Meskalin - Peyote & San Pedro

Upoznajte magične kaktuse i sukulente te kako ih uzgojiti
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la silvangoran »

Malo kompliciranija. Odrezani donji dio (najbolje je ako je odrezan ukoso, ne posve ravno) bi se trebao sušiti mjesec do mjesec i pol dana, da se stvori čvrsta opna. Za to vrijeme kakti treba stajati uspravno, ali ne tako da stoji tj. oslanja se na tu odrezanu plohu, nego da je na nekim drvenim štapićima (npr. poput onih za ražnjiće) polegnutima na podlogu (nikako ne zabodenima u njega!). Nakon toga se sadi u zemlju i to tako da bude 5-7cm tijela kaktusa pod zemljom (onom za kaktuse, ili je treba sam izmiješati ima na googlu) i stavlja van, ali ne na sunce, nego tako da ima dnevno malo sunca (nešto kao jača polusjena) ili tako da je pola sata ili sat na suncu, ostalo u sjeni (ali ne da ga pomičeš, nego da ima neko sjenilo ispred). Tek kad počne jako rasti može biti nešto više vremena na suncu, ali niti tada u prvoj godini ne čitavo vrijeme. Zalijevati ga na početku treba obilno, često, ali ne tako da se zemlja pretvori u blato. Kad počne rasti treba ga zalijevati 1x u 7 dana. Preko zime mora mirovati, najbolje ga je unijeti i staviti nekamo gdje je svjetlo, ali nije uopće izložen suncu i ne zalijevati ga, ili vrlo malo 1x mjesečno. Sretno.
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
Avatar
bartul_9
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 10.06.2019, 17:18
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 36 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la bartul_9 »

Jos jedno pitanje.

Dno moga kaktija je osuseno, al nije stajao uspravno.

Dali da ponovno odrezem jedan komadic pa da ga stavim uspravno i osusim, ili da ga pokusam ovako zasaditi?
:sunn: you got nothing to lose
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la silvangoran »

bartul_9 je napisao/la: 08.03.2020, 21:55 Jos jedno pitanje.

Dno moga kaktija je osuseno, al nije stajao uspravno.

Dali da ponovno odrezem jedan komadic pa da ga stavim uspravno i osusim, ili da ga pokusam ovako zasaditi?
Pokušaj ovako ako je već suh. Ali posadi ga da bude oko 7cm unutar zemlje.
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
Avatar
bartul_9
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 10.06.2019, 17:18
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 36 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la bartul_9 »

media/images3/1583766691.jpg

media/images3/1583802061.jpg

media/images3/1583756958.jpg

media/images3/1583833621.jpg

Evo ovako sam složio i zalio dobro vodom. Nadam se da ce se nesto uhvatit, pazit cu ih i sklonit ako je lose vrijeme. Ode imaju oko pola sata, sat sunca dnevno. Stavio sam ih u zemlju za kaktuse na oko 7,8 cm dubine.
:sunn: you got nothing to lose
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la silvangoran »

bartul_9 je napisao/la: 09.03.2020, 12:50 media/images3/1583766691.jpg

media/images3/1583802061.jpg

media/images3/1583756958.jpg

media/images3/1583833621.jpg

Evo ovako sam složio i zalio dobro vodom. Nadam se da ce se nesto uhvatit, pazit cu ih i sklonit ako je lose vrijeme. Ode imaju oko pola sata, sat sunca dnevno. Stavio sam ih u zemlju za kaktuse na oko 7,8 cm dubine.
Dobro je tako. Dobro ih zalij jednom do dva puta u sedam dana, da zemlja bude baš jako mokra. Dobro je u 1l vode staviti pola čepa tekućeg gnojiva za kaktuse, pa ostaviti da stoji i onda s tom vodom zaliti svakoga sa trećinom boce. I pripremiti novu da stoji 7 dana do novog zalijevanja. Zemlja mora biti mokra, ali ne opet da plivaju u vodi.
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
Avatar
bartul_9
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 10.06.2019, 17:18
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 36 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la bartul_9 »

Odlično, hvala ti puno na savjetima. Pogledat cu to tekuce gnjojivo da kupim pa da ih zalijem i sa tim, da im bude sta bolje i ugodnije.

Nakon koliko vremena bi se trebali uhvatit, kad cu znat sa su dobro?

U biti ako pocmu rasti onda je posao dobro napravljen.
:sunn: you got nothing to lose
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la silvangoran »

bartul_9 je napisao/la: 09.03.2020, 15:45 Odlično, hvala ti puno na savjetima. Pogledat cu to tekuce gnjojivo da kupim pa da ih zalijem i sa tim, da im bude sta bolje i ugodnije.

Nakon koliko vremena bi se trebali uhvatit, kad cu znat sa su dobro?

U biti ako pocmu rasti onda je posao dobro napravljen.
Kad se na vrhu pojavi svijetlozelena sjajna boja. To će biti za mjesec-dva. Ali nakon toga raste naočigled ;-) do zime će biti dvostruko toliki koliki je sad.
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
Avatar
bartul_9
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 10.06.2019, 17:18
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 36 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la bartul_9 »

media/images3/1590153745.jpg

Evo mojih kaktusa. Cini mi se da daju dobre znakove, zeleni su na vrhu.. Ne zaljevam ih prečesto, na suncu su mozda 2 sata dnevno i mislim da im je za sada ova veličina vaze sasvim ok.

Mišljenja, komentari i prijedlozi su dobrodošli. :sunn:
:sunn: you got nothing to lose
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la silvangoran »

[quote=bartul_9 post_id=56395 time=1590059940 user_id=5887]
media/images3/1590153745.jpg

Evo mojih kaktusa. Cini mi se da daju dobre znakove, zeleni su na vrhu.. Ne zaljevam ih prečesto, na suncu su mozda 2 sata dnevno i mislim da im je za sada ova veličina vaze sasvim ok.
/quote]

Uspjelo ti je, čestitam! Mogu biti sad i više od 2h na suncu, pola dana slobodno. Veličina vaze je ok za ovu godinu, druge godine moraju u veću ;-).
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
Avatar
bartul_9
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 10.06.2019, 17:18
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 36 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la bartul_9 »

Odlicno. Hvala na savjetima.

Iskreno i nisu zahtjevali puno truda. Kupio gnjoivo, zaljevao ih tu i tamo, al ne previše, nikad da plivaju u vodi, i nasao im dobro mijesto na suncu.

Samo me jos zanima(znam da mogu googlat, al draze mi je ovako dobit savijet), dali da ih sada cesce zalijevam ili jednako? Znaci mogu ih premjestiti negdje gdje imaju vise sunca i to je to. Za godinu vece vaze i ako sve bude u redu za par godina ih posadit negdje u vrt i neka rastu? Ili da ih drzim negdje u kuci u nekim bas velikim vazama? Zivim blizu Splita tako da mislim da bi im klima mogla i odgovarati.
:sunn: you got nothing to lose
Odgovori