Mala pomoc?!

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
drvo.bor
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 23.07.2010, 22:07
 pohvaljen: 4 puta

Re: mala pomoc?!

Post Postao/la drvo.bor »

I nemoj to raditi starcima iza leđa. Kad tad će skužiti da nešto muljaš /:) . Zašto im jednostavno ne bi objasnio svoj novi hoby. Uzgoji koju bukovaću ili shitaku, sprži im koji omlet i slobodan si raditi što god hočeš. Naruči par legalnih spora s neta i kad se starci opuste počni ponovo s psihodelijom :ymhug:
Ako te i pitaju što je to reci im da su to slika Beech-Mushrooms. :D I da ti neće uspijeti ako ih oni ne luftaju dok te nema :ymdevil:
Follow the white rabbit...
jelen

Re: mala pomoc?!

Post Postao/la jelen »

e o tome sam vec razmisljao jako dugo.i mislio sam da pokusam na taj nacim.... :)
imao sam velikih problema sa uzgojem vutre.tako da mi roditelji nisu glupi kako sam ja mislio :) hehehe,ali svakako cu to da pokusam da im objasnim i da im docaram cari pecuraka.ja jako volim pecurke u svakom obliku.iako nisam probao magic mushroms,jeo sam ove jestive ne halucinogen i mnogo su ukusne i jako zdrave! :p za magic mushroms je cekam svoje da jedem,a ne da kupujem od sumljivih ljudi koje prodaju sve i svasta.mnogo je sigurnije,moji prijatelji su imali jako loseg iskustva stim....drvo bor hvala na savetu :ymhug:
Avatar
drvo.bor
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 23.07.2010, 22:07
 pohvaljen: 4 puta

Re: mala pomoc?!

Post Postao/la drvo.bor »

Any time. Tu smo da si pomažemo. ;)
Follow the white rabbit...
Bobsberry

Re: Mala pomoc?!

Post Postao/la Bobsberry »

Moze pomoc oko toga kako se sprema PROSO???/zena u prodavnici zdrave hrane rekla da pije vodu 3/1 u odnosu na rizu.
Hypno je je rekao da je ona odlicna pa reko da probam i to pa mi trebaju instukcije za pripremu..STO JE MOGUCE PRE!!!!!!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Mala pomoc?!

Post Postao/la HypnoToad »

Proso u trgovinama zdrave hrane je oljuštena, i ne valja za tvoje potrebe. Probaj je potražiti u trgovinama kućnih ljubimaca ili sjemenarnama. Nekad je miješana s crvenim prosom i malo pšenice, to je u redu. Samo je važno da je bez dodanih vitamina.
A priprema se obično, kao i raž, staviš je močit 24 sata, nakon toga prokuhaš 10 minuta, ocijediš, pustiš da voda ispari i to je to.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Mala pomoc?!

Post Postao/la mr. gljiva »

kuhanje raži 10min spada pod pripremu raži...nakon što voda ispari trpaš u tegle
i na sterilizaciju
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
Mudrac
rank3
Postovi: 57
Pridružen/a: 10.04.2010, 19:00
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Mala pomoc?!

Post Postao/la Mudrac »

Ljudi izbilo mi oko 10 -ak malih pechurkica na 4 kejka i tako stoje vec jedno nedelju dana,Ne napreduju a ni ne abortiraju....jedna je malo veca od ostalih oko 1.5 cm....
ja mislim da kejk nema dovoljno vode u sebi da ih izgura(odn gotovo sam siguran) nzm sta da radim.napokon su mi krenule posle godinu i 2-3 meseca NEED Help
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Mala pomoc?!

Post Postao/la HypnoToad »

Baci preko noći u lonac hladne vode. To bi trebalo pomoć.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Mudrac
rank3
Postovi: 57
Pridružen/a: 10.04.2010, 19:00
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Mala pomoc?!

Post Postao/la Mudrac »

Hvala ti hypno, da uberem postojece churkice ili da potopim sa njima,
nesmeta im potapanje kad su izbile? javim sta bude i okachim fotku ufcourse :mushroom: :mushroom:
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Mala pomoc?!

Post Postao/la HypnoToad »

Potopi s njima, ništa im nebi trebalo bit, nastavit će brzo rast čim ih izvadiš iz vode.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori