Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Beli mag »

Hmm, volio bi da mi netko pojasni kako su od prijatelja mnogo jače koje su uzgajane na kokičaru (substrat - cococoir/verm) sa primjetnim OEV i CEV, dok moj uzgoj koji je rađen na printu jedne od njegovih gljiva (Thai sorta) sa prosom i na cococoir/verm substratu znatno slabije bez CEV-a i OEV-a na duploj količini? Na isti način su sušene i konzumirane.
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Avatar
whisperingwind
rank3
Postovi: 57
Pridružen/a: 25.08.2010, 02:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la whisperingwind »

uzgojeno iz printa? bez izolacije sojeva (strainova) ?
"LSD is a drug which tends to cause psychotic behavior in those people who HAVEN'T taken it." Timothy Leary
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Beli mag »

Da. Međutim koliko sam naučio ovdje s obzirom na neizoliranje sojeva, svaka gljiva koja izraste ima svoju genetsku strukturu što bi značilo da je svaka po potenciji, rastu i strukturi drugačija!?
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Avatar
whisperingwind
rank3
Postovi: 57
Pridružen/a: 25.08.2010, 02:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la whisperingwind »

ne nužno ali vrlo moguće i vjerojatno...

meni su izrasle osjetno drugačije vuglji sa istog kejka pa ti vidi...

nije ta izolacija bezveze :)
"LSD is a drug which tends to cause psychotic behavior in those people who HAVEN'T taken it." Timothy Leary
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Beli mag »

Osjetno drugačiji po potenciji? Osobno sumnjam da je to... ili sam toliki pehist da sve što je do sada izraslo iz 1. i 2. flusha slabe potencije po genetskoj strukturi :))

Između ostalog, (IMHO) moram primjetiti da izlorinjame strejna izdvajaš najagresivniji i najzdraviji micelij što opet ne mora značiti da će buduće gljive biti jače po potenciji.
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Redemption666
rank2
Postovi: 22
Pridružen/a: 08.02.2013, 00:22

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Redemption666 »

Evo opet ja....

1.) Kejsing koji sam pripremio nije davao rezultata(da ponovim koristio sma zemlju) i tako me nije bilo nekoliko dana kod kuće kad iznenađenje. Primjetio sam da je micelj počeo izbijati na površinu i otvorio kutiju kad još jedno iznenađenje..sve je bilo natopljeno vodom koje je prodrla kroz zatvoren poklopac. Sad ne znam je li voda bila uzrok nastanka micelja na površini ili je voda prodrla kasnije? Imate možda kakvu ideju što se dogodilo.

2.)Drugo pitanje moje vezano je za razvoj micelja u staklenki. Po preporukama sam protresao tegle i jedna je reagirala, a ostale već 10ak dana 0 bodova i djeluju mi poprilično suho. Kad je točno najbolje vrijeme za protrisanje tegle. Meni se čini da sam možda zakasnio jer je već 50% tegle bilo bijelo? Ali opet scrollajući po forumu sam primjetio da svatko ima svoje mišljenje po tom pitanju. P.S.:Radim s kukuruzom.
Avatar
whisperingwind
rank3
Postovi: 57
Pridružen/a: 25.08.2010, 02:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la whisperingwind »

Beli mag je napisao/la:Osjetno drugačiji po potenciji? Osobno sumnjam da je to... ili sam toliki pehist da sve što je do sada izraslo iz 1. i 2. flusha slabe potencije po genetskoj strukturi :))

Između ostalog, (IMHO) moram primjetiti da izlorinjame strejna izdvajaš najagresivniji i najzdraviji micelij što opet ne mora značiti da će buduće gljive biti jače po potenciji.
svakako drugačije...uzeo ih u istoj večeri i jako čudno i drugčije iskustvo...

gljive u sebi imaju još alkaloida osim psilocina i psilocibina koji u različitim omjerima daju drugačiji doživljaj..

što određuje taj omjer? valjda sve..
od genetike do uzgoja
"LSD is a drug which tends to cause psychotic behavior in those people who HAVEN'T taken it." Timothy Leary
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Beli mag »

Redemption666 je napisao/la:Evo opet ja....

1.) Kejsing koji sam pripremio nije davao rezultata(da ponovim koristio sma zemlju) i tako me nije bilo nekoliko dana kod kuće kad iznenađenje. Primjetio sam da je micelj počeo izbijati na površinu i otvorio kutiju kad još jedno iznenađenje..sve je bilo natopljeno vodom koje je prodrla kroz zatvoren poklopac. Sad ne znam je li voda bila uzrok nastanka micelja na površini ili je voda prodrla kasnije? Imate možda kakvu ideju što se dogodilo.

2.)Drugo pitanje moje vezano je za razvoj micelja u staklenki. Po preporukama sam protresao tegle i jedna je reagirala, a ostale već 10ak dana 0 bodova i djeluju mi poprilično suho. Kad je točno najbolje vrijeme za protrisanje tegle. Meni se čini da sam možda zakasnio jer je već 50% tegle bilo bijelo? Ali opet scrollajući po forumu sam primjetio da svatko ima svoje mišljenje po tom pitanju. P.S.:Radim s kukuruzom.
1) Moram priznati da mi nije najjasnije prvo pitanje, ali potruditi ću se odgovoriti s obzirom na shvaćeno. Voda u boxu (kutiji) je rezultat kondezacije koja je nastala zbog razlike temperature u boxu i vanjske temp kao i isparavanja substrata.

2) Što se tiče tegli, zrnje sigurno nije suho ako se ga močio prethodno minimalno 12h (u slučaju kokičara mogao si ga prokuhati 10-15 min ako nisi). Što se tiče trešnje i ponovnog rasta sve ovisi o agresivnosti micelija i koja genetika te spopala. Sve je to igra prirode. Pusti još 10-ak dana i sigurno će se pojaviti micelij ako su uslovi dobri.
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Redemption666
rank2
Postovi: 22
Pridružen/a: 08.02.2013, 00:22

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Redemption666 »

Ma voda iz vana mi je prodrla u posudu, al sada je sve OK, bar po tom pitanju. Sad imam drugo pitanje. Kejk mi je skroz pobijelio ali mi se nekako čini da umjesto da krenu gljive izbijat da se on i dalje širi te na površini stvara spoj micelja koji izgledaju kao vata? Čitao sam nešto da bi bilo dobro kejk zalediti ukoliko se nastavlja širiti sad ne znam...
sminka
rank2
Postovi: 22
Pridružen/a: 25.02.2013, 12:58
Ima zahvala: 3 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la sminka »

http://s15.postimg.org/mz9mlbvez/SAM_0368.jpg

Dali je ovo filter vuna? ( iz igračke plišane )
Odgovori