Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Klaypex Delusion
rank5
Postovi: 186
Pridružen/a: 16.06.2013, 12:08
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 33 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Klaypex Delusion »

Nastavi zračiti kako je gore napisano...
Za ovo dodavanje raži u drugu teglicu nisam nikad čuo da itko radi.

Međutim postoji metoda kojom se tako nešto slično radi. Dakle jedna teglica ti bude 100% kolonizirana i ti si lijepo pripremiš recimo još 3 teglice ali ih napuniš 50%, može i malo više. Zatim uzmeš tu 100% koloniziranu teglicu, protreseš da razbiješ da bude sve rahlo i pretreseš u ove 3 teglice koje si predhodno pripremio. Ne moraš cijelu rasporediti. Nekih 2-3 velike jušne žlice otprilike. Te 3 teglice možeš protresti odmah ili jednostavno ostaviti da se proces samo nastavi. Naravno sve u sterilnim uvjetima.
"Since that day, I haven't been the same" :mushroom:
putnik
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 07.01.2014, 23:49
Ima zahvala: 5 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la putnik »

bas budem probao i jedno i drugo :) ...po nekoj mojoj logici bi trebalo funkcionirat i na taj nacin bi znatno ubrzao cijeli proces...javit cu vam da li je uspilo i koliko sam dana na taj nacin ustedio :) ...jbg treba eksperimentirat sta vise i pokusat trazit shortcuteve kako kod ovoga tako i u svakodnevnom zivotu :D ...jos jednom hvala svima na savjetima i podrsci ;)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Ne, u ovom slučaju netrebaš eksperimentirati jer ti 100% neće uspjeti. Kao prvo, taj micelij je već istrošen i star, nema snage ni agresivnosti za se puno dalje širit, a kao drugo nema teorije da sve to uspiješ napravit i da ti sve ostane potpuno sterilno.
Ovo što ti je Klaypex napisao je odličan, i jedini način.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Klaypex Delusion
rank5
Postovi: 186
Pridružen/a: 16.06.2013, 12:08
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 33 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Klaypex Delusion »

Postoje ti i druge mogućnosti.
- Recimo kloniranje nekoga lijepoga klustera sa više gljiva =)

- Uzgoj micelija na agru u petrijevim zdjelicama. Slično ovome sa teglicom samo daleko "teže" za napraviti. Te tako kolonizirani, i naravno nezagađeni, prebaciti u teglice.

- Pravljenje tekućeg micelija. Postoje dosta načina za tekući micelija. Dextroza kao i mogućnosti ostalih prostih šećera. Možeš i sa fruktozom, sa medom i sl. Te naravno kombnacije toga.
http://www.shroomery.org/9145/Liquid-Culture-Basics

Ako si novi u uzgoju gljivica uzmi si neko znatno vrijeme učenja o njima.
Ne postoji ti baš lift do uspijeha, trebaš korak po korak...
"Since that day, I haven't been the same" :mushroom:
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la WEEDetix »

evo dali mi neko moze reci jel ovo ovako dobro slikaslika to je miceli od pc ecudor/thai na kukuruzu sa zemljom i slamom na dnu terarija je zeolit i voda :blinkk:
slika
Avatar
Klaypex Delusion
rank5
Postovi: 186
Pridružen/a: 16.06.2013, 12:08
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 33 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Klaypex Delusion »

Ako je to dole samo voda, moj prijedlog da ju makneš.
Kupi ili perlit ili kokosov treset. Namočiš po pravilima i staviš dole. Sama voda ti je boćji blagoslov za bakterije.

Na slici izgleda zdravo bez zagađenja.
"Since that day, I haven't been the same" :mushroom:
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la WEEDetix »

a moze ostat i ovaj natopljeni zeolit koji bi vlazio a voda van zeolit je sedimentna stjena vulkanskog podrijetla koja zdrzava vodu
slika
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la antoniopavaroti »

riz14 je napisao/la:upomoć :rolleyes: iman vermikulit, raženo brašno i kokos. plan mi je napravit 3 tegle vermikulit/raženo brašno i 2 tegle vermikulit/raženo/kokos. problem mi je oko pripreme supstrata, znači vermikulit namočen, iscidija san ga tako što bi ga uzea u šaku i stisa dok ne izađe većina vode. problem nastaje kad dodan brašno, odma se počnu radit grude i koliko god miješao neće se raspast. proba san omjer pola pola vermikulit brašno i ne ide. onda san proba onako kako radi onaj na videu let's grom mushrooms(2 šalice verma, jedna šalica brašna i jedna šalica vode) i opet se grude proklete rade :( čini mi se da je problem u brašnu jer je premekano, ako me kužite, koda je presitno mljeveno i zbog toga se formiraju grude. iman osječaj kad bi radija sa oštrijin brašnon da nebi ima takvih problema :-? prijedlozi :ymhug: vidija san grow od sumasumarum, on je isto radija verm/raženo brašno/kokos i kaže da su mu predobre :mushroom: narasle. nije mi jasno di faljivan :questionn:
Možda se varam ..ali kolko se sječam , nije li tamo u pitanju brašno od smeđe riže ne od raži ? Nisam siguran..provjeri jer je možda razlika u strukturi brašna ..pozdrav
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la WEEDetix »

nadam se da to dobro napreduje

slika

:-?
slika
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Gorda »

Kontaminirano :-?
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Odgovori