Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Gorda »

Naravno da je ok, ne previse vode, da sad sve pliva, ali boze moj, kapljice i kondenzacija su sasvim normalna stvar.

Na par mjesta sam procitao kako ne treba prskati dorektno po kejsingu ili gljivama...ne vidim tu nikakav problem, i kisa pada. Ja sprickam misterom dva tri puta na dan, iz malo vece daljine i sve sljaka bez imalo problema...također i po gljivama. Provjetravanje 7-8 puta dnevno, s tim da nemam rupe na boksu uopce.
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
aljosha23
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 05.11.2013, 22:51
Ima zahvala: 5 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la aljosha23 »

Ja se izvinjavam sa 1000 pitanja, al imam jos jedno :-\
Pozuteo mi micelin koji je izbio na povrsinu, nije mnogo ali poceo malo da zuti.
I ne povecava mi se povrsina koju zahvata. Stavio sam mozda malko vise coco-verm mesavine oko 2.5 cm ali relativno ok napredovala al sad gledam nesto pocelo da zuti.
Ne vidi se na slici najbolje razlika u boji , ali imam jos jednu ciniju pored koja je belosnezna pa lako uocim razliku.
slika
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la pecurko »

To je proizvod metabolizma samog micelija tako da nema šta da brineš. :thumbsup:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

ej? :D ... što se tiče "konjskog" vidio sam da na njuskalu ima ekipe koja ga prodaje kao npr. gnoj konjski (sitni) ... dal isti mogu koristiti za uzgoj :mushroom: ili baš moram prek ljeta na pašnjak i :dreknasibici: ???
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

To ovisi o tome da li je to kompostirano gnojivo sa svime i svačime unutra, ili samo izmrvljeni konjski drek. Ali pošto vidim da imaš pristup profesionalnoj opremi, onda možeš koristiti bilo što, namiješaš supstrat, kupiš par vreća s filterom, i steriliziraš u autoklavu.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

hmmm :-? znači pripremim supstrat kao u onom tvom gajdu jedina razlika je ne u tegle pa u lonac već u vreće pa u autoklav ... poslije tog sve isto, miješam sa koloniziranim zrnjem, inkubiram i stavim pinat, tak?
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Da, ali ono je pasterizirano, u autoklavu vreće steriliziraš 2 sata, i onda tretiraš jednako kao i sterilizirano zrnje. Znači sve se mora obavljati u sterilnim uvjetima, i mora ostati zatvoreno u vrećama dok se potpuno ne kolonizira. Znači u vreću ubaciš kolonizirano zrnje, zatvoriš vreću (strojno, štipaljkom, žicom, nije važno), DOBRO protreseš da se zrnje rasporedi i ostaviš tako dok micelij ne zauzme 100%.
Pošto steriliziraš, možeš unutra ubaciti različite hranjive dodatke, kavu, glisnjak, kompost...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

vidiš vidiš, mnogo zanimljivo... hvala vam lijepo gospon HipnoŽaba :D :thumbsup:
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
aljosha23
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 05.11.2013, 22:51
Ima zahvala: 5 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la aljosha23 »

Opet ja i opet mojih 1000 pitanja.
Kako mi je stajala jedna providna posuda jedno 7 dana bez folije i sad jedno 6 dana sa folijom primetio sam da se nista ne desava sa gornje strane vec danima.
slika
Pa sam resio da pometim malo foliju da vidim sta se desava sa strane , i imao sam sta da vidim. Krenuli si pinovi da rastu.
slika
I sta sad da radim? :sad: Da prebacim u veliku neku posudu pa nek raste to sa strane ili ce to samo da stane sa rastom? plasim se da ne izgnjile ti pinovi kad malko porastu. Hoce li opste da krene neki rast sa gornje stane?
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la pecurko »

Opet ja i opet mojih 1000 pitanja.
Nestrpljiv si.
Slabo si citao, moras zastititi od svetla citav supstrat sa strane...
Nije kasno ni sad...krenuce to sve lepo.
Nego mi se cini i da je premalo vlage, kakav ti je poklopac?
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Odgovori