Morning Glory (Vrtni Slak) Ipomoea

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Odgovori
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la Red »

ako se vratite na pocetak teme, koja je sada skoro godinu dana, procitat cete i sami da se Mg sjeme u zadnjih godinu- dvije jedva nalazi po trgovinama, ber ne ova koja ljude zanima...

ja se nadam da ce se trgovine napuniti ove godine, i da ce se moci kupiti, ali niti ja ih nisam vidjela jakooo dugo a obilazim te trgovine redovito, i nista...

svake sezone treba obici trgovine i nadat se da ce biti na policama. Sretno ljudi. javite ako nadete mjesto! :ymhug:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la Zeleni Palac »

Oke, nisam jucer stigao pogledat po ducanima, ali, nasao sam nekaj na netu. Jedna zena prodaje paket od 100 sjemenki za 9kn. E sad, mjesano je sjeme i pise da ima najvise tamnoplavog i tamnoljibicastog. Jel jedan od ta 2 onaj kojeg trazimo? :blinkk:
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la wizard.hannah »

Sjemenara Žitnjak na žitnjaku ima Heavenly blue. I to tone! Samo treba odjahati o žitnjaka. Ako ste u ZG. Moguće da imaju i perlita/vermita/San Pedra/Torch.
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la Red »

@ Zeleni Palac - prelistaj temu i naci ces latinsk naziv vrste koja te zanima, drzi se latinskog naziva kada ides u potragu, jer to je sve sto te zanima. po nazivima koji pisu na vrecicama tamnoplavi, ovo-ono, ne znaci nista.

prelistaj temu :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la Zeleni Palac »

Ma znam za latinske nazive, al nije pisalo, pa zato pitam. Mislio sam možda netko zna kak to ovi naši sortiraju po nazivima. Dobro, sad vise nije važno. Hannah, svaka cast! :thumbsup:
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la Red »

ako ces tako, po slici vidis da je svijetlo plavi, heavenly blue, to te zanima....
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Kzfn
rank3
Postovi: 76
Pridružen/a: 11.03.2011, 21:11
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la Kzfn »

Prošle godine sam putovao uz tristotinjak sjemenki. Platio sam ih oko 15 kn (2 eur)u vrtnom centru "Kalia" na Žitnjaku.
Prije nekoliko dana sam bio tamo i nemaju ga, nazvao sam Sjemenarnu danas, ni oni ga nemaju trenutno, poljoapoteke i Konzume da ne spominjem.
Jedino sam našao po oglasnicima i aukcijskim portalima, ali po bolesnoj cijeni tipa 10 kn (1,5 eur) za 20 sjemenki.
Zna li itko gdje mogu nabaviti sjeme? Je li moguće naručivati iz bratske republike Slovenije?
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la wizard.hannah »

Red je napisao/la:@ Zeleni Palac - prelistaj temu i naci ces latinsk naziv vrste koja te zanima, drzi se latinskog naziva kada ides u potragu, jer to je sve sto te zanima. po nazivima koji pisu na vrecicama tamnoplavi, ovo-ono, ne znaci nista.

prelistaj temu :thumbsup:


Latinski naziv? Uvijek je Ipomea triocolor .... jjjoooojjj...baš idem pogledat u katalog! Imam katalog sa slikama1
PAPIR!

IPOMEA PURPUREA....HEAVENLY BLUE
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Proximus
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 06.02.2011, 16:11
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la Proximus »

Ipomoea violacea je, ipomoea tricolor moze ali i nemora biti, nalazio sam svasta u raznim "tricolor" pakiranjima. Ipomoea purpurea je meni bila nekativna, dvaput iz razlicitog pakiranja.
Ohmu, go back to the Forest. This is not your world.

After silence, that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.
~Aldous Huxley
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la wizard.hannah »

Proximus je napisao/la:Ipomoea violacea je, ipomoea tricolor moze ali i nemora biti, nalazio sam svasta u raznim "tricolor" pakiranjima. Ipomoea purpurea je meni bila nekativna, dvaput iz razlicitog pakiranja.

Postoje 2 vrste bluee forme. Ona koja ima bijeli krug u sredini te koja je skoro pa ne cijela plava! Mislim na cvijet. Nisam 100% ziher al brijem da ona sa krugom bijelim je ta...violancea.
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Odgovori