Marijuana

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Marijuana

Post Postao/la mr. gljiva »

prvi put čujem i mislim da nema veze mozgom.. sjeme ko sjeme
skuliran do jajc :thumbsup:
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Marijuana

Post Postao/la dr.manijak »

Ma joooooooooooooooookkkkk.
To je onaj fazon kao zalivas mlekom biljku i polivas po njoj secer, onda se skupe mravi i napadnu ti biljozu, pa onda biljoza da bi se odbranila pusta thc, :)
nemoj da te zezaju
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Marijuana

Post Postao/la Fig »

mislim da se ta metoda povezuje sa etilenom kao biljnim hormonom koji regulira bitne procese unutar biljke pri njenom sazrijevanju i ciklusima (stimulira klijanje, potiče cvijetanje i sazrijevanje, otpadanje listova i plodova drveća, itd.), a banana pri sazrijevanju otpušta velike količine etilena pa je moguće da od tuda dolazi ovaj mit za bolju klijavost i sl.... ali zašto baš banana od ostalog voća koje otpušta još veću koncentraciju (tipa jabuka, kivi, avokado i dr.) nemam pojma... možda zbog neke praktičnosti ili nečeg sasvim desetog, te zašto samo žensko sjeme brže proklija i ta feminizacija, ne kontam baš.
baš sam malo tražio po netu ako ću naći neke konkretne dokaze oko toga ali ništa, većinom neki placebo efekti vjerujem. sa druge strane, u poljoprivredi je poznato baš direktno tretiranje tim hormonom.

a i to što kažete, ima dosta puno tih mitova i legendi oko vutre, najbolji koji sam čuo je da je uzgojena vutra dosta potentna jer je ekipa dok ju je uzgajala jela acid i pišala po biljkama tako ih zalijevajući :-? vjerojatno ima nečeg u tome za tu dotičnu ekipu, neka posebna povezanost sa tom ganjom :)
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Marijuana

Post Postao/la Red »

ima mitova i mitova... mene uvijek zanimaju kada netko to iskustvom potrijepljuje. ako lik kaze da njemu to funkcionira tko sam ja da sudim :ymdevil:

i ja oko mojih, pod mladim mjesecom gola trcim, jedno tri puta okolo i uvijek bude zenska :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Marijuana

Post Postao/la mr. gljiva »

Jedan od najjačih odgovora kad netko pita jeli biljka muška ili ženska.

Krenite ih zaljevati jednu po jednu. Ako je popila ispada žensko,a ako je popio onda je muško.

:ymapplause:
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Marijuana

Post Postao/la pecurko »

i ja oko mojih, pod mladim mjesecom gola trcim, jedno tri puta okolo i uvijek bude zenska
Blago tvom komsiluku :))
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Sickboy
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 25.04.2012, 11:52
Ima zahvala: 11 puta

Re: Marijuana

Post Postao/la Sickboy »

Ovako,gledao sam mnogo filmica i isprobavao.al,do konkretnog zakljcka nisam dosao! @-)

1.za vrijeme vegetacije kad zalijevam i hranim ih(rijetko)gnojivom jel ih bed i špricati sa time po lišču i njoj cijeloj
2.cvijetanje isto pitanje(naravno drugo gnojivo)postizem li kaj špricanjem po cvijetovima
3.fosfor(hesi)-moze li se i sa njime spricati cvijetove ili samo u vodu-zemlju?
....zadnjih 15ak dana je na čistoj vodi i hranjena propisno po uputstvima-mozda malo i vise zbog velicine dotične :D (čak neke špricane al osobno razliku nisam uocio) :blinkk:
rezultati se pokazali do sada za mene dobrima-(upravo uzivam u njima)i zaista usporedivši ponudu i cijenu u ZG je neusporedivo-(jos-domace je domace)al ako moze bolje :cheesy:

polje mozete vidjeti na google eartu "okolica Velebita" :D
Personality, I mean that's what counts, right? That's what keeps a relationship going through the years. Like heroin, I mean heroin's got a great fucking personality.
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Marijuana

Post Postao/la sometimes »

probao sam nesto tako dobro, a prirodno ljudi moji....

donio mi frend, zamislite iz afrike, tocnije iz drzave svazi, njihovu domacu travicu, izgledom je takva katastrofa, puna sjemenki i grana, da mi netko to da ovdje poslao bi ga negdje...., ali miris, okus, feeling kad se napusis - san snova.....

sasvim nesto drugacije od ovih nasih, smijulja, mogu radit sve poslove bez beda kad nju zapalim

i taj miris sam zadnji put osjetio prije 15-20 godina, znate onaj miris sijena, sunca i prirode, sad sam skuzio koliko puta sam mislio - e ova je dobra, mirisi prirodno, nije neki amoniak ili sta ti ja znam koji sve mirisi mogu biti - ali nisam bio u pravu, zaboravio sam kako to treba mirisati.....

uglavnom donio mi je i hrpetinu sjemenki :D , pa da vidimo kako afrika raste u lijepoj nasoj
....it didn't make any sense.....
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Marijuana

Post Postao/la Red »

jao predobro...

nema ništa bolje kada naletiš na neku milinu od medežije. da, rijetko naletiš na nešto zbilja dobro, ali uleti svako malo. mada moram priznat da rijetko uleti nešto što obara sa nogu.

jel vi imate neku svoju klasifikaciju? ja ih dijelim na 3 kategorije:
- pozitiva, rad i aktivnost + čist mozak jasne misli
- tupost, teško čelo, spor govor i pobrkani kontekst, totalno NEproduktivno i zatupljujuće
- haluđa, efekt kao da te gljive puštaju nakon tripa, misli gotovo vividne

haluđastu sam do sada pušila 3 puta u životu, i to ću pamtiti uufffff...
ove tupe su po difoltu uvijek nekako u điru, zbilja užas za pušit
a ove veselice pozitivne i aktivne su rijetkost živa i imala sam tako nešto za pušiti samo ako je bilo moje :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Marijuana

Post Postao/la Devil'sChase »

@sometimes, postoji bas sorta koja se zove swazi i čista afrička sativa je, ali premda ne mora uopce znaciti da ima ikakve veze sa tvojom, vrlo moguce da je tvoja puno bolja, vjerojatno i je :D
Odgovori