Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Klaypex Delusion
rank5
Postovi: 186
Pridružen/a: 16.06.2013, 12:08
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 33 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Klaypex Delusion »

Koliko znam spore umiru na temperaturama ispod 0.
A kada staviš u frižider usporavaš razvijanje micelija na gotovo nulu. Stavi na sobnu temperaturu. Proljeće je stiglo i svima je do jaja =) :ymhug:
"Since that day, I haven't been the same" :mushroom:
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la sometimes »

ma nije da umiru u frizideru, ja drzim sprice uvijek u frizideru i nikad nisam imao problema, stajale su i po godinu dana, a printevi mi isto tako stoje u frizideru i nije da nisam porodio niti jednu gljivu....

mislim da cak pise u ovim vodicima da se sprice zamotaju u aluminijsku foliju i tako drze u frizideru...

samo sta sam primjetio u zadnje vrijeme da im treba jako dugo vremena da se pocne stvarat micelij, ali mislim da je to do golden teachera jer su mi druge sve puno brze isle

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
roolle
rank3
Postovi: 96
Pridružen/a: 19.01.2014, 00:13
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la roolle »

Opet ja i opet molim za pomoc.Nakon sto sam uspesno odgajio gljive javio se novi problem,probao sam ih i jak slabo deluju, nista od svega sto sam citao u trip gajdovima.Kuvao sam caj. e sad me interesuje dali se mere samo glave gljiva ili se mere za stabljikama i ko0liko da uzmem srednjih klobukova za jedan normalan trip posto nemam vagu ili opcenito neki savet kako bih mogao osetiti taj rad kako treba.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

roolle je napisao/la:Opet ja i opet molim za pomoc.Nakon sto sam uspesno odgajio gljive javio se novi problem,probao sam ih i jak slabo deluju, nista od svega sto sam citao u trip gajdovima.Kuvao sam caj. e sad me interesuje dali se mere samo glave gljiva ili se mere za stabljikama i ko0liko da uzmem srednjih klobukova za jedan normalan trip posto nemam vagu ili opcenito neki savet kako bih mogao osetiti taj rad kako treba.

25gr svezih klobukova i stabljika ili 2.5gr suvih.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
roolle
rank3
Postovi: 96
Pridružen/a: 19.01.2014, 00:13
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la roolle »

Manijace, jer od tih 25g prelijem kljucalom vodom ili....?
riz14
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 16.12.2013, 20:26
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la riz14 »

mislin da ti nema razlike velike dal jedeš klobuke il stabljike :thumbsup:
od oka ti stvarno neznan koliko bi triba poist, a pošto dosad nisi tripa, moja preporuka ti je da ih izvažeš da ne bude neugodnosti, posudi vagu od nekog i rješena stvar. ako nisi ništa osjetija onda si poija premalo, neman drugog objašnjenja. uostalom, digitalna vagica koja mjeri 0.01 ti košta 100 kuna nova, ja san naša na njuškalu i lik mi je donija kroz sat vrimena :D
uživaj :psy
riz14
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 16.12.2013, 20:26
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la riz14 »

e da i to za 2.5 grama suhih za prvi put, hmm... da san ja toliko prvi put poija SIGURNO bi mi bilo previše, sad sve ovisi, na tebi je odluka. Ja san se prvih par puta vrtija oko 1.5 grama i meni je osobno to bilo taman, ne izvrti te previše a opet se lipo upoznaš s čarima gljiva :cheesy:
roolle
rank3
Postovi: 96
Pridružen/a: 19.01.2014, 00:13
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la roolle »

Ja isto mislim da je bilo premalo, u stvari iskreno se nadam da sam uzeo premalo....Hvala u svakom slucaju samo bi mi bio bed da sam posle toliko truda uzgajio gljive koje ne deluju, mada bilo ih je uzivanje gajiti to ne sporim..
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Imam posudu 100 belu u pitanju je konjski izmet i raz. Sad razmisljam da li da kejsam sa mesavinom vermikulita i konjskog govneta, kako li bi to ispalo...
Samo veceras stavim kejsing preko i sutra ujutru u box??
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
nonickname1
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 03.09.2013, 23:56

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la nonickname1 »

Ekipa imam problem taj da kada skuham kukuruz u expres loncu nekih 1h-1:15 u nekim teglama pogotovo onim malim na dnu kukuruz je prekuhan odnosno mekan i razmecan. Jel stvar u velikoj temperaturi, dugom kuhanju, ili moram nesto staviti na dno lonca?

Još jedno pitanje na koje nemogu dobiti odgovor nigdje, koja je razlika između kokičara i običnog kukuruza što se tiče karakteristika koje su nama potrebne. Jer kukuruz i raž nabavljam u obližnjoj mlinici i dosta je jeftin dok je teško naći par kila kokičara po povoljnoj cijeni.


Lijep pozdrav
Odgovori