✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Odgovori
Devlax bgd
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 18.01.2024, 09:51
Ima zahvala: 3 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la Devlax bgd »

Zibr je napisao/la: 23.01.2024, 21:25
Danchi22 je napisao/la: 14.04.2023, 04:11 Jeli itko probao narucit spore od https://gluckspilze.com/
Neka austrijska firma...
vec 3 puta narucivao spore bez problema svaki put stignu za 10ak dana
U kom obliku, kao pismo? Deluje diskretno i to? U koju drzavu ti je stiglo tj odakle si? Ja planiram iz Beograda pa prikupljam info..
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 358
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la faceOff »

Devlax bgd je napisao/la: 28.01.2024, 22:27 U kom obliku, kao pismo? Deluje diskretno i to?
Naručivao sam i diskretno je, ali sam preko maila to unaprijed zatražio.
Vjerovatno bi i bez zahtjeva tako došlo.
I printovi su bili čisti
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Mimi91
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 31.03.2024, 19:28

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la Mimi91 »

Pozdrav,
Namjeravam naruciti spore, no pomalo me strah jer sam vidjela da su neki clanovi foruma imali problema ( posiljka zadrzana na policiji).
Vidim da se ne preporuca narucivati citav grow kit iz tog razloga vec samo spore, a neki takoder spominju da treba narucivati printove, ali nikada spriceve ( sto su printevi a sto spricevi??)
Postoji li jos nesto na sto trebam obratiti pozornost da bi izbjegla zavrzlame oko legalnosti? Je li placanje kreditnom karticom s mojim imenom ok?

Molim vas pomozite pocetnici u nevolji :)
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la huana.meri »

po jeziku smatram da si u RH, slobodno naruči u biločemu i ako pitaju na preuziumanju kažeš da je to kultura za mikroskopsko gledanje...svejedno što uzmeš, mikroskopom smiješ gledat, nesmiješ posadit, a to češ normalno i napravit s vrmenom....ako za sebe to sadiš doma jedan komad, nemaš straha i brige po meni ako si u RH.
što se dalje tiće, moraš malo još proučit tematiku, šprice su ti spremne za start, nemoraš brinut o sterilnosti printa, ako uzmeš print moraš sama napravit špric...
spore moš naručit odakle god očeš, neznam pravo da ti kažem odkuda se kupuje više, davno sam kupovo...

biće neko pametniji možda...
ja ti mogu sperat možda serbica spore, domačice naše drvenuše, a za dalje se moraš snać
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 358
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la faceOff »

Mimi91 je napisao/la: 31.03.2024, 19:35 ...
Znam par ljudi da su naručivali grow kit bez problema. Po nekoliko puta. Danas se toliko toga naručuje preko interneta i protok protok robe je ogroman. Nema straha da će otvarat. Pogotovo pakete iz EU (ako si u Hr).
A i da otvore što će naći? Ništa nelegalno

Spore print ti sama moraš staviti u sterilnu vodu i uvući u špricu. I to sve u sterilnim uvjetima. Najzajebaniji dio uzgoja
A špricevi... Taj najzajebaniji dio su već oni napravili
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
Naarayan
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 05.10.2015, 09:02
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la Naarayan »

faceOff je napisao/la: 01.04.2024, 07:28
Mimi91 je napisao/la: 31.03.2024, 19:35 ...
Znam par ljudi da su naručivali grow kit bez problema. Po nekoliko puta. Danas se toliko toga naručuje preko interneta i protok protok robe je ogroman. Nema straha da će otvarat. Pogotovo pakete iz EU (ako si u Hr).
A i da otvore što će naći? Ništa nelegalno

Spore print ti sama moraš staviti u sterilnu vodu i uvući u špricu. I to sve u sterilnim uvjetima. Najzajebaniji dio uzgoja
A špricevi... Taj najzajebaniji dio su već oni napravili
Čekaj malo, mislim da griješiš. Kako ćeš napraviti u sterilnim uvjetima špricu? Mislim, svakako da je najbolje tako, no gdje ćeš to uraditi? Ja sam ih u SAB-u radio i sve je ok ispalo. Bitno je da bude čisto onako kako SAB treba biti, no ne i sterilno. Meni to nije bilo ništa posebno zajebano 🤷, mislim može se zeznuti, no fakat...
Mislim ako sam te dobro shvatio, volio bi joj pomoć.
People have to follow their hearts, and if their hearts lead them to WalMart, so be it
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 358
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la faceOff »

U pravu si. Krivu riječ sam upotrijebio. Ne mogu biti sterilni uvjetu u SABu. Ali je u velikoj mjeri sanitiziran.
Najzajebaniji je dio priče jer je to prvi korak bez kojeg nema gljiva.
Da se kontaminira substrat čak možeš izvući nešto, ali ako imaš kontaminiranu špricu zakurac je sve.
Uz to ne znaš je li print uopće čist. Možeš ti napravit sve kako treba a da ne uspije.
Proces nije zajeban, ali svejedno je po meni najkritičniji dio
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la huana.meri »

spore se moraju napraviti bogati špric, da ima što više matematičke šanse za što više istovremenih inakulacija, pa i ako je u sporama neki kontam se aktiviro, ide odma borba i fajt za opstanak, no brojčano ako je špric bogat, dupli print, trodupli u jedan špric, šanse su puno veće...
ko ima šeširić gljive npr. suhi, nema print, najbolje je i najbrže i matematički najizglednije da se taj šešir gljive stavi u čašu, teglu zaklopljenu, i kapne se 3 kapi vode u suhi šešir, tu mora krnuti micelij, onda iz šešira ide transfer na zrno, pa tako redom...nekad cijeli šeširić za tili čas, par dana, bude miceliziran, onda je lako, samo ga se baci u supstrat...u tom šeširu koji nije sterilan bio ima svakako kontaminacija, koje jednostavno nemogu uspjetu od broja spora, milijardi koje se bore rotiv tih par kontaminacija, samo mi to nevidimo...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Odgovori