(◕‿-) Mush Mush galerija

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Themistocles
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 22.01.2021, 21:19
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Themistocles »

Zasto se jebati sa pšenicom sa razi irs kad integralnom pirincu ne treba ekspres lonac i najbrza kolonizacija ubedljivo kao i najprostiji nacin za spremanje,otvoricu novu temu o tome kad nadjem loma vremena,za sve one koji nemaju ekspres lonac i sve one koje koci manjak/visak vlaznosti u zitaricama.
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 176 puta
 pohvaljen: 235 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la faceOff »

slika

Pomolit se bogovima i kreće outdoor. Star je print, pa će čekat par dana. Al nekako mi je sumnjiv, loše zapakiran... al vidjet ćemo...
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
zvonac
rank2
Postovi: 29
Pridružen/a: 14.01.2021, 10:18
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la zvonac »

faceOff je napisao/la: 14.06.2021, 20:35 slika

Pomolit se bogovima i kreće outdoor. Star je print, pa će čekat par dana. Al nekako mi je sumnjiv, loše zapakiran... al vidjet ćemo...
Preskaceš test na agaru?
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 176 puta
 pohvaljen: 235 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la faceOff »

Nemam volje trenutno. Ni vremena ni prostora. Borim se sa ženom i djecom za svaku sekundu i svaki cm2 u kući.
Napravit ću 12 tegli od 2 šprice. Pa ako prođe radim i g2g, a ostale u frižider.
Ako ne prođe, imam u frižideru dvije šprice od prije. B+ i neka nemam pojma koja.
Ne da mi ih se sad jer B+ loše kolonizira supstrat i počme izlazit di koja gljiva prije nego micelij kolonizira. Nema pravog flusha. O outdoru govorim
Ova druga je neuredna. Velike, male, svakakve.
Mislio sam ih za zimu ostavit i igrat se sa agarom, kloniranjem
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
harp
rank5
Postovi: 176
Pridružen/a: 09.06.2021, 10:27
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la harp »

faceOff je napisao/la: 15.06.2021, 15:26 Nemam volje trenutno. Ni vremena ni prostora. Borim se sa ženom i djecom za svaku sekundu i svaki cm2 u kući.
Napravit ću 12 tegli od 2 šprice. Pa ako prođe radim i g2g, a ostale u frižider.
Ako ne prođe, imam u frižideru dvije šprice od prije. B+ i neka nemam pojma koja.
Ne da mi ih se sad jer B+ loše kolonizira supstrat i počme izlazit di koja gljiva prije nego micelij kolonizira. Nema pravog flusha. O outdoru govorim
Ova druga je neuredna. Velike, male, svakakve.
Mislio sam ih za zimu ostavit i igrat se sa agarom, kloniranjem
koji tek koristiš?
svakako ti savjetujem da savladas agar. mss sprica na zrno je losa metoda.
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 176 puta
 pohvaljen: 235 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la faceOff »

harp je napisao/la: 17.06.2021, 12:35 ...

Nije toliko to loše. Neujednačeno je i svašta, ali kao prvi korak u nekoj selekciji je dobro. Ne vidim način za veću genetsku raznolikost, a to je ono što mi treba.
Izdvojit dvadesetak gljiva na agar, odabrat najagresivnije...
A tek? Nemam ga za van. Konjsko, kokos, slama, verm, gips... bilo što.
Ove godune ću probat nešto drugačije, neka kombinacija in/out pristupa. Tako da će biti kokos, verm, gips
Al budemo vidjeli sve. Kad vidim da je ok sa teglama, valjda ću otvorit dnevnik
Nego, jel znaš ima li gdje kod nas nabaviti filter 0.2 mikrona. Da je u obliku "papira"?
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
harp
rank5
Postovi: 176
Pridružen/a: 09.06.2021, 10:27
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la harp »

faceOff je napisao/la: 17.06.2021, 13:57
harp je napisao/la: 17.06.2021, 12:35 ...

Nije toliko to loše. Neujednačeno je i svašta, ali kao prvi korak u nekoj selekciji je dobro. Ne vidim način za veću genetsku raznolikost, a to je ono što mi treba.
Izdvojit dvadesetak gljiva na agar, odabrat najagresivnije...
A tek? Nemam ga za van. Konjsko, kokos, slama, verm, gips... bilo što.
Ove godune ću probat nešto drugačije, neka kombinacija in/out pristupa. Tako da će biti kokos, verm, gips
Al budemo vidjeli sve. Kad vidim da je ok sa teglama, valjda ću otvorit dnevnik
Nego, jel znaš ima li gdje kod nas nabaviti filter 0.2 mikrona. Da je u obliku "papira"?
nije toliko stvar u raznolikosti plodova, koliko sklonosti kontaminaciji.
za substrat it samo treba 2l vermikulita, 4l kipuće vode i jedna cigla kokosovih vlakana (650g). nikakav gips, konjski gnoj, slama.
kaj ce ti takav filter? za vrećice? vjerojatno s ebaya ili amazona.
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 176 puta
 pohvaljen: 235 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la faceOff »

Nisam totalna neznalica. Odradio sam dosta cubensisa unutra i vani. I jestivih
Naručivao sam printove davno sa fsre i sa free spore espana, i niti jednom nisam imao problem sa kontaminacijama
Što se supstrata tiče, jasno je da ne treba ništa više od onog što kažeš. Ali na to 5% gipsa čini razliku
A ostalo... kad radiš vani i kad kontaminacije nisu toliki problem, hranjivije podloge nadjebu sam kokos za par stepenica
A stvar je i u razbijanju monotonije. Igra.
Švapska urednost i preciznost su mi uvjek bile mrske
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1248
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 554 puta
 pohvaljen: 461 put

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la AFX »

faceOff je napisao/la: 17.06.2021, 23:00 A stvar je i u razbijanju monotonije. Igra.
Švapska urednost i preciznost su mi uvjek bile mrske
Upravo to :thumbsup:
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
harp
rank5
Postovi: 176
Pridružen/a: 09.06.2021, 10:27
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la harp »

faceOff je napisao/la: 17.06.2021, 23:00 Nisam totalna neznalica. Odradio sam dosta cubensisa unutra i vani. I jestivih
Naručivao sam printove davno sa fsre i sa free spore espana, i niti jednom nisam imao problem sa kontaminacijama
Što se supstrata tiče, jasno je da ne treba ništa više od onog što kažeš. Ali na to 5% gipsa čini razliku
A ostalo... kad radiš vani i kad kontaminacije nisu toliki problem, hranjivije podloge nadjebu sam kokos za par stepenica
A stvar je i u razbijanju monotonije. Igra.
Švapska urednost i preciznost su mi uvjek bile mrske
svi printovi su donekle kontaminirani, jer spore su inherentno prljave radi samog procesa stvaranja spora.
vise se odnosim na mss direktno na zrno. tu bakterijske kontaminacije prevladaju (mokra nekolonizirana zrna pritisnuta uz staklo). nije da ne funkcionira, ali veca je sansa za kontaminaciju.
kokosova vlakna nisu hranjiva. ona su substrat radi vlage i zaštite otkrivenih zrna. čim imas hranjiv substrat, automatski imas vecu sansu za kontaminaciju.
gips , poput h2o2 nema apsolutno nikakve potrebe u ovom hobiju...
shvacam to o svapskoj urednosti i ganjanju razlicitih phenotipova, ali ja preferiram pun tub provjerene genetike.
Privitak/ci
Screenshot_20210618_121424.jpg
Odgovori