Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

nemožeš sterilizirati teglu s vatom koju si ti pravio, izjednačenje pare u loncu i tegli se događa kroz tu vatu...

to je najveća akcija od svega kad si tako lošije opremljen...

probaj s folijom dobro pokriti i obljubiti poklopac, a češ vidjet oče proć voda opet
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la faceOff »

Ja kurca ne razumijem što si napisao :D

Kako misliš
huana.meri je napisao/la: 05.04.2024, 08:18 nemožeš sterilizirati teglu s vatom koju si ti pravio...
...
probaj s folijom dobro pokriti...
Jer
Bogz_Okupaci je napisao/la: 04.04.2024, 22:05 ...probušio rupu na poklopcu, stavio sintetičku vatu..pokrio folijom, stego gumicom, pokrio još jednim slojem folije...
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

hahaha
ja nisam nikad uspio s vatom koju sam pokušavao staviti na poklopac, uglaviti, uvjek mi se zavukla voda, pa sam samo poklopio čepove org i folija alu...
mora se svaka tegla ostaviti odvrnuta ali jako dobro s folijom obljubiti gore, i onda neke povuku vodu opet...

ako su predugo natapano zrno, onda kad se raspuca raspusti tekućinu, netreba ni prejako natopiti zrno a i nakon natapanja ga treba ostaviti na vjetru malo da rasuši, da je na ruku suho...
jednom kad nađeš omjer koliko i šta, ide polako....
radi se o nekakoj fori s kondezacijom, kao kad auto najlonom pokrieš preko zime, uništi ga snjeg jače nego da je nepokriven bio...
praktički ako poklopiš samo poklopcem i pokriješ dobro folijom imaš samo jednu stjenku. no ako imaš vatu i preko poklopljeno s folijom, imaš malu među komoru na poklopcu, sve to u expr loncu drugačije diše, 2 komore, 3 komore, fck chemistry

sam jasniji malo???
lol
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Bogz_Okupaci
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 23.10.2018, 16:32
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Bogz_Okupaci »

Zbunili ste me..radio sam po vodicu od Red na ovom forumu, uzgoj PC gljiva na razi...

huana.meri ti znaci uopce ne busis rupu na tegli prije sterilizacije?

mislim da mi je greska što sam usipao puno vode da ne ispari (jer mi se to jednom dogodilo)...

pokusat cu sve ispocetka...natopit cu ih, pa osusit, pa prokuhat 10 min, osusit na rucniku i dodatno ubrusom, i na sterilizaciju sa manje vode u ekspres loncu..

jedina dilema jel trebam izbušit rupu prije sterilizacije?!
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la faceOff »


Ja i Huana
Zadnja izmjena: faceOff, dana/u 06.04.2024, 18:39, ukupno mijenjano 1 put.
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la faceOff »

Ma buši, vata, folija...
Ako treba mogu ti kasnije stavit slike.

Proces koji me nikad, ali nikad, nije zajebao

Ispiranje, namakanje, ispiranje.
Stavit vodu da proključa a onda unutra stavit žitarice. Kad ponovo proključa kuhat 10 minuta. Da lagano krčka
Istrest u cjedilo. Nek se cijedi 5 minuta.
Istreseš na ručnik i raširiš. Malo okrećeš žlicom. To sve traje 5 minuta. Staviš na ubrus malo da vidiš jel ostavlja trag vlage.
Tegle s vatom, folija...
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
Shulgin
rank2
Postovi: 44
Pridružen/a: 13.10.2016, 22:42
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Shulgin »

slika

Mislim da sam napravio gresku tako sto nisam dovoljno kuvao kukuruz, stoga kukuruz nije upio dovoljno vode. Micelijum jeste dobro kolonizirao kukuruz dok je bio u tegli. Medjutim kada sam prebacio u malu kutiju sa slojevima vermikulita, micelijum nije izbijao na povrsinu. 27 stepeni. Proslo je 7 dana i vec sam se zabrinuo sto micelijum nije izbio na povrsinu. Pogeldao sam sa strane i video da je micelijum oko kukuruza bas suv i jednostavno se ne razvija. Naprskao sam destilovane vode na vermikulit, medjutim ne znam da li je to dobro i koliko moram da naprskam, jer i dalje imam utisak da je nedovoljno vlage. Ima li neko nekih predloga kako spasiti sad ovo, ili da pravim novo?
:mushroom: After you die, you will wake up as an alien, holding a bong, surrounded by other aliens who will ask you how your trip was :mushroom:
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la faceOff »

Ne pratim tzv tekove, ali ovakav način mi nema nekog smisla. Da je pomješano sve zajedno, aj ima smisla iako čisti verm nije baš nešto
Jesi već radio ovako?

I 27 stupnjeva je previše. Sobna temperatura je sasvim ok. Meni je sad na 21 i šiba.
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
Shulgin
rank2
Postovi: 44
Pridružen/a: 13.10.2016, 22:42
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Shulgin »

Uvek sam imao uspesan grow ovom metodom i radim po uputstvu odavde v1.0, Redsh Eric Reality.
Sad ne znam kako da spasim ovo i da resim ocigledan nedostatak vlage. Pokusacu da simuliram kishu sa destilovanom vodom.
:mushroom: After you die, you will wake up as an alien, holding a bong, surrounded by other aliens who will ask you how your trip was :mushroom:
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

ti kad staviš max namočen kukuruz u teglu i poklopiš poklopcem, pa folijom, bez zavrtanja poklopca, imaš sistem spojenih posuda i tlakova, lonac u kojem steriliziraš i tegla, i nema ništa u tim prostorima ni između da prima vlagu, pa kad počne sterilizacija, vlaga se ujednači svuda, kod prenamočenog zrna i prekučanog izadje vodica u teglu, jer sterilizacija mokrog zrna je samo dodatno kuhanje, pa ne pretjerivati sa samim kuhanjem, a ni namakanjem....
ako probiješ rupu i staviš vatu, to je da imaš uspješnu inakulaciju kasnije, da nemoraš otvarati teglu, razumljivo, no ja nikad nisam uspio da mi vata nepopije vode iz pare, niti da to startam.....veće su šanse iznad peći, rerne, lomače, plamena, otvorit steriliziranu teglu i piknut unutra malo spora, tekućig spora, praška od spora...
nikad nisam imao org tegle za to američke, probao sam napraviti ali nisam uspio, pa sam prionio pokušavanju imitiranja lamiranr flow-a....i kutiju sam jednom napravio za sigurnije inakuliranje tegli s otvaranjem....sve može, i na dvoru sam starto nakon kuhanja par tegli, s otvaranjem na vjetru, al s vatom, nikad sreće...
također sam dosta puta inakulirao jigere za rakiju, žesticu, više njih odjednom, manje supstrata, kad krene mic u 0.03 kuruza, za čas je pobjedi sve, pa onda seliš to dalje na zrno pomalo, ili na kokos koji je stabilniji kao supstrat, nema s njim sranja oko kontaminacija...kad imaš teglu 700 ml, vrijeme daje kontaminacijama šansu, dok mic uzme teglu eto u sred ili na vrhu kontaminacije....
sve su to nijanse neke, trikovi, snalaženja, koje sam s godinama kopiranja i blejanja i mozganja dotero do nekog mog načina...
garancija brzog starta su prvo bogate spore, jake, zrele, zdrave, na mali komad supstrata, što prije nateraš da krenu, to prije trće i uzimaju space....
rijetke kulture, stare, su zahebane...
nema bržeg startza nego kad ti mušica zalegne mlade pod šešir gljive, svaka mlada koja se izlegne iz tog nasadi s mikro sporom jednom 5 vrpi govana...
svi ti koraci koje mi radimo indoor se vani odvijaju jednako, samo drugim mehanizmima, omjerima kisika, monoksida, položaj, temp i sl...
komad mice koji zdrav a na nekoliko je cm od kontaminacije, također može nastaviti širenje ko zna i prati svakodnevno razvoj, mic se može prati u hidrogen peroksidu, vreloj vodi na kratko jako izvana, pošpricat alkoholom kvrgu i u teglu, zatvorit, i promućkat da se iznutrica razbije na svjež dodan supstrat...

što se tiće pokretanja mica s zrna da novi supstrat, nema tu filozofije, dodaj ga na mic na zrnu i promješaj, za 3 dana ćeš vidit kako napada na novo zrno...
moraš se igrat...

samo nema odustajanja, samo napad...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Odgovori