzalud)
A i uopsteno me vec duze vreme zanima kako tacno funkcionise to doziranje, npr ako sada uzmem 2g i posle 2 sata uzmem jos 1g,da li ce trip postati jaci ili ce se produziti vremenski,sta ce se zapravo desiti? :)
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la wonaabi »

nebi ih ni ja jeo na taj način ali me bilo strah jer su bile grde i pretpostavio sam da bi bilo koja razumna osoba s foruma rekla da ih ne konzumiram, a bilo mi ih je žao bacit s obzirom da ih je bilo tako malo. efekti su bili nešto slabiji(od iste količine suhih pojedenih odjednom), a tih 40 min je mozda bilo blize 30min.2 sata je ipak prevelik razmak, s obzirom da treba sat da krenu, a već tokom 3,4 sata se naglo smanjuju efekti.dakle ako si uzeo za 2 sata drugu porciju prva te taman počela spuštati kad te druga počela dizat tako da si najvjerojatnije samo produžio prvu špicu.eto da sam bio bolji u matematici sad bi nacrto neku parabolu, graf funkcije naknadnog doziranja.
recite ne yogi, kao drogi!
Odgovori