Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Puno bolje nego što je sad, definitivno! Ja bih ti preporučio da ga namočiš u kipućoj vodi, da ubiješ gadarije s površine, pustiš da se ohladi i procijediš. Stavi 0,5-1 cm preko i na frutanje. Trebat ćeš čekat par dana više da dođe do površine, ali vjerujem da će se itekako isplatit.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Gorda »

hmmmm...svaki casing sam radio drugacije, cisto radi eksperimenta...i zanimljivo je da casing koji ima najvise kokosa, i koji nije imao koloniziranu povrsinu, baca nenormalno puno plodova, doslovno ne mogu zgurat prst izmedju gljiva.

Također i kejkovi prekriveni debelim slojem verma bacaju hrpetinu pinova... :-?
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la mr. gljiva »

Kad površina proraste micelijem ima puno onih sitnih sitnih abortusića koji zapravo okupiraju površinu pa oko trećeg ili četvrtog flush-a znam nožićem sastrugati/oštetiti gornji kejsing, bacim u vodu na 12h i voila!
Sjećam se da sam jednom to napravio, bio je samo verm, ogulio sam kolač do gole kože (čitaj do zrna)..nagrada je bila peti i šesti flush. Baš sam prekjučer napravio isto pa ćemo vidjet :D
Igrajte se ljudi jer fakat ima sto inačica kako napraviti samo jednu stvar! :ymapplause:
skuliran do jajc :thumbsup:
putnik
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 07.01.2014, 23:49
Ima zahvala: 5 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la putnik »

Pozdrav ljudi.... trenutno radim na svom prvom grow-u i imam jedan problem.... znaci ovako kada je micelij izbio na povrsinu i taman su gljive trebale pocet s rastom ja sam morao na put, zatvorio sam boks stavio ga na 28 stupnjeva i otisao.... e sad dosao sam nazad tek nakon 2 tjedna i kada sam otvorio boks vidio sam da micelij na nekim djelovima izgleda kao bala iz nosa :D ,a na nekim djelovima mi djeluje sasvim zdrav (naravno pojavili su mi se oblacici zbog manjska svjezeg zraka) ...e sad od kad sam tu (vec tjedan dana) micelij stoji na svjetlu i luftam svaki dan ali se nista ne dogadja :( sad neznam da li je moguce da je micelij mrtav ili bi trebao cesce luftat ili nesto... unaprijed hvala na pomoci i savjetima :)
Avatar
Homunculus
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 06.05.2013, 09:27
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 38 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Homunculus »

Dve nedelje nisi otvarao box, to ne može da valja #-o ...ali neka kaže neko ko ima više iskustva...
“Stop consuming images and start producing them.”
Terence McKenna
Naturalis
rank2
Postovi: 29
Pridružen/a: 07.01.2014, 15:24
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Naturalis »

Ja bih na tvom mestu kao sto pise u poslednjim postovima na ovoj temi, skinuo povrsinski sloj (sta god imas na njemu) potopio u vodu na 12h , bacio pola cm verma ili 50/50 coco/verm smese , pokrio folijom, izbusio par rupica i cekao bih jedno 3-4 dana da vidim dal ce da krene da se hvata micelin na povrsinkom sloju. a onda cim primetis prve tragove micelina na povrsini (20%) skinuo foliju i nadao se :mushroom: .
Moje neko misljenje, koje naravno ne mora da bude tacno.
Avatar
Klaypex Delusion
rank5
Postovi: 186
Pridružen/a: 16.06.2013, 12:08
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 33 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Klaypex Delusion »

Pošto sam si uspješno napravio oko 3DCL tekućeg cjepiva. Da li smeta u koliko cijepim raž sa recimo 5 ml na više mjesta kako bi kolonizacija krenula sa više dijelova kako bih ubrzao kolonizaciju !?
"Since that day, I haven't been the same" :mushroom:
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Gorda »

Kolika je tegla razi? Na manju teglu je cisto dovoljno 1.5-2ml
Na vecu teglu ja koristim 2-3ml i dec it. Nema potrebe uspricat hrpu tekucine unutra, samo moze doc do kontaminacije, a spore ce se ionako nac...
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
Klaypex Delusion
rank5
Postovi: 186
Pridružen/a: 16.06.2013, 12:08
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 33 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Klaypex Delusion »

Pa teglica je 70% napunjena ona od ajvara =)

Imam sterilne uvijete za cijepljenje i cijepivo nije kontaminirano.
Rekoh ako recimo štrcnem u sredinu teglice pa recimo još 2-3 mjesta uz stijenku po manje od 1ml !?
"Since that day, I haven't been the same" :mushroom:
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Svejedno nemoj previše. Pošto se radi o tekućoj kulturi, možeš trest kolko oćeš. Ubaci 2ml, divljaćki mućkaj dve minute i kolonizirano ti je sve za 3 dana.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori