Broke Boi Tek (modifikovan)

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
VapeQ1
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 24.04.2020, 07:49
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la VapeQ1 »

vlkoff12 je napisao/la: 13.02.2020, 12:05 22 dan od inokukacije, tegla sa miksom je 100% kolonizovana, zadnjih 36 sati nema pomaka.
Proso je izgleda stagnirao
Pripremljen je medijum kulture na vodenoj bazi u koncentraciji od ~4%. (115ml demineralizovane vode i 4.30g prirodnog bagremovog meda) sud i kultura su pasterizovani broke boi tehnikom
Supstrat je odokativan, kokosov treset, dehidrirani izmet pernatih životinja, mlevena kafa i gips.
Supstrat je pasterizovan oven tek metodom (nije zvanični naziv) supstrat je dakle izmešan, hidriran stavljen u kese za pečenje i umotan u alu foliju i potom stavljen u rernu na 200°C dva sata.

Pošto nemam više grain spawn-a od ove tegle ću probati da napravim nešto malo pečuraka i da uradim G2LC.
Čekam još proso da se kolonizuje pa ću raditi G2G na ostale tegle, iz priloženih eksperimenata ubuduće držaću se kombinacije integralni pirinač, žito i proso pokazalo se kao solidna podloga za kolonizaciju.
Na slici vidite kutiju koja ima ima rupice za FAE ali su trenutno prelepljene flasterom.
https://imgur.com/a/DrnmaSk
Ostatak spawna ću pičnuti u kesu pa šta bude.
Idem sad da se igram laboranta u kupatilu

Do daljnjeg
Nakon koliko vremena su ti se pojavile kontaminacije na integralnoj rizi?
vlkoff12
rank2
Postovi: 26
Pridružen/a: 13.01.2020, 14:45
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la vlkoff12 »

[/quote]
Nakon koliko vremena su ti se pojavile kontaminacije na integralnoj rizi?
[/quote]

Slagacu te, ali mozda posle 6-7 dana, pretvorilo se u mulj i pocelo da smrdi (velika vlaga - visoka temperatura)
:mushh:
VapeQ1
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 24.04.2020, 07:49
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la VapeQ1 »

vlkoff12 je napisao/la: 24.05.2020, 14:18
Nakon koliko vremena su ti se pojavile kontaminacije na integralnoj rizi?
[/quote]

Slagacu te, ali mozda posle 6-7 dana, pretvorilo se u mulj i pocelo da smrdi (velika vlaga - visoka temperatura)
[/quote]
Ja sam 17.5 napravio tegle sa integralnom rizom i prilicno dobro napreduju. Vlaga je na minimum.
Kako mislis mulj? Imas li sliku?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la HypnoToad »

vlkoff12 je napisao/la: 22.05.2020, 12:08 sve tegle cu sterilisati u hipermanganu pa posle u rerni na 200 stepeni, i onda tek inokulacija i ostali bakraci
To je potpuno nepotrebno i beskorisno. Na samim teglama tijekom sterilizacije ne ostane nijedna bakterija. Kupi expres lonac za 30 eura i na miru si. Nikakve fraktalne pasterizacije ili sta vec nemaju smisla ako radis sa zrnjem. Po svemu sto sam procitao, kompliciraš 10 puta više nego što je potrebno, a rezultati su ti nikakvi. Ja sam znao sve to odraditi s 3 promila u krvi, ne bih se sjecao nicega, a sve bi uspjelo. Express lonac je jedina bitna stvar u cijeloj prici.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
vlkoff12
rank2
Postovi: 26
Pridružen/a: 13.01.2020, 14:45
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la vlkoff12 »

VapeQ1 je napisao/la: 24.05.2020, 17:03
vlkoff12 je napisao/la: 24.05.2020, 14:18
Nakon koliko vremena su ti se pojavile kontaminacije na integralnoj rizi?
Slagacu te, ali mozda posle 6-7 dana, pretvorilo se u mulj i pocelo da smrdi (velika vlaga - visoka temperatura)
[/quote]
Ja sam 17.5 napravio tegle sa integralnom rizom i prilicno dobro napreduju. Vlaga je na minimum.
Kako mislis mulj? Imas li sliku?
[/quote]

Nemam sliku, nisam se mozda dobro izrazio, pocne zrno da truli i da se raspada, pa bude sve musavo u tegli
:mushh:
vlkoff12
rank2
Postovi: 26
Pridružen/a: 13.01.2020, 14:45
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la vlkoff12 »

HypnoToad je napisao/la: 24.05.2020, 18:36
vlkoff12 je napisao/la: 22.05.2020, 12:08 sve tegle cu sterilisati u hipermanganu pa posle u rerni na 200 stepeni, i onda tek inokulacija i ostali bakraci
To je potpuno nepotrebno i beskorisno. Na samim teglama tijekom sterilizacije ne ostane nijedna bakterija. Kupi expres lonac za 30 eura i na miru si. Nikakve fraktalne pasterizacije ili sta vec nemaju smisla ako radis sa zrnjem. Po svemu sto sam procitao, kompliciraš 10 puta više nego što je potrebno, a rezultati su ti nikakvi. Ja sam znao sve to odraditi s 3 promila u krvi, ne bih se sjecao nicega, a sve bi uspjelo. Express lonac je jedina bitna stvar u cijeloj prici.

Ne znam koji deo broke boi teka ti nije jasan. Nemam expres lonac niti planiram da ga kupim

Drugo ne vidim potrebu tvog nipodostavanja mog posla. ako ti mislis da tvoj rad u izmenjenom stanju svesti vredi vise od mog minimalnog angazmana oko hobijela gde pronalazim zadovoljstvo i u samom neuspehu tj sticem iskustvo i na jedan odredjeni nacin razvijam sopstenu licnost, nema ti sta da mi se ovako obracas u tredu.
Ja radim neke stvari da vi ne bi morali, ako tii ovo nije dovoljno objasnjenje zasto i kako kompllikujem stvari onda je potrebno da pojedinosti resis sam sa sobom

Do daljnjeg
:mushh:
Avatar
Moon Child
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 16.11.2019, 20:35
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la Moon Child »

Oprosti što ti uljećem u dnevnik, ali evo naučila sam na vlastitom iskustvu pa mogu reći.
Mislim da ti je čovjek samo htio olakšati posao, koliko sam pročitala prilično si se namučio.
Ja sam od 12. mjeseca pokušavala bez ekspres lonac, 4 sata kuhanja u običnom loncu, pečnica, neki mali ekspres koji nije imao dovoljan pritisak sve ali baš sve sam dobila ili wet spot, ili pin mould ili vjerojatno čak i trichodermu.
Dok nisam posudila stari ekspres lonac vjerojatno iz doba Jugoslavije kad su proizvodi još bili kvalitetni, težak, velik lonac sa debelim stjenkama koji vjerojatno ima dovoljan pritisak. Sa njime sam jedino uspjela i evo prije koji dan imala prvu berbu 77g svježe Red Boy :)
IMG_20200527_142742.jpg
U svakom slučaju želim ti sreću u daljnjem uzgoju :)
"Go ahead and let them call you crazy...
Then you are free to do whatever you want."
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la HypnoToad »

vlkoff12 je napisao/la: 27.05.2020, 10:11
HypnoToad je napisao/la: 24.05.2020, 18:36
vlkoff12 je napisao/la: 22.05.2020, 12:08 sve tegle cu sterilisati u hipermanganu pa posle u rerni na 200 stepeni, i onda tek inokulacija i ostali bakraci
To je potpuno nepotrebno i beskorisno. Na samim teglama tijekom sterilizacije ne ostane nijedna bakterija. Kupi expres lonac za 30 eura i na miru si. Nikakve fraktalne pasterizacije ili sta vec nemaju smisla ako radis sa zrnjem. Po svemu sto sam procitao, kompliciraš 10 puta više nego što je potrebno, a rezultati su ti nikakvi. Ja sam znao sve to odraditi s 3 promila u krvi, ne bih se sjecao nicega, a sve bi uspjelo. Express lonac je jedina bitna stvar u cijeloj prici.
Ne znam koji deo broke boi teka ti nije jasan. Nemam expres lonac niti planiram da ga kupim

Drugo ne vidim potrebu tvog nipodostavanja mog posla. ako ti mislis da tvoj rad u izmenjenom stanju svesti vredi vise od mog minimalnog angazmana oko hobijela gde pronalazim zadovoljstvo i u samom neuspehu tj sticem iskustvo i na jedan odredjeni nacin razvijam sopstenu licnost, nema ti sta da mi se ovako obracas u tredu.
Ja radim neke stvari da vi ne bi morali, ako tii ovo nije dovoljno objasnjenje zasto i kako kompllikujem stvari onda je potrebno da pojedinosti resis sam sa sobom

Do daljnjeg
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Sori faco, samo ti udaraj po "broke boi teku", što god to bilo, naravno da mi nijedan deo tog "teka" nije jasan jer je čisto smeće, 100% propalih tegli je odličan rezultat. Ja sam samo htio reći da je expres lonac jedina bitna stvar kod uzgoja gljiva, jer je, ali ti definitivno znaš bolje, svaka ti čast. Čemu onda postavljati pitanja ako napadaš one koji ti daju savjete?
Al dobro, zašto bi meni itko vjerovao, ja iza sebe imam uspješne uzgoje samo 20 vrsta jestivih, ljekovitih i psihoaktivnih vrsta. Isto sam počeo s običnim loncem, i nisam imao nikakvog uspjeha dok nisam kupio express.
Ne kužim ovakvu agresiju, okej bio sam pripit kad sam napisao post, ali sve što sam rekao je bilo dobronamjerno.
I onda me ljudi pitaju zašto više ne dijelim savjete oko uzgoja...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
VapeQ1
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 24.04.2020, 07:49
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la VapeQ1 »

Jasno je da je savjet bio dobronamjeran.
Kockanje je i sa ekspres loncem a kamoli bez njega.
Medjutim, mozda neko zaista ne bude imao ekspres lonac pa ce mu ovi broke boj eksperimenti biti od pomoci.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la HypnoToad »

Većina nas je počela bez expres lonca, i ja sam. I najvažnija stvar koju sam naučio kroz te experimente je da se ne isplati ništa raditi bez expres lonca. Iskreno.
Kad sam spomenuo da sam pijan radio to sve, samo sam htio reći da samu tom stanju zeznuo valjda sve što se moglo zeznuti, ali je uzgoj uspio samo zahvaljujući expres loncu.
Ako ga ne želiš nabavljati zbog mame i tate, što je najčešći razlog, reciim da se želiš zdravije hranitii u njemu kuhati grah, juhe, ili štoveć.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori