Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Sve ono što nam može skrenuti misli od sumorne svakodnevnice...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la Red »

Kafa ujutro, čaj popodne (mada ga ne prijem često, više zimi) slika

uštopala sam dragog da se bacimo na akciju Kuća, što znaći krečenje, sređivanje, seljenje nekih stvari, preokret van i unutra. fasada, garaža, farbanje elemenata, sto sranja :)
kad ste zadnji put napravili generalku u svom domu i što ste radili uopće? slika
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la Mary Jane. »

haha, evo baš sam ovih dana imao generalku doma, znači krečenje cijele kuće, stvarno mnogo posla jer ima puno puno stvari koje sve moraš pomaknut i onda vratit nazad na svoje mjesto, sve prebrisano, sve cakum pakum, kuca izgleda drugacije iznutra, dobila je novinu, plus generalka donjeg wc-a, sve pločice van, stavili nove i sanitarija sva nova, ma posla preko glave ovih dana, bogu hvala sad je sve gotovo...

što radite kad se družite sa sobom?
Zadnja izmjena: Mary Jane., dana/u 14.08.2012, 12:10, ukupno mijenjano 1 put.
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la pecurko »

Ja se slabo družim sa sobom, al zato sam sa predsobljem nerazdvojan :D :ymparty: i sa terasom.
Šala...obino zapalim lulicu, nekad masturbiram, čitam, sređujem akvarijume...

Koja vam je omiljena prostorija doma i zašto?
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Alkaloid
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 16.09.2010, 14:47
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 28 puta

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la Alkaloid »

Omiljena mi je prostorija koju u stančiću u kojem trenutno živim nemam - balkon. Zato što obožavam terase svih vrsta, moja idealna prostorija bio bi veliki ostakljeni balkon (da se može koristiti i zimi) okupan suncem (južna-jugozapadna strana), s malom džunglom, a ipak dovoljno mjesta da recimo možeš zavježbati jogu na njemu. Maštam o tako nečem, i kad bih to imao bilo bi mi sasvim svejedno kakve su druge prostorije u kući.


Maštate li o grupnom seksu (i jeste li ga probali)?
Avatar
Namaste
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 08.05.2012, 12:38
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la Namaste »

dalje od troje ljudi nisam isao no i to je zanimljivo :D ali mislim da bi orgije puno pomogle ovom drustvu, slazem se sa McKennom sto se toga tice, zaista su veoma mocna stvar za razlaganje granica. i sto kaze, u takvom drustvu nema moje dete tvoje dete, to su sve nasa deca.

sta mislis o zivotu Zemlje i coveka u monolitskom dobu, i o Atlantidi?
When you change the way you look at things, the things you look at change.
glamba
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 12.08.2012, 19:54

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la glamba »

Mislim da kada kažemo monolitsko doba i doba Atlantide, zapravo govorimo o istom dobu (ugurbo). Život u to doba bio je uveliko drukčiji nego danas. Ljudi su bili više spiritualno orijentirani nego danas, ljudska tijela bila su naprednija nego danas, te su ljudi živjeli i po nekoliko stotina godina (Metuzalem). Ljudi su takđer poznavali i tehnologiju,koja je bila naprednija nego današnja i što je još važnije ta tehnologija je bila čista, u skladu s prirodom. Ukratko govoreči vladao je sklad i harmonija lijeve i desne polutke mozga, duhvnog i materijalnog,baš onako kako je namjenjeno da bude. Ljudi su imali puno više slobodnog vremena nego danas, nisu bili izrabljvani,nisu poznavali novac. Novac nisu poznavali iz razloga što im uopće nije bio potreban. Živjeli su u društvu izoblja, u kojem je svaki pojedinac imao sve što mu je potrebno,ali po potrebi su i djelili. Nisu morali puno raditi,jer su imali tehnologiju koja je radila za njih i oslobađala ih dosadne rutine posla. Osim tehnologije imali su i razvijene duhovne sposobnosti,pa su tako mogli djelovati umom na materiju,mogli su materijalizirati stvari, spajali su se umom na polje univerzalne inteligencije (kol. svijest) i od tamo vadili svaki podatak koji im je bio potreban, te su bili puno manje ovisni o tehnologiji. Navedeno doba završava otprilike prije 13000 godina, serijom katastrofa koje su pogodile zemlju (opči potop).
Tada počinje novo razdoblje koje ponovno traje 13000 godine, u kojemu preživjeli ljudi s atlantide ponovno izgrađuju ljudsku civilizaciju. Međutim večina znanja se gubi, te čovječanstvo upada u mračno doba (Kali Yuga). Ono znanje što je sačuvano danas se tretira kao ezoterijsko znanje. Također ljudska tijela su postala defektna (utjecajem još nekih faktora), te nam je danas samo 25 % dnk aktivno (junk dna). Ovo mračno dobar traje također 13000 godina, ali na svu sreću nalazimo se pri samom kraju tog razdoblja.

Malo je podugačko,,hehe,,ali imao sam inspiraciju..

Moje pitanje:
Koji je vaš recept za sreću, u jednoj rečenici ako je moguće.
Avatar
Namaste
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 08.05.2012, 12:38
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la Namaste »

woow hvala ti puno na opsirnom odgovoru, obozavam da pricam o ovakvim temama ali slabo imam s kim u "pravom svetu" pa me odusevljava svaka prilika da se razmeni makar koja rec na ove drevne teme.. svidja mi se tvoje pitanje pa cu ugrabiti priliku da kazem svoju ideju, a ako ko zeli slobodno nek da i svoju ideju ;) mislim da je sreca veoma individualna stvar, u smislu da se ispoljava kod svake osobe drugacije, no njen "recept" je isti, po meni, za sve ljude. dakle recept u krajnje skracenoj verziji glasi: budi svoj, sledi svoj put, i posveti svu energiju rusenju ogranicenja koja te na bilo koji nacin sputavaju u tome.
jer nase traganje za srecom i jeste izazvano bunilom ovog drustva, i svi od malih nogu su uceni da budu nesto sto nisu. nasa potraga za srecom je nasa potraga za samim sobom. zato svi veliki ucitelji govore: sve sto trazis je vec u tebi. samo zelimo da prekinemo glumu, i da se opustimo, da se ophodimo kao mala deca ali kroz ceo svoj zivot. jer zato i jesmo na ovom svetu da se ispoljimo kao osoba koju smo zamislili dok smo bili u Izvoru, pre nego sto smo se rodili. i sta se onda desi? drustvo nas usmerava u nekom potpuno drugom smeru i tu sreca nestaje. Kao kada bi odlucio da odes negde u inostranstvo, da postanes npr. slikar, i pricas sa porodicom i prijateljima kako jedva cekas da slikas, i obozavas to da radis, i onda stignes na svoje odrediste i krenu da ti se smeju i kazu: care, pa ti si dosao ovde da cistis klozete i nosis smece, neces ti nikada biti slikar! e to je prica o gubitku srece, samo treba reci jebte se, odo ja da slikam! sa potpunom verom u sebe, jer to je ono zasto smo ustvari dosli, zasto bi sumnjali u to?
eto, to je moj neki recept za srecu, sa obrazlozenjem, ali njega sam stavio u 1 recenicu :) necu se izvinjavati za dugacak post, jer nigde ne pise da mora biti kratak :p Ja sam ono sto jesam, i govorim ono sto mislim, i necu prestati dok ne mislim da sam gotov. Beskrajna ljubav za sve, mir, mudrost, i da svako hoda svojim putem! Shivai :sunn:

Jeste li culi, i ako jeste sta mislite o Basharu? ne mislim na teroristu, nego na entitet koji kanalise Darryl Anka. Ako niste preporucujem, neverovatan je, evo nesto za pocetak koga zanima, bas ne na trenutnu temu :)

[media]link[/media]
When you change the way you look at things, the things you look at change.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la Red »

osobno sam uvijek skeptična, jako, prema tim stvarima. volim čitati o tome, ne odbijam poslušati ništa, ali mi je to sve nekako, onako, SF priča, kao iz star treka. ne kažem da je bullshit, niti da vjerujem, otvorena sam za sve. ali opet sa rezervom :D

jesen/zima stiže, planovi? opet svi u kuće, hermit stajl, kako se zabaviti? slika
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la dr.manijak »

Veruj mi da mi je frka uvek od zime, nekako mislim da koliko ima cari ima i svojih losih strana :)
U planu je naravno sankanje i ostale zimske cari, kao i hrpa filmova/serija, ali pored toga moram i posao da nadjem, jer zimi nema tako puno rekreacije, pa uglavnom se sve svede na sedenje i blejanje u komp, NACI POSAO!
A jeseni se iskreno radujem, malo kise itd.. Kisu obozavam. A ovde je za 5-6 meseci pala cirka 4 puta!!! Dok ranije uvek su bila kisna leta.

Posao kojim bi voleo/la da se bavite i u kome mislis da bi bio/la uspesan?
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Svilaja

Re: Osoba ispod Tebe ~ °Odgovori & Pitanja°

Post Postao/la Svilaja »

Jamajka ili jos bolje himalaja čaj, džoint neke planinuše i neki lagani dub.. Kad to dosadi bacam se na igranje The Longest Journey-a i proučavanje snova.. Kad se dignem zavrtit ću komad gline na lončarskom kolu ili nesto nacrtati, ili bacit koju rimu. Onda opet čaj, džoint, dub.. Tako u krug. :)

Najdraži čaj? :-?
EDIT: Prestigao me manijak.. Volio mi sadit šume i proucavat permakulturu.. To mi se čini kao dreamjob. Pitanje ostaje isto.
Odgovori