(◕‿-) Mush Mush galerija

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Deda
rank3
Postovi: 53
Pridružen/a: 27.02.2018, 17:59
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Deda »

faceOff je napisao/la: 06.04.2022, 18:40 Da je bilo hladnije možda bi bilo još više vode
Meni je sa svakom kantom tako. Nakon kolonizacije budu lokvice po površini, ali nemam problema s tim
Ne vjerujem da je temperatura naškodila.
Dobre vijesti onda,ja sam vec mislio da ce se kontaminirati sigurno,prvi put nije plivalo ni blizu ovako,
Temperature me bilo strah vise zbog situacije,kontam lokve temp jbt jos samo zaba fali :sunn:
Avatar
Deda
rank3
Postovi: 53
Pridružen/a: 27.02.2018, 17:59
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Deda »

Poor noob je napisao/la: 06.04.2022, 18:57
Deda je napisao/la: 06.04.2022, 17:57 Ovo je ipak malo previse u odnosu na moj,nadam se da je samo agresivan micelij
Ali ja sam danas imao sranje tesko,jucer sam stavio na frutanje i namjestio svjetlost 12-12,valjda kad se svjetlo upalilo diglo je temperaturu,kad sam jutros dosao da prozracim temperatura je bila 30C :-o ,katastrofa,sve je bilo jebeno mokro rekao bih da sve pliva,cijeli dan masem kao lud da barem nesto isusim,evo i slika ali ne vidi se bas koliko je to plivalo
Kakve su sanse da uspije?
media/images4/1649303771.jpg
Ja san svoje isto tako sjeba s grijajucim tapetom, zab ga ugasit jedno 10-15 sati i prezivile su ali je tribalo par dana da se sva ta poplava makne a onda jos jedno 7 dana da krenu pinnovi. Gljive su ispale dosta deformirane, jedno polovica njih, one koje su se formirale par dana prije od ovih ostalih al bile su jestive i okidale su.
Takodjer san ima problem sta tzv Overlayem, procita kisu isusovu na tu temu. Ugl, navodno to nije problem za cubensise al meni su svi ti “oblaci” nakon nekog vrimena krenili rast i odvajat se od povrsine medjutim nista od njih, samo su tako i ostali. Al meni je nesto slicno tome tvome pokrilo cca 25% povrsine a tebi sve..
Nezz, ostavi to jos koji tjedan pa sta bude, sritno 😉
E to su vec lose vijesti #-o :)
Ja sam izvadio pola perlita i ostavio poklopac malo otvoren,nadam se da ispari nesto prije,ne djeluje meni lose zbog izgleda micelijuma vise zbog te vode,svaki put se nadam zabokrecini kad povirim #-o
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 369
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 174 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la faceOff »

Vidiš ujednačene flusheve po netu zato što ljudi vole kačiti samo uspješne growove. Kad je prvi flush tako jednak onda je u igri monokultura
Kod MS a nije uopće čudno da se tako šta događa kao kod tebe i pojam flush ima malo drugačije značenje
Mislim da ti te male niti neće narasti, početi će se otvarati. Bez obzira da li si dunkao ili ne. Supstrat ima u sebi dovoljno vlage da ih dotjera do kraja.

Druga stvar je genetika. Imao sam neke meksičke cubensise. Samo prvi flush je vrijedio. Ustvari samo on je bio i moguć. Milion gljiva i sve su praktično jedan klaster. Kad ih pobereš to je to. Drugi flush bude samo na krpicama površine gdje nije bilo gljiva

A lokve... Jebiga, ne znam kolike su. Ja ih imam. Prvo sam to rješavao tankim slojem vlažnog vermikulita. Neki semi casing. Samo da malčice pokrije površinu, čak ne potpuno. Onako kao da sam poprskao površinu vermom. Ispadalo je ok.
Poslje sam koristio casing od zemlje i verma. Još mi je to i najdraže. Ne vidim razvijanje čvorova i primordije, već odma gljivice. Ali puno manje mentalne zajebancije i brige o klimatskim uvjetima. Luftaš i to je to

Ne znam kako ste pripremali supstrat. Niti jedan kokos koji sam imao ne može držati vodu kao što recepti po netu govore. Na kocku mi bar pola litre manje vode ide. I više. Možda je to razlog za toliki višak vode na površini. A i za manje plodove. Pre mokar supstrat. Uz to je i podložnije kontaminacijama...
Ali kažem, i uz dobar field capacity mi bude viška vlage

Zadnjih par kanti sam išao dotjerati grow do kraja bez verma i bez casinga. Čisto da vidim hoće li biti razlike u broju gljiva, veličini...
I odmah brige.. Fino su se razvili čvorovi, a onda su počeli žutiti. Šta je sad,? Genetika, kontaminacija, vlaga i lokvice...? Na kraju ispalo ok. Sporija je genetika...
Žute točke su se pretvorile u primordiju i gljive.
E, ali ne sve.
Pa sam se pitao kako to ide ustvari. Da li se čvorovi za gljive stvore odmah za sve flushove? Pa neke krenu odmah, ostale u drugom, trećem flushu.. Ili je svaki flush priča za sebe i da se za nove gljive trebaju novi čvorovi nastati
Upratio sam drugi flush i dobar dio tih starih žutih točkica se pretvorio u gljive, ali vidio sam da nastaju i novi čvorići i postaju plodovi.
Nemam neku finu motoriku prstiju, i zato te male gljive poberem koliko mogu bez da jebem površinu supstrata. Koje su sitnije radije ostavim nego da brljam po površini i jebem postojeće čvorove. Isto tako kad dunkam pazim da voda ne ide po površini, već da supstrat pliva u njoj.

Sve što pišem su moja zapažanja i ne izvlačim pravila iz toga niti mislim da bi se itko trebao ravnati po ovom. Meni se tako pokazalo, drugima možda ne.
Nije mi toliko stalo do gljiva, imam ih puno, i previše...
Neodgovorno se igram
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
Deda
rank3
Postovi: 53
Pridružen/a: 27.02.2018, 17:59
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Deda »

Ja prebirem po glavi gdje sam pogrijesio,kao sve sam isto odradio a imam mnogo vise vlage u boxu,e pa nisam odradio ni priblizno isto kao prvi put.
Gdje sam napravio razliku,pa prvi put je kolac bio skroz tanak,mozda 2-3 cm max,gdje god citam pise da treba barem 7-10 cm,e sada sam isao sa duplo vise,od tegli mice supstrtata perlita,sve je islo duplo vise,samim tim i duplo vise vlage u boxu od samoga supstrata,ili se varam?
Znaci po meni nije uopce trebalo stavljati perlit posto ima dovoljno vlage za prvi flush,tako da sam danas izvadio perlit skroz,vidjeti cemo hoce li biti sta bolje,
Sacekati cu dan dva pa ako jos uvijek bude tolika vlaga idem sa casingom,ostala mi je jedna tekla konjsko verm koja je bila viska,vrijedi li da to dodam ili bolje samo verm?
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 369
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 174 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la faceOff »

Stoji to da se plići supstrat brže isušuje
A casing mora biti nehranjiv. Konjsko ne igra. Ni vermikulit u debljem sloju nije dobro rješenje, ali lagano ga samo da pokrije može...
Odlična opcija je zemlja za cvijeće i verm u 1:1 omjeru. S tim da zemlja mora biti čisti treset bez organskih dodataka. Mineralni dodaci ne smetaju
I stavlja se prije pojavljivanja čvorova

Kad sam već tu

Čudna Šuma
slika

Nova igra. Da do ljeta uspijem napraviti monokulturu i testirati. Odmah ću probati u tri tegle. Ako uspije onda jedna ide za g2g, a dvije u mali grow za klonove i printove
slika
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
Deda
rank3
Postovi: 53
Pridružen/a: 27.02.2018, 17:59
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Deda »

Ne diram nista za sada,mozda ubacim patkicu da podigne atmosferu :D :ymparty:
Ova suma je bas suma,svaka cast tko god da je uzgojio ;)
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 369
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 174 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la faceOff »

Deda je napisao/la: 07.04.2022, 21:21 Ova suma je bas suma,svaka cast tko god da je uzgojio ;)
???

slika

Nekropana. Obrati pažnju na pozadinu
slika

I mislim si, koji kurac mi ovo treba. I zato
Jedna odjavna
Pobrana šuma
slika
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
Deda
rank3
Postovi: 53
Pridružen/a: 27.02.2018, 17:59
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Deda »

Ja nisam ni sumnjao,smajli sve kaze zato sad ovaj :p
Nadam se da je ovo tura koja je plivala
Poor noob
rank3
Postovi: 55
Pridružen/a: 07.12.2021, 20:36
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Poor noob »

Deda je napisao/la: 06.04.2022, 22:22
Poor noob je napisao/la: 06.04.2022, 18:57
Deda je napisao/la: 06.04.2022, 17:57 Ovo je ipak malo previse u odnosu na moj,nadam se da je samo agresivan micelij
Ali ja sam danas imao sranje tesko,jucer sam stavio na frutanje i namjestio svjetlost 12-12,valjda kad se svjetlo upalilo diglo je temperaturu,kad sam jutros dosao da prozracim temperatura je bila 30C :-o ,katastrofa,sve je bilo jebeno mokro rekao bih da sve pliva,cijeli dan masem kao lud da barem nesto isusim,evo i slika ali ne vidi se bas koliko je to plivalo
Kakve su sanse da uspije?
media/images4/1649303771.jpg
Ja san svoje isto tako sjeba s grijajucim tapetom, zab ga ugasit jedno 10-15 sati i prezivile su ali je tribalo par dana da se sva ta poplava makne a onda jos jedno 7 dana da krenu pinnovi. Gljive su ispale dosta deformirane, jedno polovica njih, one koje su se formirale par dana prije od ovih ostalih al bile su jestive i okidale su.
Takodjer san ima problem sta tzv Overlayem, procita kisu isusovu na tu temu. Ugl, navodno to nije problem za cubensise al meni su svi ti “oblaci” nakon nekog vrimena krenili rast i odvajat se od povrsine medjutim nista od njih, samo su tako i ostali. Al meni je nesto slicno tome tvome pokrilo cca 25% povrsine a tebi sve..
Nezz, ostavi to jos koji tjedan pa sta bude, sritno 😉
E to su vec lose vijesti #-o :)
Ja sam izvadio pola perlita i ostavio poklopac malo otvoren,nadam se da ispari nesto prije,ne djeluje meni lose zbog izgleda micelijuma vise zbog te vode,svaki put se nadam zabokrecini kad povirim #-o
Isparit ce to, daj im koji dan i luftaj ih s fenom ili kojim ventilatorom. A ako oces mozes i papirnatim maramicama to kupit s povrsine…
Poor noob
rank3
Postovi: 55
Pridružen/a: 07.12.2021, 20:36
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Poor noob »

faceOff je napisao/la: 07.04.2022, 12:33 Vidiš ujednačene flusheve po netu zato što ljudi vole kačiti samo uspješne growove. Kad je prvi flush tako jednak onda je u igri monokultura
Kod MS a nije uopće čudno da se tako šta događa kao kod tebe i pojam flush ima malo drugačije značenje
Mislim da ti te male niti neće narasti, početi će se otvarati. Bez obzira da li si dunkao ili ne. Supstrat ima u sebi dovoljno vlage da ih dotjera do kraja.

Druga stvar je genetika. Imao sam neke meksičke cubensise. Samo prvi flush je vrijedio. Ustvari samo on je bio i moguć. Milion gljiva i sve su praktično jedan klaster. Kad ih pobereš to je to. Drugi flush bude samo na krpicama površine gdje nije bilo gljiva

A lokve... Jebiga, ne znam kolike su. Ja ih imam. Prvo sam to rješavao tankim slojem vlažnog vermikulita. Neki semi casing. Samo da malčice pokrije površinu, čak ne potpuno. Onako kao da sam poprskao površinu vermom. Ispadalo je ok.
Poslje sam koristio casing od zemlje i verma. Još mi je to i najdraže. Ne vidim razvijanje čvorova i primordije, već odma gljivice. Ali puno manje mentalne zajebancije i brige o klimatskim uvjetima. Luftaš i to je to

Ne znam kako ste pripremali supstrat. Niti jedan kokos koji sam imao ne može držati vodu kao što recepti po netu govore. Na kocku mi bar pola litre manje vode ide. I više. Možda je to razlog za toliki višak vode na površini. A i za manje plodove. Pre mokar supstrat. Uz to je i podložnije kontaminacijama...
Ali kažem, i uz dobar field capacity mi bude viška vlage

Zadnjih par kanti sam išao dotjerati grow do kraja bez verma i bez casinga. Čisto da vidim hoće li biti razlike u broju gljiva, veličini...
I odmah brige.. Fino su se razvili čvorovi, a onda su počeli žutiti. Šta je sad,? Genetika, kontaminacija, vlaga i lokvice...? Na kraju ispalo ok. Sporija je genetika...
Žute točke su se pretvorile u primordiju i gljive.
E, ali ne sve.
Pa sam se pitao kako to ide ustvari. Da li se čvorovi za gljive stvore odmah za sve flushove? Pa neke krenu odmah, ostale u drugom, trećem flushu.. Ili je svaki flush priča za sebe i da se za nove gljive trebaju novi čvorovi nastati
Upratio sam drugi flush i dobar dio tih starih žutih točkica se pretvorio u gljive, ali vidio sam da nastaju i novi čvorići i postaju plodovi.
Nemam neku finu motoriku prstiju, i zato te male gljive poberem koliko mogu bez da jebem površinu supstrata. Koje su sitnije radije ostavim nego da brljam po površini i jebem postojeće čvorove. Isto tako kad dunkam pazim da voda ne ide po površini, već da supstrat pliva u njoj.

Sve što pišem su moja zapažanja i ne izvlačim pravila iz toga niti mislim da bi se itko trebao ravnati po ovom. Meni se tako pokazalo, drugima možda ne.
Nije mi toliko stalo do gljiva, imam ih puno, i previše...
Neodgovorno se igram
Ahaa, kuzim. Ma evo dunka san ih nekih 7-8 sati i to da mi voda pokrije i povrsinu i njih pa cu vidit sta ce se desit kroz iducih par dana…
Nadam se da je do vode a ne genetike iako san se pribojava da bi to moga bit problem.
Jasno mi je da je kod njih u igri monokultura a ne MS i nisan ni ocekiva da ce mi sve izrastat u isto vrime al nekako mi je zaj sta ih je ostalo 3x vise nego sta ih je izreslo. Al jbg, ne pomogne li dunkanje zakopat cu ih i vrtal i cekat kisu haha
Prije cca misec ipo san se igra s agarom i uspija san dobit par posudica s rizomorfnim rastom, sad ce i te ubrzo na fruitanje pa cemo vidit ako ima kakvog poboljsanja. Ako ima, vise cu se posvetit radu s agarom, ove san ionako uzgojia jer mi je bilo zaj ne odradit koji g2g, jbg, puno je laksi cili proces.
A po pitanju kokosa nezz, ja san u bauhausa uspija nabavit kocku od 5l tako da to pomalo trosim, omjer vode i kokosa mi je 1/5 ali definitivno bi u igru triba ubacit i vermikulit, svugdi san procita da je to next level u odnosu na sami kokos…
E a po pitanju cvorova i flusheva ja sta san god dosad procita o tome kaze da se u flushu sve valjda poberu pa se dunka i izbaci FAE da bi micelij ojaca i nakon toga se opet krene sa FAE nakon cega krenu cvorovi pa pinovi. Ili san ja to sve mozda krivo skuzija, nadan se da se i storm ukljuci u raspravu, on bi nam to moga pojasnit.
Meni osobno ista situacija ka i tebi, u cca 15 dana od pojave prvih pinnova do berbe napravi nove cvorove i nove pinnove zato me i muci kad to sve dunkat jer nema mi smisla brat gljivice velicine 1cm pa po pitanju toga iman masu nedoumica.
Al opet, nema mi logike da je problem u istrosenosti substrata jer ipak u njemu ima cca 2.5l zita znaci voda ili ipak genetika…

Neka neka, igraj se kad mozes, dobro je to da se ima viska, hehe
Odgovori