Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
ching
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 06.12.2015, 18:29
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la ching »

HypnoToad je napisao/la:Od kud ti te gluposti molim te?? Ćeš mi onda objasniti zašto ta vrsta ne može prirodno rasti u našim uvjetima? Ne bi li spore ostale žive na konjskom dreku i spremne za proljeće?
Ajde stavi print u zamrzivač na dva mjeseca pa provjeri klijavost, testiraj tu svoju teoriju.

https://books.google.hr/books?id=IYrYT0 ... &q&f=false

107. stranica

i usput,tegla s micelijem mi je već 2 sata na - 18,iskoristit cu je za 10 dana,možda umre a možda i ne jer kad padne temperatura samo stane sa razvojem i čeka priliku sa pravom temperaturom,a spore inače držim u zamrzivaću,sad radim pokus s micelijem pa bumo vidli..a i gljivice od kefira i kombuhe držim na -18..

to nisu gluposti,to je priroda... na apsolutnoj nuli spore traju vječno !
i sve što govorim,ne govorim ja,nego puno čitam i pišem što pročitam...

umjesto da budemo sretni što smo naučili nešto novo,naš ego se buni jer kriva naučena i ukorijenjena informacija gubi tlo pod nogama.. zato svijet i jest u ovakvoj tami.. Amen!
Blato je normalna stvar kad pada kiša !
Najbolji trip je bad trip! ;)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Hahahahahahahahahahahahahaha obožavam to, kad god se nekome kaže da je u krivu, odmah se optužuje tuđi 'ego'!! :)) :)) =)) 107. stranica vrlo prikladno nije vidljiva u ovom pregledu.
Psilocybe cubensis ne može preživjeti temperature smrzavanja. I uspoređivanje kefira, P. cubensis, bukovače i E. coli je... pogrešno.
Vjeruj ti što god želiš, mene apsolutno ne dira 'ego' i potreba da budem u pravu. Jedino što mene pokreće je znanje i ispravne informacije. Bilo bi tužno da netko pročita netočne informacije koje je netko izvukao iz svoje glave i slijedi ih.
Gljive kao i svi drugi organizmi imaju vrlo velika odstupanja i prilagodbe specifične za svaku vrstu. P. cubensis je prilagođena tropskim uvjetima i umire ispod 0 stupnjeva, P. cyanescens je prilagođena umjerenim uvjetima, lako preživi zamrzavanje, ali umire iznad 30 stupnjeva. To je priroda.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
ching
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 06.12.2015, 18:29
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la ching »

107. stranica nije vidljiva jer imaš pre slab kompjuter ili vezu s internetom i ne možeš pričekat 5 sec da se otvori..
Blato je normalna stvar kad pada kiša !
Najbolji trip je bad trip! ;)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Stranice od 31. do 150 nisu prikazane u ovom pregledu.
EDIT:
Vidio sam screenshot tog dijela teksta, i sve je vrlo jednostavno za shvatiti svakome tko to želi. Oni govore vrlo općenito za sve sjemenke i spore, da mogu preživjeti niske temperature ako su potpuno dehidrirane i trenutno zamrznute u tekućem dušiku. To je činjenica, vrijedi čak i za pelud, ali mi govorimo o manje-više prirodnim uvjetima. U takvim uvjetima sporog zamrzavanja spora sa određenim postotkom vode, kristali leda probijaju stanične membrane i ubijaju sporu. I to je opisano na toj stranici teksta. Neke vrste su donekle prilagođene takvim uvjetima i mogu preživjeti, dok neke uopće nisu. Tako da ako nemate doma pri ruci tekući dušik, rađe nemojte zamrzavati spore P. cubensis. ;)
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
ching
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 06.12.2015, 18:29
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la ching »

ja konkretno kad uzimam printeve odrežem veliki komad folije,obrišem alkoholom,onda mali komadić koji skroz stane ispod čaše,njega i čašu također alkoholom i onda držim klobuk 24 sata pa ga skinem i onda to još stoji par dana dok se skroz ne makne kondenzacija s printa,odnosno dok ne bude skroz suh i onda takav print na -18,tako sam uvijek radio jer volim da spore otpadnu čim se zgužva folija,da ne moram strugat nožem,pa pukne folija itd..i jedini problem je što im treba 3-4 dana u šprici uz mućkanje da se napiju vode dok kad nisu dehidrirane se napiju u 24 sata... :)
Blato je normalna stvar kad pada kiša !
Najbolji trip je bad trip! ;)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Okej, priznajem, to je izvedivo. Ali svejedno smatram da je pre riskantno, pre više ovisi o količini vode u sporama, i preživljavanje je bolje na +4. Ali ako tebi funkcionira, samo tako nastavi! :thumbsup:
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Što znači, najbolje bi bilo spore držati u frižideru ili na sobnoj temperaturi ? :) Sad ste mi zainteresirali.
I šta mislite, koliko spore podnose promjene temperature (premještanje spora iz frižidera i sl.) Kontam spore su na sve te promjene temperature prirodno navikle. Ispravite me ako griješim.
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Malbasha »

ching je napisao/la:tegla s micelijem mi je već 2 sata na - 18,iskoristit cu je za 10 dana,možda umre a možda i ne jer kad padne temperatura samo stane sa razvojem i čeka priliku sa pravom temperaturo

mislim da ce prezivit nekako, al sigurno mu ne ide u korist da ga probadaju kristalići leda, buduci da je vode micelij pun :129fs238648:
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Moj ego mi je rekao da zamrzavanje micelija P. cubensis mu znaci sigurnu smrt. :) I nece vjerovati cak i ako netko kaže da mu je preživio, bez dokaza. :)
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
ching
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 06.12.2015, 18:29
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la ching »

Malbasha je napisao/la:
ching je napisao/la:tegla s micelijem mi je već 2 sata na - 18,iskoristit cu je za 10 dana,možda umre a možda i ne jer kad padne temperatura samo stane sa razvojem i čeka priliku sa pravom temperaturo

mislim da ce prezivit nekako, al sigurno mu ne ide u korist da ga probadaju kristalići leda, buduci da je vode micelij pun :129fs238648:
micelij ima toliko minijaturnu strukturu da bi se vrlo lako moglo dogodit da preživi,ali toliki ?(upitnik) je prisutan da stvarno samo pokus može pokazati istinu...ne mogu tvrdit ni da ce preživit niti da ce umrijet...baš je šansa 50/50


HypnoToad je napisao/la:Moj ego mi je rekao da zamrzavanje micelija P. cubensis mu znaci sigurnu smrt. :) I nece vjerovati cak i ako netko kaže da mu je preživio, bez dokaza. :)
HypnoToad je napisao/la:Možeš staviti u frižider, nema problema.
U zamrzivač nikako, Psilocybe cubensis i temperature ispod nule nikako neidu zajedno! One su tropska vrsta i ČAK NI NJIHOVE SPORE, a kamoli micelij, nemogu preživjet zamrzavanje.

tvoj ego je za sada djelomično u krivu jer spore ne umiru na -18,a za 9 dana + još 10 dana inkubacije bumo vidli hoce li tako i ostati ili ce biti skroz u krivu...
tegla više-manje,ionako gljive bacam u kompost jer neznam što ću s njima,ne mogu sve pojest...
Blato je normalna stvar kad pada kiša !
Najbolji trip je bad trip! ;)
Odgovori