Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la faceOff »

Folija upravo služi tome da se ne uđe vlaga. Tlak u loncu priljubi folijju tako da nema šanse da išta uđe ako nivo u loncu nije visok

A u SABu jedino što radim je kad pravim soluciju od printa
Sve ostalo vanka
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
Shulgin
rank2
Postovi: 44
Pridružen/a: 13.10.2016, 22:42
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Shulgin »

Upravo tako, folija je bila barijera protiv vlage. Kukuruz je dosta tvrd. Prosli put kad je uspeo grow, kuvao sam ga maltene do raspadanja. Sada nisam pa je ostalo celo seme, ali samim tim nije upilo dovoljno vlage. Simulirao sam kishu po vermikulitu, da dodam vlage, pa cemo videti. Nema sta da izgubim.
:mushroom: After you die, you will wake up as an alien, holding a bong, surrounded by other aliens who will ask you how your trip was :mushroom:
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

faceOff je napisao/la: 08.04.2024, 19:04 Folija upravo služi tome da se ne uđe vlaga. Tlak u loncu priljubi folijju tako da nema šanse da išta uđe ako nivo u loncu nije visok

A u SABu jedino što radim je kad pravim soluciju od printa
Sve ostalo vanka
folija služi da fizički odvojiš unutrašnjost tegle i kad je, jer mora, čep odvrnjen, radi izjednačenja tlakova, a ako staviš vatu, onda možeš i zavrnut čepove, ali vlaga pod pritiskom koja je u zrnu če izjednačit kompletno stanje vlage unutar tegle do folije, i samim time natopiti vatu...

flasteri kroz koje se injektiraju američke tegle nisu vata nego sintetika koja je gusta i neupijajuča, neprima na sebe i nepropušta sranja...

sad pričamo o najjednostavnijim pritiscima u dve posude koji se izjednalavaju, bez mjerenja praktički, a da se krene u kemiju, kristalizacija, razbijanje koje kako molekula, pa nema tu fulanja u stupanj možda...

na žalost, to se neuči, to se rodiš trknut za to, i na nesreču ja nisam tako trknut...

Bog je Čovjeku davao nebrojno puta šansu, pomoć, varo je, tako i ja, pomažem kad treba mom miceliju kako god znam...
Jedno zrno nekad vrača sve na prave staze, samo treba biti tu kad se treba pomoć...
Sad su krasna vremena vani, treba koristiti dnevni vjetar i temperature za sve igre i spašavanja...svakom centimetru nekog micelija se može dati šansa, to je tako malo vremena i ulaganja, nekoliko zrna, komadič drveta, travke, mahovine :mushroom: :mushroom: :mushroom:
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la faceOff »

Pa i stavljam sintetičku vatu. Izvadim iz jastuka.
A radi te vlage nema straha od kontaminacije.
Ali, svako radi po svom
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

super ako si našao sistem....
čim se vata koja skuplja vlagu, dotakne prilikom inakulacije spora, prostora sobe, kontaminacije se zakelje na vatu izvana, pitanje je samo vremena kad će pretrčat kroz vatu u teglu...
ja dobim nervni slom kad vidim ukapljenost u tegli nakon expres lonca, a pogotovo kad sam vidio mokre vate 15 puta....nervni slom na kub...
kad se bogati špric spora stisne na zrno koje nije ukapljeno, ima prostora da upije još vlage, onda te spore s vlagom lete u zrno na slador, a kad je zrno full mokro, onda duže traje start...

još jedna stvar: kako ti se sintetička vata iz jastuka ne rastopi na tim tempovima, imaš neke NASA jastuke, tata radi u raketnom pogonu, lol
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la faceOff »

huana.meri je napisao/la: 09.04.2024, 09:14...
Nešto mislim...
Poklopci su bez rupe, ali poklopac ne zategneš do kraja pri sterilizaciji. Pokriješ folijom...

A nakon inakulacije?
Da li stegneš poklopac do kraja?

Pitam to iz razloga što uvijek kad stavljam vatu gledam da ne bude ni prečvrsto ni prelabavo. Ako funkcionira sa zatvorenom teglom, onda zbilja ne trebam sitničariti oko toga
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

da da, nakon inakulacije zarva do ibera
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

konkretno najbolje uspjehe sam imao sa svojim koktel čašama i duplom alu folijom, nikakvi čepovi jer nepostoje, a čaša sam imao na vagone...
posložim sve čaše na dno lonca s krpom, ručnikom, vode da ima 4 prsta, u svim čašama kuhan kuruz, poklopljene sve duplom alu, i poklopac na lonac i kuhaj sat i neš,
kasnije s alkoholom inakuliram čaše, pazim, jer odižem jedan sloj folije a drugi bušim, nakon igle samo poklopim drugi sloj nazad i prebrišem alkoholom rub folije, čaše malo...neodižem cijelu foliju, samo jedan sloj rubno, da gurnem ispod iglu i probijem prvi sloj alu, kapiš?
praktički kockam se, ali sam imao pola pola uspjeha protiv kontaminacija, a dobro je jer ipak diše, nije herm zatvoreno pa da zafali kisika....
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Odgovori