Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Pecurkica♡
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 14.02.2023, 14:29
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Pecurkica♡ »

Vodimo. Prekrio je 😁 sad me brine nesto drugo.. Znam
da je greska sto je preblizu svetlo (pvaj put sam morala tako), da li su mi zbog toga cudne? Il tripujem xD
media/images5/1686800225.jpg
media/images5/1686785631.jpg
Avatar
Pecurkica♡
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 14.02.2023, 14:29
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Pecurkica♡ »

Neka preporuka je da sijalica bude oko 140cm od supstrata? Mn je oko 35cm...
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 505
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 197 puta
 pohvaljen: 236 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

sila lumena nije bitna kod gljiva kao kod kanabisa, konoplje....
lajt svijetlo, pored prozora im je ok, koliko imam iskustva...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
Pecurkica♡
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 14.02.2023, 14:29
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Pecurkica♡ »

Pozdrav svima 🤗 Da li mi mozete dati neko savet, sta da radim.. Znam da je teško u ovom periodu uzgajati. Pre 2 ned sam ih spustila u box, imaju pinove, na nekom kejku su krenule da rastu ali jako jako sporo. Temp je oko 27°. Ne znam da li da drzim klimu upaljenu ceo dan. Il cesce da luftiram (vise od 4x).. ili da sto pre uzmem ovlazivac vazduha, i u box.. Hvala unapred na savetima 😊
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 505
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 197 puta
 pohvaljen: 236 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

probaj ih stavit na mjesto po noći di je hladnije, podrum...pa eventualno da u nekom dijelu dana dodje na 27....nisam siguran da su ti abortirali pinovi radi 27, na 27 se baš izbacuju brzo ko bagerom, ugl. je cilj terat na 24 recimo, jer sporije rastu, sazrijevaju, duže žive i proizvode spojeve koje mi njegujemo....
ako su krenule i stale, a luftaš kažeš, možda ti je vlaga niska, ali baš da ni jedna nebi narasla nevjerujem...daj neke slike, ovako je teško
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
Pecurkica♡
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 14.02.2023, 14:29
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Pecurkica♡ »

Nemam podrum, u zgradi zivim. Nista, ostavljavu klimu preko dana, da drzi tako na 24°. I vise cu prskati. Samo da mi ne kontaminira, 5 kejkova su mi isti, a na šestom su narasle 4-6cm. I menjaju boju..sad vidim pod blicem.
media/images5/1690213677.jpg
media/images5/1690175226.jpg
media/images5/1690166017.jpg
media/images5/1690155668.jpg
Avatar
Pecurkica♡
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 14.02.2023, 14:29
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Pecurkica♡ »

Te sto su malo narasle, stoje tako 4 dana..
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 505
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 197 puta
 pohvaljen: 236 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

tebi sećini sporo, ali rastu skroz, za 3 dana skidaš to šta otvori klobuk...
ovo smećkasto, naranćasto, kako je već a da nije bijelo, neznam što je, ćekaj nekog još malo pametnijeg ili reži i otkloni...
micelij mi se čini jak dosta svuda, nemoj nestrpljivo da ukenjaš sve...
na većoj površini kad želiš da pina i krene da rodi više, treba dobar supstrat koloniziran i vode dovoljno, da kad krenu i potegnu da ima za sve da završe, i normalno, što ih više raste, više kisika treba, luftanja...neke nek kontaminira kolaće al neće sve...
mislim da imaš vode dovoljno i prekini špricat, samo luftaj 4 puta dnevno, 5, ako se sjetiš...kad god proluftaš i zatvoriš vlaga odma preuzme sve i one imaju super uvjete, ukapljena voda koju špricaš radi probleme,,,,kad završiš sve samo dunkaš, nikako špricanje...
ja bi ono sumnjivo odrezo, ili bacio sve ili pola zdravog vani negdi u kantu namješo na divlje sa svime i zaljevo pomalo...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
Pecurkica♡
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 14.02.2023, 14:29
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Pecurkica♡ »

Hvalaa puno na savetima, javljam se za ned dana 🤗
Avatar
long_pipe_magician
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 06.01.2014, 11:38
Ima zahvala: 74 puta
 pohvaljen: 30 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la long_pipe_magician »

Nabavio sam dobru genetiku. Klonirao od svjezih gljiva koje su provjereno već godinama na samom vrhu što se tiče potencije. Uzgojio ih. Sušio u dehidratoru na 70 stepeni oko 12 sati. Nekad više, nekad manje, da budu skroz suhe. Podijelio ih uokolo i sam sam ih jeo, i vidim da nije to to. Jače su od svih koje sam prije imao ali izostaju vizuali i kad ih uspoređujem sa originalnom genetikom nisu al pari. Na pojedenu istu količinu moje su slabije. Zaaašto i kako to mogu promjeniti.
Čovjek koji ima originalnu genetiku ne želi reći ništa o pojedinostima uzgoja. Ni ne zna da sam ukrao genetiku.
Neka caka mora postojati. Jel postoji kakva knjiga, provjerena znanstvena istraživanja što sve, u kojoj mjeri i na koji način utječe na potenciju? Jer ovo je frustrirajuće. Njegove gljive su uvijek bijele sa modricama i iznutra su bijele i plavkaste. Izgledaju kao da nisu sušene u dehidratoru. Ne znam više što bi moglo bit
Odgovori