Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
whisperingwind
rank3
Postovi: 57
Pridružen/a: 25.08.2010, 02:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la whisperingwind »

Redemption666 je napisao/la:Imam pitanje. Jednom sam već ostavio ovo pitanje na drugom topicu i dobio dost odgovora ali nažalost niti jedan mi nije pomogao..osim onog da mi nedostaje sreće. Do sad sam imao tri pokušaja, ali je samo jedan uspio, a u ostala dva sam zapeo na istom mjestu. Kad micelj prebacim na zemlju(radim s kukuruzom) jednostavno ne znam u čemu je problem i zašto mi se micelj neće pokrenuti i širiti se na zemlju kako bi izbio na vrh. Sad radim četvrti put i došao sam ponovno do te faze i jučer sma sve to pripremio pa sam se odlučio javiti na forum da mi netko pomogne ukoliko ponovno krene po zlu...

jesi li pasterizirao zemlju?
"LSD is a drug which tends to cause psychotic behavior in those people who HAVEN'T taken it." Timothy Leary
Redemption666
rank2
Postovi: 22
Pridružen/a: 08.02.2013, 00:22

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Redemption666 »

Jesam pasterizirao sam. Čak sam ovaj puta zagrijavao zemlju u peći a zatim sam ju i navlažio s destiliranom vodom i onda još prokuhao.
Uglavnom nabavio sam Vermikulit i kako sam tri tegle pomješao sa zemljom, zanima me mogu li sad razdvojit zemlju od micelja budući ne bi smio biti kontaminiran i taj isti micelj stavit s vermikulitom, hoće li biti ikakvih rezultata ili da jednostavno sve bacim?

edit:
E da zaboravih još pitati. Prvi put radim s raži pa me zanima sušenje jer vidim da je bilo dosta pitanja vezano za tu temu. Pustio sam da se sve moči cca dan i pol, a zatim sam raž sušio nekih sat vremena na kuhinjskoj krpi i više se nije ljepila, znam da možda cjepidlačim,al me zanima je li tako dobro... :p
Zadnja izmjena: Fig, dana/u 17.03.2013, 00:03, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: ako šta smetneš s uma imaš opciju za uređivanje gore desno u postu... da ne rokaš jedan za drugim ;)
Avatar
whisperingwind
rank3
Postovi: 57
Pridružen/a: 25.08.2010, 02:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la whisperingwind »

Nema smisla sada razdvajati...zatvori u nekakvu posudu koju već koristis sa par rupica za zrak i stavi da se kolonizira 100%..

Zemlja je ok ali je kokosova kora puno bolja jer ima nesto u sebi što spriječava razvoj spora i plijesni...
Imaš kokosa u pet shopovima na odjelu za gmazove i jeftin je...
Pomiješaš s vermikulitom 50/50 i stavi sloj na koloniziranu zemlju od 0.5 cm i stavi na uvijete za rast vuglji..

zamijeni zemlju sa tim 50/50 mixom ubuduće...ja imam odlične rezultate s tim mixom

sušenje raži se radi nakon sto ih namočene prokipiš u vodi 10-15 min..pa steriliziras u ekspress loncu itd.

http://thepiratebay.se/torrent/3887143/ ... Mushrooms_
tu su ti svi guideovi koji ti trebaju pa preporučam da ih proučiš

Sretno!! :thumbsup:

edit: mozes u tu smjesu zemlje i micelija dodati vlažni vermikulit da ti drži vlagu a da ne bude natopljeno
"LSD is a drug which tends to cause psychotic behavior in those people who HAVEN'T taken it." Timothy Leary
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la oseloth »

Redemption666 je napisao/la:E da zaboravih još pitati. Prvi put radim s raži pa me zanima sušenje jer vidim da je bilo dosta pitanja vezano za tu temu. Pustio sam da se sve moči cca dan i pol, a zatim sam raž sušio nekih sat vremena na kuhinjskoj krpi i više se nije ljepila, znam da možda cjepidlačim,al me zanima je li tako dobro... :p
Ja ih ne sušim. Samo smo čim 6h, prokuha 10min i procjedim. Stavim sterilization na sat i pol do dva i nikad problema.

A čuj može probati zemlju maknuti ako ti je Micelij dobro razvijen. Bolje probati nego sve baciti. Mislim Šta se gore može desiti nego da ne uspije. A ovako ako baciš nećeš znati.
Avatar
muscaria
rank5
Postovi: 182
Pridružen/a: 28.10.2012, 17:47
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la muscaria »

Evo da tema ne zamre, zanima me koliko dugo treba čekati da micelij prekrije 30-ak posto casinga..... nalazim oprečna mišljenja, pa napišite vaša iskustva. Hvala!
Peace, Love, Sharing & Understanding
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Točno 4 dana, 6 sati i 32 minute.
Drugim riječima, ovisi o genetici, temperaturi, vlažnosti, supstratu, količini i td. Od 2 do 30 dana.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

E, bacio sam u friz posudu 100% kolonizovanu jer nema mesta u box-u (box mi je za jednu posudu), jel moze tamo da izdrzi mesec-dva?

Ja sam već neke tegle držao u frizu po mesec-dva i nije bilo frke, pa mislim da će ista priča biti i sa posudama spremnim za pinanje.
Mišljenje?
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Gorda »

Ne bi trebalo biti problema... Ista je stvar, sitat će dok ne napraviš mjesta.
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Beli mag »

Da li je netko primjetio razliku u potenciji gljiva u odnosu na substrat i/ili zrnje na kojem su uzgajane?
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la oseloth »

Ne bi rekao da ima razlike u potenciji no razlike u samoj veličini gljive i količini uroda ima. Potenciju dirigira genetika.
Odgovori