Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
roolle
rank3
Postovi: 96
Pridružen/a: 19.01.2014, 00:13
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la roolle »

Zelim da sa vama podelim jedno zapazanje, naime skontao sam da se proso pokazalo zaista dobro za micelijum jer je sitno i mica ga brzo i potpuno "pojede" a B+ na prosu je izvrsnog kvaliteta i jos jedna stvar koja mi je zanimljiva je da jedan put 1,5g poveze na bolju voznju nego drugi put 5g....Sve u svemu cudesna bica su te male prijateljice.
nonickname1
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 03.09.2013, 23:56

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la nonickname1 »

ekipa evo vako,,, nabavio sam konjski drek jel netko radio od vas sa tim kakvi su rezultati, zanima me i pasterizacija jer nemam toplomjer koji mjeri visoke temperature...
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Meni su sa njim i sa gipsom najbolji rezultati, imas pod metodama uzgoja kako spremiti substrat.
A nemam ni ja vise termometar pa ubacim u neku kesu ubacim u lonac sa kljucalom vodom i tako kuvam oko pola sata uz povremeno stiskanje kese kako bi ono hladno iz sredine doslo na ivice kese i zagrejalo se.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
nonickname1
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 03.09.2013, 23:56

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la nonickname1 »

gips onaj što se može kupiti 1-2kg u molerskim radnjama ?
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Da.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
sporica
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:10

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la sporica »

mene samo zanima, micelij se nije razvio zbog moguce lose skladistenih injekcija.. sad sam napravio nove pa me zanima dali mogu teglice samo ponovno stavit sterilizirat pa ubrizgat nove spore ili bas treba pripremiti novo? mislim logicki je izvedivo, a kako ide u praksi?
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Green Rat »

Ako ti se nije razvio niti micelij niti neke kontaminacije možeš stavit nove spore unutra, nemoraš sterilizirat.
Avatar
advict1
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 07.09.2011, 17:10
Ima zahvala: 36 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la advict1 »

Drugari,imam jedno bitno pitanje :)
Case su posle 17 dana do pola kolonizirane (pf tek),ja sam ocekivao da ce sve biti gotovo do 1. maja,ali ocigledno nece,pa ne znam sta da radim...
Posto oko uskrsa,i prvog maja +/- par dana necu moci da pazim na experiment,da li je najbolje da "poradjam" kejkove tek posle prvog maja ?
Posle pune kolonizacije treba da sve odlezi jos 10ak dana,a da li bi skodilo jos nedelju dana preko ? Da li bih trebao da pauziram rast micelijuma,da stavim sve u frizider,pa nastavim kasnije,koliko je to sigurno ? hvala :-*
To fathom Hell or soar angelic, just take a pinch of psychedelic :)
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Shanti »

Neće ništa smetat ništa ako odstoji tjedan duže..dapače još bolje :thumbsup:
cj80
rank4
Postovi: 111
Pridružen/a: 04.01.2014, 11:24
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la cj80 »

advict1 je napisao/la:Drugari,imam jedno bitno pitanje :)
Case su posle 17 dana do pola kolonizirane (pf tek),ja sam ocekivao da ce sve biti gotovo do 1. maja,ali ocigledno nece,pa ne znam sta da radim...
Posto oko uskrsa,i prvog maja +/- par dana necu moci da pazim na experiment,da li je najbolje da "poradjam" kejkove tek posle prvog maja ?
Posle pune kolonizacije treba da sve odlezi jos 10ak dana,a da li bi skodilo jos nedelju dana preko ? Da li bih trebao da pauziram rast micelijuma,da stavim sve u frizider,pa nastavim kasnije,koliko je to sigurno ? hvala :-*
jednu teglu sam drzao 7 tjedana i nikaj joj nije bilo dapace micelij mi je tak narastao da sam ga jedcva izvadio iz tegle :) i odlicnu berbu sam imao na 65ml kolacu :)
Odgovori