Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la CAM »

Otkud mi to, od 20 ak kontaminiranih tegli, a niti jedan kontaminiran kolač, koji završi u pola vremena od kejsinga, razdjeljen na 20 kolača dodje na isto... uslovi? 28-29 temperatura, vlažnost 80-100 posto , shotgun terarij...

:cheesy:
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Samo zato što si ti nesposoban ne znači da kejsing ne valja. :p
Mislim da, naravno da ne valja, to je silovanje gljiva, jedino što je vrijedno vremena i truda je prirodni supstrat (konjski drek).
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la CAM »

O cmonn, dosta više o izmetu, iskuhavanje slame, krumpira i gibsa, ti bućica fakat kao da im praviš gibanice [-(
Oh inako sam stoned :ymdevil:
goa gil
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 27.10.2010, 13:40
 pohvaljen: 2 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la goa gil »

Pozdrav..
Potreban mi je opet vas savjet, telge se več približavaju kraju, i moja želja je probati rez effect..
Čitao sam u metodama uzgoja ali mi nije jasna jedna stvar, dali se stavlja vermikulit u slojevima znači: sloj verm, sloj kolonizirane raži, sloj verm...ili to sve zajedno stavim i pomješam što je više moguče??
i da još jedna stvar mogu li u ovaj postupak dodati coco coir, hoče li to pomoči ili da radim ovak?
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la CAM »

Pa po guidu od Red ti stoji prvo cm vermikulita pa raž raspodjeliti pa cm vermikulita/coco, i zatvorit dok ne izbije micelij na površinu, ja kad su se kolonizirale tegle nikad nebih mogao razumiti kako ljudi govore da stavljaju red jednog pa red drugog kad je sve kopaktno jedva razbiješ ovako s steriliziranom vilicom ili čim nanosiš.....

ah moji kejkovi, ja volim kejkove samo ih bućneš u terarij :x :x
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

goa gil je napisao/la:Pozdrav..
Potreban mi je opet vas savjet, telge se več približavaju kraju, i moja želja je probati rez effect..
Čitao sam u metodama uzgoja ali mi nije jasna jedna stvar, dali se stavlja vermikulit u slojevima znači: sloj verm, sloj kolonizirane raži, sloj verm...ili to sve zajedno stavim i pomješam što je više moguče??
i da još jedna stvar mogu li u ovaj postupak dodati coco coir, hoče li to pomoči ili da radim ovak?
Ides prvo jedan red verm-a onda red razi onda ponovo preko toga red verma i to je to ako ides samo sa vermom..

Medjutim coco coir ti je jako dobar iz razloga sto vermikulit kada je sam sa sobom jako se slepi posle -3- flesa (barem meni) i bude sav kao guma, jedva se probusi prstom a tek micelj..
Ako radis sa coco-om prvenstveno ces imati vise fleseva i vise gljiva na povrsini jer je coco suvlji od verma i ne lepi se kao ovaj.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Malbasha »

stoji li ideja da za nadolazeći grow izmjesam kokos, govno i verm u omjeru npr. 40/30/30 ? ili bolje da stavljam slojeve?
goa gil
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 27.10.2010, 13:40
 pohvaljen: 2 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la goa gil »

:-? pa po čemu se onda razlikuje rez effect od klasične metode?
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Malbasha je napisao/la:stoji li ideja da za nadolazeći grow izmjesam kokos, govno i verm u omjeru npr. 40/30/30 ? ili bolje da stavljam slojeve?
Konjski je najbolji za gljive sam sam se uverio a jos coco coir bilo bi predobro, ja bih ti preporucio da stavis 60% konjski 20%coco i 20% verm.
Sto vise govneta to vise gljiva.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Wolfshade »

Ljudovi dajte pliz procjenu koliko tu ima svježih, vagao sam kod frenda ali rezultat mi se čini toliko nevjerojatan da mislim da vaga nije u redu. Reći ću vam posli koliko je ispalo samo dajte mi sad lupite procjenu da vidim jesam li ja lud ili šta?!

slika
Odgovori