Čega želite više na forumu i/ili Koje teme Vas zanimaju?

Novosti i obavijesti

Čega želite više na forumu i/ili Koje teme Vas zanimaju?

Želim više Novosti
5
8%
Zanima me više o ekologiji i Uradi sam stvari
9
15%
Više o Ljekovitom bilju i Upotrebi
10
16%
Magične gljive, kaktusi i biljke kao i uzgoj
10
16%
Trip riportovi i pripravci
11
18%
Filozofija, znanost, ezoterija, rasprave...
7
11%
Više razbirbrige (obrazloži)
0
Nema glasova.
Nemam primjedbi...
9
15%
 
Ukupno glasova: 61
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Čega želite više na forumu i/ili Koje teme Vas zanimaju?

Post Postao/la dr.manijak »

pecurko je napisao/la:Neko je pomenuo i ishranu u prirodi i prezivljavanje. Posvetiti mozda vise paznje i preneti licna iskustva vezana za pripodu
slazem se sa pecurkom ako mislimo na isto, oko ovoga da bi trebala da se otvori jedna tema oko prezivljavanja u prirodi, ishrani u prirodi, jer sam resio da kada se otopi sneg i dodje lepo vreme odem na nekoliko dana iskljucivo u prirodu sam sa satorom i provedem to vreme bez osnovnih namirnica koje kupujemo u prodavnicama, i pokusam da se snadjem u prirodi.( Ako nadjem dovoljno informacija o bilju na nasim prostorima)
primer da tema bude recimo '' Kako preziveti u prirodi na nasim prostorima, lekovite, hranljive i otrovne biljke kako ih prepozanti i koristiti''
Mislim da bi bilo veliko interesovanje za takvu temu. :)
:questionn:
Inace TheMajka je jedan od najboljih foruma koje posecujem, i da ostane ovako nemam nikakvu primedbu, i totalno se slazem sa Hypo-om oko njegovog posta da ne zelim da se ovaj forum pretvori u narkomansko leglo, gde ce ljudi traziti informacije samo kako se drogirati i vaditi EXtrakt iz nekih biljaka.

Zivela TheMajka :thumbsup:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Čega želite više na forumu i/ili Koje teme Vas zanimaju?

Post Postao/la Red »

Hvala ljudi na dosadasnjim komentarima :x

moram priznati da mi je divno vidjeti da najvise glasova ima Nemam primjedbi :ymdevil: sto znaci da smo na dobrom putu!

Citam vase zelje i ne mogu a da se ne slozim sa vama. vec sam se bacila na posao i iskopala mali milijon tema koje cu otvoriti u buducnosti, vezane upravo uz teme koje najvise spominjete. Sto je najbolje upravo imam takve neke knjige tako da nece biti problem pretipkati nesto i ovamo objaviti.

osim toga imam puno tema za Uradi sam- u kojima vjerujem da cete svi uzivati kao i ja, a i pisat cu vise o ljekovitom bilju i upotrebi (kuhinja, kozmetika, lijecenje) pa cemo napraviti malo vecu bazu biljaka na forumu. mada to mi je bio i naum od pocetka, ali zbilja ne stignem sve pokriti koliko bi voljela. :ymsmug: pomalo i sigurno, da vas ne razmazim :ymhug:

nego, sto se tice trip reportova, voljela bi da je taj forum malo vise pregledniji. dakle voljela bi da se postovi iz Trip reportova sortiraju po supstanci koja se konzumira i napravi svaka tema za sebe, kao sto imamo sa salviom. tako bi svatko odmah znao sto i gdje da cita i sudjeluje, a ne ovako da kopa po jednoj ogromnoj temi gdje su svi zivi riportovi u jednom. sto mislite? :-?

Hvala svima jos jednom... samo vi pucajte sa idejama- to me motivira to mi aktivira :ymdevil:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Čega želite više na forumu i/ili Koje teme Vas zanimaju?

Post Postao/la pecurko »

Baza biljaka je odlicna ideja.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Čega želite više na forumu i/ili Koje teme Vas zanimaju?

Post Postao/la dr.manijak »

Da ja mislim da bi trebali trip reportovi da se poredjaju po supstanci ili biljci, tj da postoje trip reportovi za pecurke, dmt, salviju, i ostale nama drage biljke, jer znam kad sam citao sve moguce riportove nisam mogao da skapiram koji je riport od koje supstance jer je sve bilo nabacano. :mushh:
bas se radujem uradi sam temi. :cheesy:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Čega želite više na forumu i/ili Koje teme Vas zanimaju?

Post Postao/la wonaabi »

stvarno bi bilo super da postoje neki konkretni savjeti i opisi osobnih iskustva preživljavanju u i od prirode, a da se radi o našem području.nebi se baš pouzdo u preživljavanje s discoverya :p
šaman šandor mi je poslo jednu knjigu s jestivim i ljekovitim biljkama,koja mi se čini prigodna za ovako nešto,al više se ne sjećam di je.

što se tiče trip riportova, meni se sviđa kad je nabacano...bitniji su mi tripovi od supstance.listat ih po supstancama bi mi bilo kompliciranije i rasistički :D.iako nebi bilo loše da se može ubacit neka opcija filtriranja...npr da na trip riportu možeš sastrane odabrat supstancu pa da onda prikaže samo isksutva vezana uz nju, a oni koji bi pisali post bi je odabrali ko tag.ili nešto treće
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Čega želite više na forumu i/ili Koje teme Vas zanimaju?

Post Postao/la HypnoToad »

Da, potpuno se slažem da bi trebali nešto napisat o preživljavanju u prirodi, pogotovo s obzirom da je kolaps neizbježan, sranja će doć do nas kad tad i trebat će bit spreman za bijeg. Zato je jako dobro imat jedan ruksak uvijek polu spreman, nešto medicinske opreme (zavoji, flasteri, alkohol, aspirin), nešto za potpalu vatre, najbolje magnezijski štapić, dobar nož, nekoliko survival knjiga, kartu šire okolice, konzervirane ili suhe hrane, i još dosta toga, al nećemo sad o tome, kad/ako napravimo temu tamo ćemo opširnije. I naravno, fizička spremnost i kondicija, i mentalni fokus su u biti najvažniji za brzu reakciju.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Čega želite više na forumu i/ili Koje teme Vas zanimaju?

Post Postao/la Red »

ee imam jednu knjigu kod majke, izdanje neko iz naftalina, koja upravo o tome pise na dugo i siroko. Prezivljavanje u prirodi, kako prezivjeti i sa cime se hraniti, kako raditi zamke za zivotinje, koje biljke jesti koje gljive, kako vatru zapaliti, kako vodu naci itd itd...u biti upravo sve ovo o cemu picamo ali na jednom mjestu.

sto je najbolje imala sam je kod sebe upravo da pisem o tome i nemam pojma zasto sam odustala. trcim po knjigu i cim ufatim vremena krecem piskarati :thumbsup:

kako god, BIT ce svega :ymparty:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Čega želite više na forumu i/ili Koje teme Vas zanimaju?

Post Postao/la dr.manijak »

Mislim da treba da se radi na svim delovima foruma kao sto su knjizevnost, tabui, razbribrige, lecenej lekovitim biljem, umetnost i sve ostalo.
Ali da se sve pise u nekom zanimljivom stilu, da to ljude zainteresuje, da se ukljuce, takodje treba jos informacija o lekovitim biljkama i gljivama, ja koliko vidim ovde uglavnom tj samo ljudi pisu u temama, magicne gljive, biljke, extrakti.
Treba samo ljude pokrenuti, i zainteresovati za nesto sem gajenja pecuraka, i drugis psihoaktivnih stvari.

Zato mislim da svuda treba da se dopunjava iskljucivo nekim zanimljivih tema kao sto su naprimer, da li ljudi mogu pricati sa biljkama i ostalo.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Čega želite više na forumu i/ili Koje teme Vas zanimaju?

Post Postao/la mandelbrot »

HypnoToad je napisao/la:Da, potpuno se slažem da bi trebali nešto napisat o preživljavanju u prirodi, pogotovo s obzirom da je kolaps neizbježan, sranja će doć do nas kad tad i trebat će bit spreman za bijeg.
...slazem se.... :thumbsup:
....malo kasnim s ukljucivanjem u ovaj topic ali meni osovno je forum odlican, ne bih volio da postane okupljaliste narkomana i djecurije koja se gazi sa svim i svacim(mislim daje netko to vec spomenuo)...mene osobno osim magicnih gljiva najvise zanima uzgoj i konzumacija ljekovitih gljiva...tu bas nemam nekog iskustva pa za sada samo citam malo i pokusavam uzgojiti doma nesto osim PC gljiva...uglavnom...ovo mi je jedan od 2 najbolja foruma...s time da drugi nema apsolutno nikakve veze s ovom tematikom :D
z = z*z +c
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Čega želite više na forumu i/ili Koje teme Vas zanimaju?

Post Postao/la Red »

Hvala vam ljudi na pozitivnim komentarima! :ymhug:

trudimo se da forum ostane ovakav kakav je i zato nam vasi prijedlozi dobro dodu, da vidimo u kojem smjeru da nadalje upotpunjujemo forum.

nemojte se sramiti, ako mislite da bi se neka tema trebala nalaziti na ovom forumu, slobodno ju podjelite sa drugima :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori